Sporx Extra Arama Logo

Falcao'dan Galatasaray'a ayrılık şartı!

Süper Lig'de zirve takibini sürdüren Galatasaray bir yandan transfer çalışmalarına hız verdi. Yeni transferler için oyuncu gönderme zorunluluğu bulunan Galatasaray'da takımdan ayrılacak isimler belirlenmeye çalışılıyor. Gündemin ana maddesi ise Falcao. Kolombiyalı futbolcu, yönetime sürpriz bir teklifte bulundu.
10
G.SARAY FALCAO İLE MASADA

Galatasaray, geldiği günden bu yana bir türlü randıman vermeyen ünlü golcü Radamel Falcao’dan kurtulmak için masaya oturdu, Kolombiyalı futbolcu da karşı teklifini sundu.

9
GERİ DÖNÜŞÜ 2 AYI BULACAK

Bu sezon sadece 8 maçta kendini gösterebilen, son olarak sahaya çıktığı Antalyaspor karşılaşmasında ancak yarım saat forma giyebilen Falcao’nun yine sakatlandığı, geriye dönüşünün 1.5-2 ayı bulabileceği dile getirilmişti.

8
TEDAVİ İÇİN İSPANYA'YA GİDECEK

Teknik Direktör Fatih Terim, golcü oyuncuya izin verdiğini belirterek, tedavi için önümüzdeki günlerde İspanya’ya gideceği açıklandı.

7
"KENDİNE KULÜP BUL"

Bu yolculuk öncesinde sarı-kırmızılı yönetim, Falcao ile bir görüşme gerçekleştirdi. Golcü futbolcuya, “Kendine kulüp bul, sözleşmeni feshedelim. Giderken de saha kolaylık gösterelim” önerisinde bulundu.

6
FALCAO'NUN ŞARTI VAR

31 Mayıs 2022’ye kadar mukavelesi devam eden sarı-kırmızılı oyuncu, bunu kabul edebileceğini ancak şartlarının bulunduğunu dile getirdi.

5
ÜCRETİNİN %65'İNİ İSTEDİ

Yıllık 5 milyon euro garanti paraya oynayan Radamel Falcao, fesihten sonra alması gereken ücretin yüzde 65’inin ödenmesi durumunda Galatasaray ile yollarını ayırabileceğini dile getirdi.

4
4 MİLYON 850 BİN EURO

Kısacası, 1.5 yıllık süreçte elde edeceği 7.5 milyon euro yerine, 4 milyon 875 bin euro verilmesi durumunda sözleşmesini sona erdirebileceğini açıkladı.

3
HENÜZ CEVAP VERİLMEDİ

Yeni transferler için oyuncu gönderme zorunluluğu bulunan Galatasaray’ın, Falcao’nun bu önerisine şu anda bir cevap vermediği öğrenildi.

2
'DEVRİLEN AĞAÇTAN YAKACAK ODUN YAPIYOR'

Kolombiya basını, Milliyet’te yer alan Bilal Meşe’nin köşe yazısını referans olarak aldı. Sakatlıklarının fazlalığının tenkit edildiği belirtilen haberde, “Eleştirmenler, devrilen ağaçtan yakacak odun yapıyor” diyerek bu durumu anlattı.

1
MIAMI TAKİPTE

Gönderilmesi gündemde olan Kolombiyalı futbolcu için ABD'de David Beckham'ın sahibi olduğu Inter Miami devrede. Öte yandan David Beckham'ın sahibi olduğu Inter Miami kulübünde teknik direktörlük koltuğuna İngiltere Kadın Milli Takımı'nın hocası Phil Neville getiriliyor. (Bilal Meşe/Milliyet)