Arama Logo

Erden Timur: "Anamızın ak sütü kadar helal"
12
ERDEN TİMUR'UN AÇIKLAMASI

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, şampiyonluk sonrası açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

ERDEN TİMUR'UN AÇIKLAMASI
11
"ANAMIZIN AK SÜTÜ KADAR HELAL"

"Başkanımız benim bir şeyler söylememi istedi. Şunu tüm yüreğimle söylüyorum. Anamızın ak sütü kadar helal, en ufak içinde bir leke olmayan, bunu tüm kalbimle söylüyorum. Bir gün bu anlaşılacak. Tüm emeği geçenlerin eline emeğine sağlık. Biz leke bulaştıracak bir şey yapmadan tertemiz bir şekilde aldık kupalarımızı."

\
10
"HER ŞEYDE ŞÜKREDENLERE GELSİN"

"Bu şampiyonluk ne olursa olsun her şeyde şükredenlere ve erdemli davranışı önceleyenlere gelsin."

\
9
"BU KADAR TEMİZ OLAMAZ"

"Bu duyguyu ifade etmek çok zor. Zor demek de yanlış, her zorluk insan için bir sınav. Çok hak ettik, bunun farklı algılatılması sebebiyle bunu söylüyorum. Yabancı hakem seçelim 5 tane 10 yılı incelesinler. Federasyonda 2 tane başkan yardımcısı dışında kimseyi tanımıyorum. Bu kadar temiz olamaz. Biz söyleyince bir şey ifade etmeyecek belki... Doğru davranırsan, ahlaklı davranırsan elbet başarılı olursun. Ben en çok bundan mutluyum. Bir zaman gelecek her şey ortaya çıkacak."

\
8
"DÜNYEVİ BİR BAŞARI"

"Bu dünyevi bir başarı sonuçta. Dünyevi hiçbir başarıyı çok da taçlandırmamak lazım. Anlaşıldığımız zaman hayatın en mutlu anı o olacak."

\
7
"KAZANDIKLARIM DAHA FAZLA"

"Galatasaray'da çok güzel insanlar kazandım. Zamanımın yüzde 90'ı Florya'da geçmiyor ama çoğu orada. Herkesin birbirine bağlı olduğu Florya'ya gitmek çok muazzam duygu. Kazandıklarım kaybettiklerimden çok daha fazla."

\
6
FENERBAHÇE DERBİSİ

"Gelen şampiyonlukla her şey bitiyor. Bizim yenilmemiz iyi oldu. Kibir yapmıştık, bunu herkese söyledim. Kibri çabuk fark etmek açısından iyi oldu. Tokadı hemen yemek güzel bir şey. Allah sevdiği insanı sarsar. Kibir vardı takımda. Hiçbir rakibine 3 atacağız, 5 atacağız demeyecektiniz. Biz bunu Florya'da değiştirmeye çalıştık ama tüm Türkiye öyle düşünüyordu. Ondan ders çıkardık çok da iyi oldu. Kibrin karşısında cezamızı aldık."

FENERBAHÇE DERBİSİ
5
"DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİM"

Ligi bitirmeyiz sözleri

"O kelimeyi ben tam olarak öyle kullanmadım. İki sene geçti üzerinden neredeyse. Öyle anlaşıldığı için de defalarca özür diledim. Kendi kulübümün hakkını tabii ki savunacağım ama ondan sonra dikkatli açıklamalar yaptım."

\
4
"ASLAN GİBİ YÜREĞİN OLMASI LAZIM"

"Böyle şeylerin her zaman karşılıklı olması lazım. Bir taraf bir tarafı bekliyor. Geçen sene Fenerbahçe Kadın basketbol şampiyon olduğunda ben tebrik ettirmiştim. Bunun kimseye bir faydası yok. sadece kendi tarafının safını sıklaştırmaya çalışan. Bunu iki taraf için de söylüyorum. Bunun üzerine popülizmle, manipülasyonla çıkar gruplarının işine yarayan şeyler yapıyor. Zaten kendine özgüveni olan insan rakibi tebrik eder, onu küçültücü bir şeyler de kullanmaz. O zaman daha çok büyük olursun. Bunun tersini yapmak özgüveni düşük insanların işi. Hayatta efelenmek işe yarar her zaman. Taraftarlar da bunun böyle olmasını ister. Bu işlerde aslan gibi yüreğin olması gerekir."

\
3
SEZONIUN YILDIZI

Bu sezon takımın yıldızı kimdi?

"Okan Buruk'u sıralamada 1 numaraya koyarım. Oyuncu olarak bir zaman Icardi'ydi, Kerem Aktürkoğlu, Mertens, Muslera, Barış Alper, Ziyech gibi oyuncular önemli katkı verdi. Hatta Zaha bile çok eleştiriliyor ama en az 4 maçın skorunu değiştirmiş. Hepsi çok önemli oyuncular."

SEZONIUN YILDIZI
2
"HER ŞEYİ HAK EDİYORLAR"

"Çok büyük bir taraftarımız var. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Camiamız her şeyi hak ediyor. Allah bin defa razı olsun."

\
1
"BAŞ EDEMEDİĞİM O"
"Dışarıdaki tepkinin on katı tepki görüyorum Galatasaray siyasetinden. Zaten baş edemediğim şey de o."
\