Arama Logo

Erden Timur'dan flaş açıklamalar
48
ERDEN TİMUR'DAN AÇIKLAMALAR
Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, kulübün YouTube hesabına açıklamalarda bulundu.
ERDEN TİMUR'DAN AÇIKLAMALAR
47
"BENİM İÇİN G.SARAY'DI"
"1982'de Mersin'de doğdum. 18'ime kadar Mersin'de yaşadım. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudum. Okul yıllarım zevkli ve güzel yıllardı. Ailem hala Mersin'de. Çocukluktaki en önemli şeylerden biri tuttuğumuz takımdı. Benim için Galatasaray'dı."
\
46
"FUTBOLLA İÇ İÇEYDİK"
"İnşallah Mersin İdmanyurdu'nu yeniden Süper Lig'de görürüz. Babam Mersin İdmanyurdu'nda yöneticiydi. Hep futbolla iç içeydik. O zaman tabii şehir takımları çok iyiydi. Şimdi de yine iyi olan şehir takımlarımız var. Daha çok İstanbul'dan takım var şu an. Türk futbolu layık olduğu yere gelince daha fazla şehir takımı olur."
\
45
"ENİŞTEM G.SARAYLI YAPTI"
"Babam Galatasaraylı. Beni Galatasaraylı yapan babam liberaldir aslında, herkesi düşüncesinde serbest bırakır. Beni eniştem Galatasaraylı yaptı. O zaman eniştem değildi aslında. Mersin İdmanyurdu maçlarına götürürdü beni. Onun sayesinde Galatasaraylı oldum. 7-8 yıl önce ilk Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yaptığımda eniştemi aradım. Tüneli ilk o zaman gördüm. Benim açımdan çok duygulu bir zamandı. Teşekkür etmek için onu aradım. Her zaman ona minnettarım beni Galatasaraylı yaptığı için."
\
44
"ÖNEMLİ OLAN SEVGİ İKLİMİ"
"İlk başkanımızla, Dursun Ağabey ile konuştuğumuzda insanları birleştireceksek her şey bir anlam ifade eder dedim. Sonunda şampiyon oluyoruz falan ama sonunda ne oluyor, birbirimize sarılıyoruz. Sonunda geldiğimiz nokta, en asıl nokta. Duygu hiçbir zaman planlanamaz, reflekstir. Duygunun sonunda ne yaşıyorsanız insanın amacı odur. Galatasaraylılık değerleri, her zaman toplumu önceller, gelişmesine katkı sağlar. Birçok branşı kuran kulüp. Ali Sami Yen Bey'in vizyonunu hepimiz biliyoruz. Toplumun da ihtiyacı şu an birleşmek, bir olmak. Malum bir kutuplaşma söz konusu. Dünyevi amaç, hiçbir zaman amaç olamaz. Bir insanın yola çıkma amacı sadece şampiyonluk ise değersiz olur. Şampiyonluk önemli ama önemli olan sevgi iklimini. Sevginin, samimiyetin ulaşmayacağı kalp yok. Farklı kültürlerde bile öyle."
\
43
"3.5 AYDA NE OLDUĞUNU HERKES GÖRDÜ"
"Bir başarı olduğunda sevgisiz, birleşme olmadan olduğunda değersiz oluyor. Gerçekten böyle olmadığında hiçbir başarı sürdürülebilir olmuyor. 3.5 ayda ne olduğunu herkes takip etti. Geçmiş dönem başkanlarımız, örneğin Adnan Polat Ağabey'in bir kırgınlığı vardı, Florya'ya geldi, maça geldi. Küsler barıştı. Sayın Burak Elmas geldi. Yetki genel kurulunda Sayın Başkanımızın fikri önderliğinde, geçmişteki ibrasızlıktaki herkesi kalben ibra etti. Buradan başkanımıza teşekkür etmek lazım. Çekişmeler olacaktır ama bir tek amaç olması gerekiyor, Galatasaray'ın çıkarları, başarısı."
\
42
"AÇIK OLMAK GEREKİYOR"
"İnsanlara açık olmak gerekiyor. Herkes iyi niyetli bir şey yapmaya çalışıyor. Sadece bizim açımızdan söylemiyorum, geçmişte ve gelecekte."
