Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim'in sözlerinin altyazısı!
8
TERİM'İN SÖZLERİNİN ALTYAZISI!

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, G.Birliği maçından sonra transferde açık oynadı ve Onyekuru, İrfan Can, Visca ve Mostafa Mohamed'i istediklerini söyledi. "Açıkçası başkalarına scoutluk yapmaktan yorulduk" diyerek rakiplerine göndermede bulunan tecrübeli hoca, İrfan Can'ın da Galatasaray'a gelmek istediğini belirtti. Geceye damga vuran bu sözler büyük tartışma yaratırken, Sabah Spor yazarları Terim'in açıklamalarının perde arkasında kalanları değerlendirdi. İşte yorumlar:

7
"YÖNETİME 'KURALINA GÖRE OYNAYIN' DİYOR"

LEVENT TÜZEMEN: Fatih Terim, Galatasaray yönetimine, "Oyunu kuralına göre oynayın" diyor. Terim, kapalı kapılar ardında yönetime sunduğu oyuncu listesini ilk kez medya önünde açıklıyor.

6
"İSİMLERİ DIŞARI SIZDIRIYORSUNUZ"

LEVENT TÜZEMEN: Fatih Terim'in sözlerinin alt yazısına girdiğimizde şöyle diyor; "Ben size isimleri veriyorum, dışarı sızdırıyorsunuz ve başka kulüpler transfer ediyor. Bizim talip olduğumuz oyunculara o kulüpler talip olarak piyasayı yükseltiyorlar. Oyunun kuralı, rakibin oynadığı oyuna göre olmalıdır. Siz de bundan sonra yağmasanız bile gürlemelisiniz. Bize transferde zarar verenler, tezgah kuranlar aynı kurallarla karşı karşıya gelmelidir."

5
"YÖNETİME 'UYANIK OLUN' MESAJI"

LEVENT TÜZEMEN: İşin özü, yönetime 'Uyanık olun' diyerek sırları dışarı sızdırmamalarını öneriyor. Şu anda TFF'ye göre en yüksek limit G.Saray'da. Yönetim bu limitleri sonuna kadar kullanmalıdır.

4
"TERİM'İN SÖZLERİNİN NEDENİ ÖZİL"

MURAT ÖZBOSTAN: Fenerbahçe'nin Mesut Özil'i kadrosuna katmasının ardından Fatih Terim de önceki akşam sıra dışı açıklamalar yaptı. Bu açıklamaların en büyük nedeni Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transfer olmasıdır.

3
"İKİ MESAJ VAR, BİRİ YÖNETİME"

MURAT ÖZBOSTAN: Burada tabii ki iki mesaj var; bir tanesi yönetime, diğeri taraftara. Terim yönetimden söylediği isimlerin alınmasını istedi. Bu oyuncuların transfer edilmesi oldukça zor. Gerçekçi olalım, şu anda Galatasaray'ın böyle bir bütçesi yok. Ama 'Ben söyledim! İster alın, ister almayın. Artık bunun takdirini de taraftar yapar' diyerek topu attı hoca..

2
"CİDDİ FEDAKARLIK GEREKİYOR"

MURAT ÖZBOSTAN: Bu açıklamalar stratejik olarak Galatasaray yönetiminin elini kuvvetlendirir ya da güçsüzleştirir. Bunu zaman gösterecek ama eğer hoca bu futbolcuların alınmasını istiyorsa yönetimin de ciddi fedakârlık yapması gerekiyor.

1
"ÖYLE KOLAY BİR İŞ DEĞİL"

MURAT ÖZBOSTAN: Fatih Terim'in de kadrodaki bazı oyuncuları gözden çıkartması lazım. Yani açıklamalar taraftarda heyecan yaratmış olabilir fakat yineliyorum, bu yıldızların alınması öyle kolay bir iş değil.