Arama Logo

Fenerbahçe'de elde var hüzün

Fenerbahçe'de Portekizli hocanın kadro istikrarını sağlayamaması ve kritik maçlardaki başarısızlığı takımı yaktı. Rakipler yıldız üstüne yıldız alırken yönetimin yanlış kadro mühendisliği şampiyonluğa el sallattı.
12
FENERBAHÇE'DE ELDE VAR HÜZÜN

Şampiyonluğu kaybeden Fenerbahçe'de başarısızlığın fatura sahibini arıyor. Büyük umutlarla takımın başına getirilen Jorge Jesus'un saha kenarında, yönetimin de saha dışında yaptığı zincirleme hatalar dikkat çekiyor. İşte şampiyonluk hasretini 10. yıla taşıyan o hatalar:

FENERBAHÇE'DE ELDE VAR HÜZÜN
11
JESUS’UN HATALARI

Adaleti sağlayamadı. Arda Güler ve Miha Zajc gibi yetenekli oyuncuları rotasyonda kullandı. Arda yarıştan koptuktan sonra Ali Koç'un baskısı ile 11'de yer buldu. Forma adaletine oyuncuların inancı kalmadı ve yerli oyuncuları küstürdü. Bazı formsuz oyuncular üzerinde gereğinden fazla ısrar etti.

JESUS’UN HATALARI
10
İNADI KAYBETTİRDİ

Üçlü savunma ve rotasyon inadı özellikle kritik maçlarda çok can yaktı. Trabzon (D), G.Saray ve Beşiktaş maçları kaybedildi. Sürekli kadroyu değiştirdi, bu başlarda alkış alsa da kadro istikrarı ilerleyen haftalar mumla arandı. Doğru 11'ini lig bitiminde bulabildi. İş işten geçti.

İNADI KAYBETTİRDİ
9
ZAAFLARA ÇARE BULAMADI

Kendi sistemi çözüldükten sonra buna çare bulamadı. Rakip analizleri zayıftı. Süper Lig'i hafife aldı. Basit gol yeme ve defans arkasına atılan toplar çok can yaktı.

ZAAFLARA ÇARE BULAMADI
8
AKLI BREZILYA'DA KALDI

Brezilya Milli Takımı'nın başına geçme fikri aklını karıştırdı. Dünya Kupası sonrasında eski halinden çok uzaktaydı. Ciddi konsantrasyon kaybı yaşadığı açıktı.

AKLI BREZILYA'DA KALDI
7
KIRILMA MAÇLARINDA YIKILDI

Beşiktaş derbide 10 kişiyle fark attı. İstanbul ve Giresun mücadelelerinde avucunun içindeki maçları verdi. Bu üç maç Galatasaray'a can suyu Fener'e yıkım oldu.

KIRILMA MAÇLARINDA YIKILDI
6
YANLIŞ TRANSFERLER

Bruma, Jashua King, Arao, Henrique, Pedro, Samet Akaydın gibi aldırdığı isimler katkı sağlayamadı. Transfer konusu Jesus'un sınıfta kaldığı en önemli madde oldu.

YANLIŞ TRANSFERLER
5
KADERİ KUPAYA BAĞLI

Sözleşmesi sezon sonu bitecek Jesus'un Türkiye Kupası'nı kazanması halinde takımda kalabileceği aksi bir durumda ise veda edileceği öğrenildi. Suudi Arabistan Milli Takımı için adı geçen Portekizli'nin bu cazip teklifi değerlendirebileceği konuşuluyor.

KADERİ KUPAYA BAĞLI
4
YÖNETİMİN HATALARI

Yönetimin hataları ise şu şekilde...

YÖNETİMİN HATALARI
3
YANLIŞ KADRO MÜHENDİSLİĞİ

Transferde yine sınıfta kalındı. Rakipler yıldız transfer ederken Fenerbahçe vasat oyuncuları takıma doldurdu. Bruma, Oosterwolde, Samet gibi isimlerin gelişini kimse anlamadı.

YANLIŞ KADRO MÜHENDİSLİĞİ
2
DERBİLERE PRİM VERİLMEDİ

Rakipler büyük maçlarda galibiyete önemli primler verirken, Fenerbahçe yönetimi oralı olmadı.

DERBİLERE PRİM VERİLMEDİ
1
SADECE DEMEÇLE YETİNDİ

Hakem hataları ve TFF kararları sonrasında yönetim masaya yumruğunu vuramadı. (Sözcü)

SADECE DEMEÇLE YETİNDİ