\
41
"TRANSFERLERE ANLATTIM"
"İnsan aile büyüğü vasıtasıyla takım tutuyor. Küçükken kazanıyor diye, başarılı diye, toplumda yeri var diye tutuyor. Belli bir yaştan sonra değerler bütünüyle, kendi değerlerinin uyuşması gerekiyor. Değerler ayrı olunca git gide o tutku azalır. Galatasaraylılık değerleri, toplum için çok önemli. İnsan bir yerde doğuyorsa, memleketi için doğuyor. İnsanın yaratılışı borçluluktur. Babam hep topluma faydası nedir derdi. Galatasaray'ın amacı topluma faydadır. 500 yılı aşkın bir lisenin köklerini oluşurduğu bir yer. Oyunculara transferde hep bunu anlattım. Burası dünyada hep eşsiz bir yer. Herkesin övündüğü bir konu bu. Eğitim kurumu, topluma adanmış değerleri yaratır."
\
40
"BENİM İÇİN G.SARAYLILIĞIN ANLAMI"
"Takımdaşlık karşılıksız bir şeydir. Üzülürsünüz, ağlarsınız. Karşılıksızlık tamamen kendinden başka bir amaca adanmaktır. Galatasaray tarihinde bunu hep yapmıştır ülkenin faydası için. Galatasaraylılığın benim için anlamı budur."
\
39
"KURUMSALLIK ESAS"
"Kurumsallık esastır. Devam eden konular var. Burak Elmas yönetiminin, Allah rahmet etsin Mustafa Cengiz Bey'in başlattığı konular var. Bazıları duraksamış ama bugün devam eden gayrımenkul projelerinin bazıları Dursun Özbek döneminde başlattı. Proje, fikirler başlar. Fikir nasıl gelir. Çabalamadan gelir. Fikir de insanın kendisinin bir çabayla kazanmadığı bir şey. Kimin olduğunun çok önemi yok. İnsanlar bunu sahiplenince nefsi, egosal oluyor. Hangi yönetimin, kişinin değil önemli olan Galatasaray'ın faydasınadır. Önemli olan esas kurumsallıktır. Biz bir vekalet ilişkisiyle çalışıyoruz. Ben hayatımda ilk defa yaşıyorum bunu.
 
\
38
"EMANET ZOR İŞ"
"Emanet iş zor... Hayatımda ilk defa böyle. Bu süreçte 6-7 kilo verdim. Rahatlayınca 3 kilo geri aldım. Hep de çok yoğun çalışırım. 20-21 yaşımdan beri istikrarlı olarak kilo almıştım. İlk defa kilo verdim. Eşim Antepli, yemekler de güzel. Kendi işinde hata yaparsan kendin bedel ödersin. Burada hata yaparsan, ki hata insan mahsus yapılır, bedelini sen ödemiyorsun. Zor bir şey emanet iş. Bizim olmayan bir şey. Bir bütçe var, parasını kim veriyor, taraftar. Çok çok zengin insanlar olsa da emanet para. Vekalet işi bir lütuf. Herhangi bir takımda görev sahibi olmak her gün, herkesin, her sabah şükretmesi gereken bir şey. Taraftar olup da kim istemez bunu."
\
37
"2-3 SAAT BEKLERDİM"
"Florya'ya girerken hep aklımda bu duygu var, şükür. Allahım hiç gitmesin bu duygu diyorum. Mersin'den yazın Florya'ya gelirdim. 2-3 saat beklerdim. Metin Oktay'ın kapısı açılırdı, teşbihte hata olmaz, cennet kapısı gibiydi."
\
36
"A TAKIM SÖZ KONUSU DEĞİLDİ"
"Dursun Başkanımız görevi dağıtırken benimle görüşmüştü. Birlikte sürece başladık. Sonra bir malum, medyaya çıktığı için, bir konu söz konusu oldu. Yönetim kurulunda başkan yardımcısıydım. Genç olduğumuz için bazen duygularımızla hareket ediyoruz. Başta başkan yardımcısıydım ama bazı şeyler olduktan sonra müsaade istedim. İşin içine girmemeyi istedim. O gece evime gelen insanlar oldu, Eray Ağabey 'Sen bize haksızlık ediyorsun, bizi yarı yolda bırakıyorsun' dedi. Kendi duygumda düşüncemde iddialıyım, haklıyım o an. Ben aslında yalnız bırakmıyorum. 'Bu kadar anlatıyorsan, muhakkak yalnız bırakıyorsun' dediler. 'O zaman Sportif A.Ş'ye gireyim' dedim. Yalnız bırakmış olmazdım. Önce başkan yardımcılığıydı, böyle oldu. Sportif AŞ'de de altyapıyla ilgilenecektim, A takımla ilgilenmek söz konusu değildi. Seçimden 5-6 gün sonra Dursun Başkanımız bu görevi tevdi etti, güvendi sağolsun."
