Arama Logo

Ercan Güven: "Mete Kalkavan, Portekizce mi öğrendi?"
6
ERCAN GÜVEN'DEN YORUMLAR

Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin Alanyaspor'u deplasmanda 3-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

5
"İLK YARI DRAMATİKTİ"

Gerçekten dramatik başladı maçın ilk yarısı ve tamamı aynı şekilde devam etti. Hani "32 kısım tekmili birden" derler ya. Aynen öyle! Henüz 4. dakikada Koulouris’in golüyle 1-0 geriye düştü Fenerbahçe ki, Alanyaspor’un ilk yarıdaki tek pozisyonuydu bu.

4
"KİMİ KOYSAM OYNUYOR DEDİ"

Jesus, “kimi koysam oynuyor” diyordu ama sonuca kimin etki ettiğini umursamıyordu sanki. Muhtemelen yedek kulübesi sahadakilerden daha verimli olabilirdi. Hele öndeki Galatasaray’ın 3 puan kaybedip arkadaki Beşiktaş 3 puan kazandığı, Fenerbahçe’nin Avrupa serüveninin noktalandığı haftada.

3
"ERSUN YANAL, F.BAHÇE'YE DÖNEMEZ"

Ersun Yanal ise gelecek sezonlarda Fenerbahçe’ye dönme şansını tamamen kaybettiren bir negatif futbola ikna etmişti takımını. Ailecek topun arkasına geçtiler ve çok düşük pas isabeti yüzdeleri ile kontra bile yapamadılar. Ev sahibi, savunurken sürekli açıklar verdi ama bu kez Fenerbahçe’nin düşük temposu ve yavaşlığı hücumlarını sonuçsuz bıraktı.

2
"GOLDE OFSAYT VAR MI?"

Futbolun 10-15 dakika VAR kararı beklediği zaten yavaş Fenerbahçe’nin iyice soğuduğu ilk yarıda VAR’dan dönen bir golü vardı Sarı-lacivertli takımın. Rossi ofsaytmış… Hiçbir şey anlaşılamayan uzaktaki pozisyon görüntüsüne kimin ayağına dokunduğu belli olmayan bir çizgi çekilmiş belgesi vardı ama anlamak zordu açıkçası.

1
"PORTEKİZCE Mİ ÖĞRENDİN?"
Rakip kaleye daha rahat gelen, savunma arkasına daha kolay sarkan Fenerbahçe Osayi ile penaltı kazanıp Valencia gole çevirince skor 1-1 oldu. Ardından Ferdi için de penaltı isteyen Jesus oyuna döndü; lakin kenarda biraz aşırı hareketler yapınca kırmızı kartla tribüne çıktı. Hakem Portekizce mi biliyordu ne?.. İtiraz hareketlerini küfürle mi süslemişti yoksa? Başka türlü kırmızı kart niye? Derbiye hocasız çıkacak Fenerbahçe!