Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim'den TRANSFER açıklaması
10
TERİM'DEN TRANSFER SÖZLERİ
Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı takımın transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.
9
"YENİ BİR TAKIM OLACAĞIZ"
Transfer listesini verdim. İsimleri söyledik. Beraber toplandık. Daha vaktimiz var. Şimdi buradan bazı şeyleri de aydınlatmak istiyorum. Biz burada transfer yapar isek belki de yaz ayındaki transferde küçük dokunuşlarla Galatasaray, yeni bir takım haline gelecek.
8
"İHTİYAÇ VAR MI DEDİ, VAR DEDİM!"
Çok fazla ihtiyacı olmayacak. Muhakkak ki ekonomik şartlar önemli. Hiç itirazım yok ama nitekim konuşmalar da öyle geçti. Yoksa durup dururken ben bu takımla da şampiyon oluruz demedim. Sayın Kaan Kançal bana sordu, 'Hocam ihtiyaç var mı?' dedi, 'Var' dedim. 'Peki yapmazsak?' dedi, 'Yapmazsak da dünyanın sonu değil' dedim. Yoksa ben 'Transfer istemiyorum. demedim.
7
"KİMSE GELMEZSE DE ÇIKAR OYNARIZ"
Burası Galatasaray takımı, hiç kimse olmasa da biz buyrun şampiyon olun diyecek halimiz yok. Çıkar oynarız. Daha önce forvetimiz yokken oynadık, orta sahamız yokken oynadık, defansımız yokken oynadık ve çok da başarılı olduk. Dolayısıyla birçok eksiğimiz varken de ve bizim bu eksiklerimiz sadece ocak ayından gelmiyor, önceki transfer döneminden geliyor.
6
"TRANSFER OLMAZSA SERZENİŞ OLMAZ"
Aynı şeyler. Hepimiz elimizden geleni yapacağız. Olmazsa... Olmazsa yine söylüyorum. Galatasaray takımı, Galatasaray camiası, Galatasaray kulübü bir şeyler yok diye 'Ya nasıl olmaz' diye serzenişte bulunacak halimiz yok. Ben bunu söyledim. Olması için hep beraber uğraşacağız.
5
"DAHA ÖNCE DE YAŞADIK"
Olmazsa elimizdeki arkadaşlarla her şeye talip olan yaklaşımla hepsini kazanmaya, ne bileyim yukarılara oynamaya devam edeceğiz. Benim söylediğim bu. Doğrusu da budur. Daha önce de böyledir. Bunu daha önce de yaşadık hep beraber. O yüzden hep beraber en iyisini yapmaya uğraşacağız.
4
"FUTBOLCU SATAMIYORUZ"
Sayın Başkan ve yönetimin söylediği doğrudur. Özellikle pandemiden sonra yönetmek kolay değildir. Rakamlar daha evvel daha basit olan rakamlar yükselmiş olduğunu görüyoruz. E kolay değil. Ama maalesef dediğim gibi, daha önce de söylemiştim. Zaten biz sattığın kadar almaya denk geldik. Geldiğimizden 1 hafta sonra böyle oldu UEFA'dan. Fakat, satamıyoruz, veremiyoruz. Bu da önemli bir faktör.
3
"FUTBOLCULARIMIZA TALİP YOK"

Ümit ederim bazı oyuncularımıza talipler çıkar, teklifler gelir, hamleleri yaparız. Ben teknik olarak bu takımın hocası olarak, eksikleri söylemek zorundayım. Listeyi vermek zorundayım. Galatasaray'ı çok uzun yıllar mücadele edecek oyuncularla desteklemek zorundayım. En az rakamla, mümkünse...

2
"UZUN YILLARIN GALATASARAY'I"
Yine söylüyorum, şapkadan tavşan ya da herhangi bir şey... Bugün, çok zengin kadrolarla oynuyoruz. Kafamdaki benim plan, çok uzun yılların Galatasaray'ını ortaya koymak. Bu planlarımı anlatmıştım ben zaten.
1
"OCAK AYINDA OLUR MU?"
Temmuzda olmadı. Ocak ayında olur mu? Olursa olur, olursa iyi olur ama olmazsa kimseye 'Niye olmadı' diyecek halimiz yok. Bize yakışan neyimiz var, neyimiz yoksa Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etmektir.