Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'da hatalar silsilesi
6
HATALAR CANINI ÇOK YAKTI
Abdülkerim’in hatası ile Bitexen Giresunspor maçı mağlubiyetle sonuçlanırken, son üç sezonda yapılan ‘gole sebep olan bireysel hata’ istatistikleri Galatasaray’ın canını çok yaktı.
5
KANAYAN YARASI HORTLADI

Galatasaray'ın geçen sezonlardaki kanayan yarası yine hortladı. Nef Stadı'nda Giresunspor'a karşı kazanamayan Aslan'a 1-0'lık yenilgiyi yine bireysel hata getirdi. Sarı-kırmızılılar, 'gole sebep olan bireysel hatalardan' dolayı Süper Lig'de çok çekti.

4
3 SEZONDA HATAYLA 17 GOL

Son 3 sezonda 9 futbolcu yüzünden kalesinde 17 gol gören Cimbom, toplamda 25 puanı çimlere gömdü. 2020-21'de 8 kez hata yapan Galatasaray, geçen sezon yine aynı sayıyla kendini tekrarladı. Bu yıl da daha ikinci haftada bireysel hatayla kayıp verildi. Son üç sezonda Fernando Muslera buna en fazla sebebiyet veren (4) isim olurken, Taylan Antalyalı ve Christian Luyindama (3), Uruguaylı eldiveni izledi. Sevilla'ya transfer olan Marcao 2 defa sahneye çıkarken, Emre Kılınç, Martin Linnes, Okan Kocuk ve Pena da 1'er kez bu hataya düştü. Bitexen Giresunspor karşılaşmasında da Abdülkerim Bardakcı kervana katılan son isim oldu.

3
"OTORİTEYE ZARAR VERİR"

Giresun yenilgisi, Okan Buruk'un üstünde panik havası yaratır mı?

LEVENT TÜZEMEN: "Okan Buruk, Giresun karşısında rakibi çözecek hamleleri yapamadı. Gomis'i oyuna alıp ikili forvete erken döndü. Öncelikle Torreira'yı orta sahaya koyup, Oliveira'yı forvet arkasına monte edebilir. Hem hücumda hem orta sahada G.Saray'ı daha güçlü kılardı."

2
"OYUNCULAR KOPUK OYNADI"

Skoru elde edememek Okan Hoca'nın gereksiz panik yapmasına ve anlamsız değişikliklere gitmesine neden oldu. Oyuncular kopuk kopuk oynadılar. Özellikle Kerem, bireysel becerisini ön plana çıkarıp takım oyunundan ve yardımlaşma anlayışından uzaklaştı. Çıkması gereken Yunus değil Kerem'di! Okan Hoca kulübedeki tek yetkilidir.

1
"İLETİŞİMİ KENDİ KURMALI"

"Futbolcularla iletişimi sadece kendisi kurmalıdır. Taktik verirken arkasından yardımcısı İrfan Hoca'nın taktik vermesi hem şık durmuyor hem de oyuncuların kafasını karıştırıyor. Bu görüntü futbolcunun gözünde otoritesine zarar verir. Okan Buruk, kendi vücut dilini kullanarak tek başına futbolcularla iletişim kuracak yeteneğe sahiptir." (Sabah)