Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Fenerbahçe'nin Philipp Lahm'ı: Ferdi Kadıoğlu

Jorge Jesus’un jokeri olan milli futbolcu Ferdi Kadıoğlu, oynadığı bölgelerle Almanların unutulmaz ismi Philipp Lahm’ı anımsatıyor.
5
FERDİ KADIOĞLU; BAŞKA SEVİYE!

Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu rüzgarı esiyor. 2018 yılında transfer olduğu Fenerbahçe’de şu an itibariyle takımın en eski oyuncusu olan 22 yaşındaki futbolcu, kariyerinde yepyeni bir evreye giriyor. Geçtiğimiz yıl İsmail Kartal ve Vitor Pereira dönemlerinde savunma bekine dönüşen Ferdi, bu sezon Jorge Jesus ile bir üst seviyeye yükseldi.

4
FENERBAHÇE'NİN LAHM'I

Jesus’un adeta jokeri olan genç yıldız bir dönem Almanya Milli Takımı ve Bayern Münih’in unutulmaz isimlerinden olan Philipp Lahm’ı anımsatmaya başladı. Tıpkı Lahm gibi kariyerine hücumcu kanat ve ofansif orta saha olarak başlayan Ferdi, son 2 senede sağ bek, sol bek ve hatta merkez orta saha rolüne evrildi.

3
JESUS DA GÜVENİYOR, TARAFTAR DA

Bilhassa bu sezon Süper Lig’de kullanılan 3 Türk futbolcu oynatma zorunluluğu da etkili oldu. Jesus’un ilk 11’e yazdığı ilk Türk futbolculardan olan milli yıldız, sağ bek, sol bek ve ligdeki son Kayserispor maçının son 15 dakikasında da merkez orta saha olarak görev yaptı. Ligde ve Avrupa’da bu sezon 10 resmi maçta forma giyen, 896 dakika süre alan ve 1 asist yapan Ferdi Kadıoğlu, taraftarların da en güvendiği isimlerin başında geliyor.

2
PHILIPP LAHM GİBİ

Süper Lig’de bu sezon 3. bölgeye gönderdiği 29 pasla bu alan liderliği de elinde bulunduran sarı-lacivertli futbolcu, çift yönlü futboluyla dikkat çekiyor. Oyunun hem savunma hem hücum kısmını aynı verimlilikle oynayabilen Ferdi, bu özelliğiyle de Philipp Lahm’ı andırıyor. Aynı zamanda iki ismin fiziksel özellikleri de bu benzetmeye ekleniyor.

1
JOKER GİBİ

Philipp Lahm kariyeri boyunca sağ bek, sol bek, orta saha merkez, sağ kanat ve sol kanatta forma giydi. Stuttgart, Bayern Münih ve Almanya Milli Takım formalarıyla hep joker gibi oynayan Lahm, halen daha unutulmaz yıldızlar arasında bulunuyor. Ferdi Kadıoğlu da özellikle Jorge Jesus’un idaresinde benzer bir süreçten geçiyor. Jesus’un oynatmak istediği 3’lü savunma düzeninde Ferdi bir joker görevi taşıyor. Sağ kanat ve sol kanatta görevlendirilen yıldız oyuncu, yeri geldiğinde orta saha merkeze de kayabiliyor.