Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu belirsizliği; yeni görüşme

Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıklarına henüz katılmayan ve 40 yaşında olmasına rağmen bir türlü sahalardan kopamayan Emre Belözoğlu, Başkan Ali Koç ile görüşecek.
6
KARİYERİNE NOKTA KOYMADI
Sezonun bitmesine ve transferler açıklanmasına rağmen Emre Belözoğlu’nun pozisyonu konusunda hala bir resmi açıklama yapılmadı. Yeni sezonda sportif direktör olarak görev alması beklenen Belözoğlu’nun bu nedenle aktif futbolculuk kariyerine nokta koyması gerekiyor. (Milliyet)
5
ÜÇ İSTEĞİ GERÇEKLEŞMEDİ
Ancak futbolcunun bir sene daha oynamak istediği de biliniyor. Bu kadar uzun ve parlak bir kariyeri; dolu tribünler önünde, şampiyonlukla ve milli takımla Avrupa Şampiyonası’na giderek taçlandırmak isteyen Emre, bu üç isteğini bu sene gerçekleşmedi.
4
ÇALIŞMALARDA YOK

Kendisine çok iyi bakan, profesyonelce yaşayan 40 yaşındaki futbolcunun önünde hala böyle bir seçenek bulunuyor. Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’nin önceki günkü sezonun ilk çalışmasında ne futbolcu ne de idareci olarak yer aldı.

3
ALİ KOÇ İLE GÖRÜŞECEK
Deneyimli isim, Başkan Ali Koç ile artık son değerlendirme ve görüşmeleri yaparak yeni sezondaki pozisyonunu netleştirmeye çalışıyor. Bu hafta ile birlikte Emre’nin durumunun resmiyet kazanması bekleniyor.
2
5 DEĞİŞİKLİK FIRSATI

Öte yandan Emre’nin sahada olmasını isteyen yakın çevresi, 5 oyuncu değişiklik hakkını bir şans olarak değerlendiriyor. IFAB’ın ülke federasyonlarının yeni sezon da beş değişiklik hakkını kullanabileceğini açıklaması, Emre Belözoğlu’nun da önünü açabilir. Ancak bu konuda henüz statüde ya da talimatlarda bir değişiklik yer almadı. Bu gerçekleşirse, Emre’nin son bölümlerde oyuna girip, takımına katkıda bulunabileceği dile getirildi.

1
DIRAR TARTIŞMASI

Emre Belözoğlu’nun futbolcu ve idareci kimliğini aynı anda taşımasının büyük sıkıntı oluşturabileceği de ifade edildi. Bu duruma, Dirar ile antrenmandaki tartışması örnek gösterildi. Yönetimin bu nedenle endişeleri bulunuyor.