Sporx Extra Arama Logo

Erol Bulut: "Mesut Özil gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralardan"
8
EROL BULUT'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, sarı - lacivertli ekipteki gidişat hakkında A Spor'a açıklamalarda bulundu.
7
"İŞLER İSTEDİĞİMİZ DOĞRULTUDA"
Defansa çok önem veriyoruz. Bu Malatya'da böyleydi, Alanya'da böyleydi. Fenerbahçe'de 22 gol yemişiz, bence kalemizde biraz fazla gol gördük. Defans anlayışı, ligin başında tam istediğimiz anlamda gerçekleştiremiyorduk, son haftalarda daha iyi gidiyor. Oyun şeklini biraz değiştirdik, futbolculara en iyi şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Önde basmak, rakip kaleye yakın olup hücum etmek istiyoruz ama elinizdeki futbolcuların kalitesi demeyeyim de karakterleri bazen ona uygun olmuyor. Biraz oyun felsefenizi değiştirmeniz gerekiyor. Bunu Başakşehir maçıyla biraz değiştirdik ve şu anda işler istediğimiz doğrultuda gidiyor.
6
"RAKİP OTOBÜS ÇEKİYOR"
Kasımpaşa maçında sol bekte Sadık ile oynadık, çalışmasını yaptık. Yusuf Erdoğan diye hızlı bir kardeşimiz orada oynadı, Sadık'ı uygun gördük. Oyun içinde 3-5-2, hatta 3-4-3'e döndük. Sol kanat oyuncumuzu daha çizgiye gönderdik, sağ kanadı da içeri çektirdik, 2 forvete döndük. Gayet başarılı bir maç oldu. 4-2-3-1 başlayıp, 4-4-2 sistemine dönebiliyorsunuz. 5-10 metre kaymalarla her şey değişebiliyor. Oyunuma dikkatli bakıldığında, hücumda 4-3-3'e dönülüyor, tek ön libero ile oyunu kurmaya çalışıyoruz. Bizim A-B-C planlarımız bu. Rakip arkanıza sarkmaya çalışıyor, 6-3-1 sistemiyle oynuyor Anadolu takımları, otobüsü kalenin önüne geçiyorlar.
5
"SEZON BAŞINDAKİ DÜŞÜNCE OLMADI"
Sezon başında düşüncem topu hızlı kazanıp, rakip kaleye hızlı gitmekti. Bu tam aklımdaki gibi gitmedi. Futbolcuların aralıklı gelmesi, kamp dönemi, tam istediklerimizi uygulayamadık. Sonra rakibe topu verip, sıkıştırıp, kazanarak kaleye gitme kararı aldık, o iyi bir görüntü çizdi. 6 maçın 5'ini kazandık bu felsefeyle, kalemizde daha az pozisyon veriyoruz, bu bize daha yatkın bir sistem oldu.
4
ATALANTA KIYASI
Atalanta'da 3-4-5 sene birlikte oynayan oyuncular var. Bu ne anlama geliyor? Sistem oturmuş, her şey otomatik hale gelmiş. Bizim ülkemizde bazı şeylerin hemen olması gerektiği düşüncesindeyiz. Biz de teknik direktör olarak ilk senemizde şampiyon olmak istiyoruz, hedefimiz bu, bunun için çalışıyoruz. Devamında üzerine koyarak gitmemiz gerekiyor. Avrupa'ya çıktığımızda da Fenerbahçe'yi büyük başarılara taşımak hedef.
3
"GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ 10 10 NUMARADAN BİRİ"
Mesut benim gözümde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 10 numaradan biri. Karakteri düzgün bir kardeşimiz, en kısa sürede konuşacağız. Telefonda kısa bir görüşmem oldu. Bizim oyun felsefemize uyum sağlayacaktır, büyük katkı sağlayacaktır. Mesut'a etrafında oynayan takım arkadaşları yardımcı olmalı. Ayağına top geldiğinde 3-4 futbolcuyu bağlayan bir oyuncu, bu bize avantajlar sağlayacaktır. Onun üzerine sistemimizi gerçekleştireceğiz.
2
"SAHADA YANIT VERECEĞİZ"
Mesut Özil, karantinadan dolayı 10-15 gün antrenman yapmadı. Ön çalışması olacak, antrenmanları yapacak, 1 hafta, 10 gün içinde bir seviyeye gelecek. En kısa sürede aramızda olmasını istiyoruz. Sonuçta Mesut'u buraya getirdiysek katkısı olsun diye getirdik. Geçmişte Mesut'a hem İngiltere'de, hem Almanya'da yapılan yanlışlara takım arkadaşlarıyla birlikte sahada yanıt vereceğiz.
1
"HAKEMLER STANDARDI TUTTURAMADI"
Hakemlerle ilgili yorum yapmak istemiyorum. Hatalar oluyor, o hataları minimuma düşürmemiz gerekiyor. Bazen Premier Lig seviyesinde sertliğe izin veriliyor, bazen de basketboldaki gibi en ufak dokunuşa faul veriliyor. Bir pozisyona penaltı veriliyor, aynı pozisyona sonra verilmiyor, standardı tutturamadık. Türk futbolunu geliştirmek istiyorsak hakemlerimize de çok büyük iş düşüyor.