\
35
"TAKDİR EDİLMESİ GEREKENLER VAR"
"2017'de ilk sponsorluk da Dursun Başkan'ın dönemiydi. İlk o zamandı. Sonra öyle devam etti, farklı konularda falan. İnsan gönlü başka bir şey istiyor tabii. Hoşa giden duygular da oluyor. İnsanın tutkusunu gerçek olduğu değerde tutabilmesi için karşılıksızlığa ihtiyacı var. İster istemez çıkmayayım dedim. Geçen sezon basketbolun sorumluluğu verildi.  Orada bize şey yapılıyordu, Erden Timur şöyle böyle. Aslında birçok kişi vardı. Basketbolu böyle yürütme fikri Sayın Burak Elmas'ındı. Takdir edilmesi gerekenler de var."
\
34
"3 KERE TELEVİZYONA ÇIKTIM"
"Toplumda bir güven bunalımı var. Birçok araştırmada da çıkıyor. Birbirine en az güvenen toplumuz. Bu kötü ve üstüne düşünülmesi gereken bir durum. Toplamda 3 kere televizyona çıktım. Biri maç sonrası hakem konusuydu. Diğeri transfer stratejisini anlatmaktı. Orada da gayem süreci belli bir nebze, bilebilecekleri kadar bilmeleri lazım. Geldiğimizde transfer sezonu başlamıştı. Dursun Başkan bana görevi tevdi etti. Torrent'in gidişi, Okan Hocamızın gelmesi, listenin oluşması. Liste yüzde 90-95 değişti, değişerek gitti. 2 ay 6 gün süremiz vardı. Mevcut bütçeyle de sabır gerekiyordu. Onu anlatmak için çıkmıştım. Belli bir zaman sonra nereye geldiğimizi söylemek için çıktım. O kadar."
\
33
"GECE GÜNDÜZ ÇABA GÖSTERDİ"
"Ben ön plana çıkıyorum. Yine basketboldaki gibi bu bir ekip işi. Birçok insanın emeği vardır. Buradan herkese teşekkür ediyorum. Başta başkan ve yönetimdeki tüm üyelere. Sonuçta güvenip bize tam yetki verdiler. Sonra Okan Hocamıza teşekkür ediyorum. Gerçekten gece gündüz çaba sarf etti. Oyuncu izledi, her şeyi yaptı. Mevcut takım işlerini yaptı. Her gece Ayhan Hoca, Emre, oyuncu izlendi. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Gece 4'lerden önce gidilmiyordu Florya'dan. Gece gece bize çay getirenler hakkını helal etsin, onlara da teşekkür ediyorum. Uğur Yıldız, Cenk Ergün çok önemli işler yaptı. 13 oyuncu alındı, 26 oyuncu gönderildi. 2 ayda her şey yapıldı."
\
32
"ESKİ YÖNETİME TEŞEKKÜRLER"
"Marcao gitti. Bize para kazandırdı. Nelsson çok ciddi teklif aldı. Sacha Boey hakeze öyle. Eski yönetime de teşekkürler. Öncelikle Fatih Hocama teşekkür ediyorum. Böyle oyuncular alındı. Taraftarlık duygusunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Kimi zaman kızıyoruz, ediyoruz ama... Alpaslan Dikmen Ağabeyimizin çok güzel bir sözü var. Galatasaray için bir taşı alıp bir yere taşıyan herkese teşekkürler. Hatasıyla sevabıyla herkesi anlamak lazım. Emre Akbaba, Emre Kılınç, Ömer'e, Taylan'a, Atalay'a, ismini sayamadığım giden herkese teşekkürler."
\
31
TRANSFER KRİTERLERİ
"İnsanların karar verme süreci, para değil sadece. İnsan kendisini karşı tarafın yerine koymalı. Bir kriterimiz vardı. Garanti oyuncularıma ihtiyacımız var strateji olarak. Garanti oyuncular şu demek? Sonra da şöyle bir kriter koyduk. Elit kulüplerin bir altı kulüplerden, 5 büyük ligdeki takımlardan 4-5 teklif alacak. Winner karakteri olacak, kupa için gelecek. Garanti oyuncu deyince ama daha çok parayı tercih eder, buraya gelir performans veremez. Önceliği para olmayacak oyuncu. Nasıl anlarsınız? Aynı paraya gelirse veya daha az paraya gelirse. Turnusoldür. Türkiye'de hep maaşı 2'yle 3'le çarpılmış. 4 sene 5 kontratlar verilmiş. Orada nasıl ikna ediyorduk bedellere? Aldığımız oyunculardan 4'ü, teklif edilen ve mevcut maaşların daha azına geldi. Bir tane 140 bin euro fazla verdiğimiz var. Diğerleri aynı maaşa geldi."
TRANSFER KRİTERLERİ