Arama Logo

Erman Toroğlu: "Aşçı helvayı yapamıyor"
7
ERMAN TOROĞLU: "AŞÇI HELVAYI YAPAMIYOR"

Erman Toroğlu, A Spor'da yayınlanan Takım oyunu pgoramında A Milli Futbol Takımımızın Cebelitarık'ı 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı.

6
"MİLLİ TAKIMIN NE ŞEKLİ VAR?"

Bizim Milli Takıma bak bugün. Ne şekli var? Giren, çıkan, oynayan... Adam 3 defa 4 kişiyi falan geçti, birinde topu ayağından açtı. Adam 3 kişinin altında üstünden girdi çıktı.

5
"GÜNEŞ ONLARA TUHAF GELİYOR"

Milli takım futbolcuları artık teknik heyeti mi beğenmiyor, Şenol Güneş ile mi elektrikleri tutmuyor. Daha çok dışarıda oynayan oyuncular. Onların orada gördükleri antrenman, gördükleri teknik adamlar, yaşadıklarıyla Türkiye'ye gelince Şenol Güneş onlara tuhaf geliyor. Aradaki olay bu. Çok net. Pek iyi değil dava. Öyle görünüyor.

4
"AŞÇI HELVAYI YAPAMIYOR"

Bu kaliteli bir milli takım, iyi oyuncularımız var ama aşçı helvayı yapamıyor, önüme yemeği getiremiyor. Bu takım Hollanda'yı, Fransa'yı yeniyor. Bunları yapamıyorsa bir tek teknik adamdır bu. Futbolcular o maçlara konsantre oluyorlar, aşçıyı sallamıyorlar. Şenol Güneş istediği kadar konuşsun. Hollanda maçına farklı çıkar topçu. Bu maça başka çıkar. Bu maça bana teknik adam lazım. Hollanda maçına değil.

3
"4-3-3, 4-2-3-1 HİKAYE"

Türkiye'de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor'a oynarken Altaylı, Ankaragüçlü, Karabüklü oyuncu bırak, o mücadele eder. Benim için tehlike, düşme mücadelesine oynayan takıma hazırlanır. Yoksa 4-3-3, 4-2-3-1 hikaye.

2
"TOP OYNAYAN OYUNCUYU TUT"

Geçen maç Cengiz iyi oynuyor. Maç bitiyor. Ayağında top tutan, çalım atan oyuncuyu almayacaksın oyundan. Hele ki moralli. Onu bıracaksın, özellikle ona top atacaksın. Kalenden uzak olacak, 60-70 metrede yapacak ve maçı bitirecek. Top oynayan oyuncuyu tutacaksın, defans almayacaksın.

1
"BU KADAR POZİSYONA GİRMEMİŞTİR"

İddia ediyorum, bugün bizim oynadığımız takım diğer maçlara göre bugünkü kadar pozisyona girmemiştir.