Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de çifte bayram ümidi!

Fenerbahçe'de bir günlük iznin ardından HES Kablo Kayserispor maçının hazırlıkları başladı. Şampiyonluk ve 2.’lik şansı süren sarı-lacivertliler sadece kendi maçını kazanmaya odaklanacak. Rakipler de kaybederse çifte bayram olacak.
5
ÇİFTE BAYRAM ÜMİDİ

Beşiktaş'ın mağlup olduğu haftada Sivasspor'a yenilerek finişe lider girme fırsatını kullanamayan Kanarya ligi 3 puanla noktalamak istiyor. Avantajı rakiplerine kaptırsa da şampiyonluk ve ikincilik şansı devam eden sarı-lacivertliler, Sivas maçındaki hataya düşmeyerek bu kez öncelikle kendi maçını kazanmaya odaklanacak.

4
"KAZANALIM, BAKALIM"

Teknik heyet, oyunculardan son düdük çalıncaya kadar mücadeleyi bırakmamalarını isterken, "Sürprizlerle dolu bir lig yaşıyoruz. Son hafta şans bize de gülebilir. Ancak biz kendi maçımızı kazanamadıktan sonra rakiplerin ne yaptığının bir önemi yok. Biz kazanalım, sonra ne olacağını görelim" sözleri ile motive ediyor. Hedef ligi galibiyetle bitirip, şampiyonluk olmasa bile en azından Şampiyonlar Ligi biletini almak.

3
"KİMSE ANLAYAMADI MI?"

Fenerbahçe'de yaşananları Fotomaç Gazetesi'nden Hakkı Yalçın değerlendirdi. İşte o köşe yazısı; "Fenerbahçe Kulübü'nde hiçbir teknik adam Erol Bulut gibi "zalimce" yollanmadı. Giderken bir futbolcu bile teknik direktörlük yapan insanın elini sıkmadı, sosyal medya hesaplarından bir gün içinde Erol Bulut adı silindi gitti. Erol Bulut'a karşı organize olan güçlerin aslında Fenerbahçe'ye karşı oluşturulmuş "cephe" olduğunu kimse anlayamadı mı? Fenerbahçe'ye sevdalı olanlar Sivasspor maçını kaybetse bile "erkekçe mücadele ederek" kaybederdi yan gelip yatarak değil!"

2
"BEŞİKTAŞLILAR AĞLARKEN..."

Beşiktaş'ın yabancı futbolcuları bile Karagümrük maçından sonra ağlarken, Fenerbahçeli yerli futbolcuların Sivasspor maçından sonra formalarının bile ıslanmadığını gördük. Kıytırık bir maçta sahanın ortasında kahve içme pozu vermeyi matah bir şey zannedenler taraftarlarının bayramını daha önce kutlamışlardı zaten! Gözleri şampiyonluktan başka bir şey görmeyenler takımın içinde yozlaşmış yapılanmaya göz ucuyla bile bakmayınca, sadece futbol değil içinden "Fener alayı" geçen geceler de yürürlükten kaldırıldı. Çubuklu formanın içinde bütün ihtişamıyla ayakta duran adamlık, aydınlık düşünceler, taraftarın acısından utanan futbolculuk falan eskidendi. Bu takımda birileri her türlü kaypaklığı ve oyun içinde oyunculuğu seyrederse Fenerbahçe Kulübü şampiyonluğu da kaçırır trenleri de.

1
"MESELE ŞAMPİYONLUK DEĞİL"

Başakşehir maçında rakibin son dakikada kaçırdığı penaltı, Ankaragücü maçında son dakikada gelen talihli gol ve Sivasspor maçında paydos zili. Her zaman söylerim talih de bir saltanattır ve adamın başına yıkılır. Sezon başından göz yumulan yanlışları izleyenlerin Fenerbahçe Kulübü'ne ödettirdiği bedeldir bu. Ya da ilahi adalet diyelim. Mesele şampiyonluk meselesi değildir, Fenerbahçe'nin yolundan cayma meselesidir. Yüklendiği emsalsiz vasıfları reddedip gözü şampiyonluktan başka bir şey görmeyen anlayışın Fenerbahçe'yi "iç güçlerle" çürütme meselesidir. 20 liralık harçlıklarına bile göz dikilen Fenerbahçeli çocukları üç yılda ihtiyarlatanlar, magazin postacılarından medet umanlar ve Fenerbahçe'yi tarihi borca gömenler bu hesabın sanıklarıdır! Asıl hesap kesimi de yarın geceden sonra başlayacaktır.