Arama Logo

Dursun Özbek'ten açıklamalar
13
DURSUN ÖZBEK KONUŞTU!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...

DURSUN ÖZBEK KONUŞTU!
12
31 TEMMUZ'DA YETKİ İSTİYORUZ

Ada'yı üyelerin kullanacağı bir şekle getirdik ama 31 Temmuz'da sizin vereceğiniz yetkiye son derece ihtiyacımız var. 25 gün gibi bir sürede Ada ile ilgili size verdiğimiz sözü yerine getirdik. Bu akşam Ada'da bir etkinliğimiz var. Tüm üyelerimiz güneşi birlikte batırmaya davet ediyorum. Galatasaray'ın futboldaki geleceği buradaki tesislerle çok bağlantılı. Bu çalışmaları başlattık. 31 Temmuz'daki yetki genel kurulunda sizlerden yetki isteyeceğiz.

 

31 TEMMUZ'DA YETKİ İSTİYORUZ
11
450 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ

Uzun zamandan beri söylenen bir husus var. Bizim spor kulübü olarak başarılı olabilmek için finansal bazı desteklere ihtiyacımız var. Özellikle kulübün mali yapısı itibariyle girdiği faiz sarmalı ciddi şekilde yıpratıyor. Senelik 450 milyon TL'ye yakın faiz ödüyoruz. Yine de en başarılı spor kulübüyüz. Bir de bu paranın harcanmadığını düşünün, bize ne kadar fayda sağlayacağını düşünün.

450 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ
10
TRANSFER İÇİN MESAJ

En iyi kadroları kurmak için çalışıyoruz. Sabırsızlığı anlıyorum ama biz Galatasaray'ın 1 lirasını düşünerek hareket ediyoruz. Tüm Galatasaraylıların gurur duyduğu bir takım oluşturacağız. Transfer olayı hassas bir karar. en uygun şekilde yapmak istediğiniz zaman aksamalar oluyor. En kısa sürede halledeceğiz.

TRANSFER İÇİN MESAJ
9
ADA'YA KİMSE GİREMEYECEK
Bizi seçerseniz şunları, şunları yapacağız diye söz vermiştik. Bunlardan bir tanesi Galatasaray Ada'sıydı. Ada'nın 31 Temmuz'daki yetkisi şunun için... Sadece üyelerin ve misafirlerinin kullanacağı bir sosyal tesis olacak. Hiçbir zaman adayı bir kar merkezi görmüyoruz. Ticari bir işletme, kar amacı güden bir yer olmayacak. Sübvansiyonsa sübvansiyon yapacağım En iyi hizmeti size vereceğim. Onun için iki konuda bizi cesaretlendirin.
ADA'YA KİMSE GİREMEYECEK
8
KEMEBURGAZ ŞART!
"Florya'daki tesislerimizin durumu nedir, gelin bir görün. Geçen hafta Eyüpspor tesislerini gezdim. Şahsen Galatasaray Kulübü Başkanı olarak tesislerimizin durumundan utandım. 40-50 sene önce yapılmış tesislerde futbolcularımızı ve altyapılarımızı barındırıyoruz. Futbol için bizim kalemiz olan Florya'nın güncellenmesi gerektiğini ifade ediyorum. İki sahamız var, biri bakımda. Asıl büyük saha bakımda olduğu için A takımımız diğer küçük sahada idman yapıyor. Bu Galatasaray'a yakışıyor mu? Onun için biz Kemerburgaz'a taşınmak zorundayız."
KEMEBURGAZ ŞART!
7
(FLORYA) R.MADRİD, BARÇA GİBİ...
Aynı Real Madrid ve Barcelona'nın yaptığı gibi biz Emlaklarımızı geliştirelim. Buradan gelecek kaynaklarla tesislerimizi yenileyelim. Emlak Konut'a ait olan arsayı satın almak üzere ilk defa Burak Elmas ile Emlak Konut'a gittik. Bize devredin dedik ve kabul ettiler. İmarıyla beraber satın almayı teklif ettik. 40 dönümlük arazinin satın alınması bizim 20 dönümlük arazinin değerini artırıyor. Buradan gelecek olan fon yaklaşık 10 milyar TL'yi buluyor.
(FLORYA) R.MADRİD, BARÇA GİBİ...
6
NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ!

Galatasaray'ın önündeki bu fırsatı kullanalım. Bizim sizin desteğine ihtiyacı var. Birbirimizi sevmezsek hiçbir projeyi yapamayız. Artık yeter neyi paylaşamıyoruz!

NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ!
5
MECİDİYEKÖY'DEKİ BİNA...

Mecidiyeköy binasındaki otel faaliyete geçerse, Galatasaray buradan yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL gelir bekliyor.

MECİDİYEKÖY'DEKİ BİNA...
4
BORÇLAR KAPANACAK

Galatasaray'ın kazandığı paralarla borçları kapatacağız. Kalan parayı da bir fon oluşturacağız o paraya kimse dokunamayacak.

BORÇLAR KAPANACAK
3
2.7 MİLYAR TL BORCU KAPATIRIM

Şu anda bile maddi durumu en iyi olan takım Galatasaray diyorlar. Riva arazisi Galatasaray için bir kurtuluş yolu olarak görülüyor. Galatasaray garı menkulleri bu şekilde kullanıyorsak bizden sonrakilere de bu zenginlikleri bırakmamız lazım. Bu gayrimenkul fonlarının ilk gideceği adres belli. Bankalar Birliği'ne olan 2.7 milyar TL olan borcunu kapatmak istiyorum ve bu anlaşmadan da çıkmak istiyorum.

2.7 MİLYAR TL BORCU KAPATIRIM
2
BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN ÇIKACAĞIZ
Bankalar Birliği'nden çıkacağız. Faizi düşük diyor ama enflasyonun yüzde 100'lere vardığı yerde yüzde 15 bandında faiz olmaz. Biz bu faiz sarmalından çıkmak zorundayız. Ben ve arkadaşlarım size sunduğumuz projelerle bu finansal yetersizliğinden kurtulmak istiyoruz. Galatasaray'ın artık birleşmeye ihtiyacı var. Geleceğe daha güçlü bir takım bırak istiyoruz. İstediğimiz yetkilerin amacı budur.
BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN ÇIKACAĞIZ
1
"KUVEYT HAVAYOLLARI İLE GÖRÜŞTÜK"

"Kuveyt Havayolları yetkilileri bizi ziyaret ederek bir sponsorluk hizmeti vermek istediklerini belirtti. Galatasaray'ın özellikle 2000'li yıllardaki başarılarından sonra Avrupa, Asya ve Afrika'da taraftarların teveccühüne sahip olmuş başarılı bir kulüp olduğunu anlattık. Müslüman bir ülkenin takımının, Müslüman dünyasına nasıl umut olacağını anlattık. Kendi aralarında görüşüp bize cevap vereceklerini söylediler ama şimdiye kadar bir cevap gelmedi."

\