Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Dursun Özbek'ten transfer kararı!
5
ŞAMPİYONLUĞA ÖNEM VERİYOR

11 Haziran'daki kongre yaklaştıkça, adayların stratejileri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Galatasaray 'ın eski başkanlarından, bu seçimde de başkan adayı olan Dursun Özbek de özellikle futbol şubesinin şampiyonluğuna büyük önem veriyor. Büyük bir spor kulübü olduklarını, ancak kulübün lokomotifinin futbol olduğunu kaydeden Özbek, kurmaylarıyla yaptığı son toplantıda bu sezon kuracakları kadronun çok kritik olduğunu söyledi.

4
"SATMAYACAĞIZ, GÜÇLENDİRECEĞİZ"

Takımdaki birçok oyuncuya Avrupa kulüplerinden talipler olduğu yönünde bilgiler aldığını vurgulayan Özbek, oyuncu satışına karşı olduğunu belirterek, "Küçülerek büyüme diye bir şey olmaz. Rakiplerimizin gerisinde kalırız." dedi.

3
"TARAFTAR DESTEĞİNİ KAYBEDERİZ"

Mevcut kadroyu koruyacaklarını belirten Özbek, "Futbolda mutlaka şampiyon olmak zorundayız. Yoksa taraftar desteğini kaybederiz. Bunun yolu da oyuncu satmaktan değil, elimizdeki iyi kadroyu koruyup güçlendirmekten geçiyor. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda şampiyonluk kadrosu kuracağız" ifadelerini kullandı.

2
"PROFESYONELLERE BIRAKALIM"

Başkanlık koltuğunda oturduğu dönemde yapılan hatalardan dersler aldığını anlatan Dursun Özbek, "Tüm sportif faaliyetleri profesyonel ellere emanet etmeliyiz. Futbolda teknik direktör seçimi ve antrenör kadrosu yine çok önemli. Transferleri koordineli bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Geçmiş dönemde aynı menacerlerden yapılan çok sayıda transfer , ödeme zorluğu yaşadığımız vakitlerde adeta elimizi kolumuzu bağladı. Buna izin vermemeliyiz. Galatasaray'da oynamayı gerçekten isteyen, taraftarla bağ kurabilecek oyuncuları kadromuzda bulundurmalıyız" diye konuştu.

1
ÖNCELİĞİ SEVGİ VE HUZURA VERDİ

Bu arada kendi başkanlık döneminde üyelerle sert polemiklere giren Dursun Özbek'in, bu kez daha ılımlı bir strateji tercih ettiği ve her fırsatta, "Sevgi, huzur ve camiada birlik beraberlik" mesajlarını ön plana çıkaracağı öğrenildi. Özbek'in, Türkiye Futbol Federasyonu'nda da mutlaka Galatasaray'dan bir temsilci istediği, kongreyi kazanması durumunda çalışmalarını bu yönde yapacağı belirtiliyor. (Fanatik)