Sporx Extra Arama Logo

Ercan Güven'den Fenerbahçe yorumu: "Yapılan yatırıma yazık"

Spor yazarlarından Ercan Güven, ligi 3. sırada bitiren Fenerbahçe ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
6
ERCAN GÜVEN YAZDI

Spor yazarlarından Ercan Güven, ligi 3. sırada bitiren Fenerbahçe'yi köşesinde değerlendirdi. Güven'in yazısının tamamını okumak için 16 Mayıs 2021 tarihli Milliyet gazetesini satın alabilirsiniz.

5
FENERBAHÇE'NİN KAYBI BÜYÜKTÜ...

Sezonun son doksan dakikası başlamadan Fenerbahçe kimlikli pek çok insan matematiğe değil ama takımına inancını yitirmişti. “Beşiktaş ve Galatasaray yenilse bile bizim takım kazanamaz” karamsarlığı sarmıştı ortalığı. Puan, maç, hatta şampiyonluk kaybetmeye benzemedi taraftarın güvenini kaybetmek. Fenerbahçe’nin “kaybı” çok büyüktü…

4
NE YAPSIN FENERBAHÇELİ?

Donanımına oranla berbat bir sezon yaşayan ve fırsatın ağa babasını geçen hafta Kadıköy’de ayağından kaçıran Fenerbahçe, Sivasspor’u üç puanla uğurlayıp işi mucizelere bırakmış, kimsede umut kalmamıştı. Ne yapsın Fenerbahçeli?.. 40. maçı görmezden gelmeyi seçti, sezonun defterini kapatıp “başkanın, teknik direktörün kırkı ne zaman çıkar” hesaplarına başladı.

3
"FENERBAHÇE DURUŞU" ÖYLE GEREKTİRİRDİ

Evet… Fenerbahçe’nin son maçı değil, o noktaya geliş hikayesi ile son maçtan sonraki gidişat önemliydi artık Fenerbahçeliler için. Zaten Fenerbahçe baskın karakterli bir takımdı!.. Sonunu bile kendisi belirlerdi… “Fenerbahçe duruşu” öyle gerektirirdi!

2
BU BİR TAVIR MESELESİYDİ

Beşiktaş ile Galatasaray’ın maçlarına bakmadan asla muhasebesi yapılamayacak Kayserispor karşılaşmasını, daha 18. dakikada yediği golle çekti aldı üçlü hesaplamalardan! Şampiyon ve ikinci belli olmadan da asla değiştirmedi. Kim ne yaparsa yapsın, Fenerbahçe’nin yapacağı önemliydi… Berbat da olsa bu bir tavır meselesiydi.

1
YAPILAN YATIRIMA YAZIK

Fenerbahçe’nin kazandığı ikinci penaltı ve aynı zamanda İlhan’ın ikinci sarıdan gördüğü kırmızı kart hakemin Fenerbahçe’ye yapabileceği son jest oldu ve maçın resmi süresi bittiğinde skor berabereydi. 90’ı 9 geçe “ligde kaldıkları” haberiyle gevşemiş Kayserispor kalecisinin, Serdar’ın uzak kafasını içeri almasıyla 2-1 galip geldi Fenerbahçe. Ne zafer ama! Üçüncülük ayıp değil… Sadece yapılan yatırıma ve yaratılan beklentiye yazık.