Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de Max Kruse evrimi
9

KRUSE'NİN DEĞİŞİMİ VE SEBEBİ...

Sezonun ilk yarısında bekleneni veremeyen Kruse, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Alman futbolcu, 2. yarıya ise muhteşem bir başlangıç yaptı. İşte Kruse'deki değişimin sebebi ve yaşananlar...(Habertürk)
8

TAKIMIN YILDIZI OLDU

Fenerbahçe'nin sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği Max Kruse, Gaziantepspor ve Başakşehir maçlarının ikinci yarılarında attığı iki kritik golle takımının yıldızı olmayı başardı. Alman yıldızın adeta patlama yaparak başladığı ikinci yarıya kadar olan süreçte olanlar ise oldukça dikkat çekici.
7

PROBLEMLİ ADAMKEN...

Takımdaki "problemli adam" statüsündeki Alman yıldız şimdi ise adeta taraftarların kahramanı oldu. Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Max Kruse sezona fena başlamasa da daha çok saha dışında Türkiye'ye yönelik paylaşımlarıyla dikkat çekti.
6

TAKIM İÇİNDE TEPKİ

Oyuncunun takımda vurdumduymaz tavırlara sahip olması, sahadaki mücadelesi yeterli görülmemesi, özel hayatına dikkat etmemesi ve sosyal medyada çizdiği imajla tam tersi bir tavır içinde olması sebebiyle, takım içinde Kruse'ye karşı tepki oluşurken, Göztepe maçında bu durum patlak verdi.
5

"SEN OTUR, ÇAY İÇ"

Bir pozisyon sonrası Dirar, Alman oyuncuyla tartışırken, herkesin gözü önünde "Sen otur, çay iç" hareketi yaparak yaşananları gözler önüne serdi. Bu tartışmanın arasına Emre girerek olayların büyümesini engelledi.
4

SAMANDIRA'DA TOPLANTI

Beşiktaş maçından önceki haftanın başında Kruse'nin kulübeye çekilmesi gündeme geldi ve hatta bu karar kendisine iletildi. Samandıra'da tecrübeli Alman yıldızla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Kruse "Eleştirileri elbette dikkate alıyorum ama ondan önce kendi performansımdan ben de memnun değilim. Sivasspor maçında gösterdiğim performansın üzerine çıkmak için elimden geleni yapacağım. Bunun için çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim. Bazen gününüzde olmayabilirsiniz. Bir önceki hafta verdiğiniz katkı, sonraki haftaki oyununuzla unutulabilir" ifadelerini kullandı.

3

UYKUSUZLUK PROBLEMİ...

Kruse'nin bu tavrı olumlu karşılanırken, 10 numara Beşiktaş maçına da Çaykur Rizespor maçına da ilk 11'de başladı. Yıldız oyuncu ayrıca bu toplantıda uykusuzluk probleminden de bahsederken, bu sorunu çözmek için de çabalayacağının sözünü verdi. Uykusuzluk (Insomnia) probleminin de üzerine giden Kruse, devre arası kampında da fiziksel açıdan çok daha iyi bir duruma gelecek şekilde çalışmalarını sürdürdü.
2

SÖZÜNÜ TUTTU

Tüm yaşanan bu sürecin ardından verdiği sözleri tutan Fenerbahçe'nin 10 numarası ligin ikinci yarısına ise fırtına gibi başladı. Gaziantep'te attığı şık kafa golüyle, Başakşehir maçında da hem çok iyi performansı hem de yine attığı kilidi açan şık golle iki maçın da yıldızı olan Kruse, "problemli adam" sıfatından taraftarın gözünde kahraman noktasına yükseldi.
1

TAKIM ARKADAŞLARI DA MUTLU

Teknik heyet de yönetim de Kruse'nin yazdığı bu hikayeden dolayı oldukça memnun olurken, takım arkadaşları da Kruse'nin bu gelişiminden dolayı oldukça mutlu oldular.