Arama Logo

Dursun Özbek: "Hafta sonu mutluluğa boğacağız!"
12
DURSUN ÖZBEK'İN SÖZLERİ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Topkapı Üniversitesi tarafından yılın spor yöneticisi seçildi. Özbek, ödül aldığı törende açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

DURSUN ÖZBEK'İN SÖZLERİ
11
"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ!"
"Emre Alkin Hoca'nın dediği gibi, beraber çalıştığımız dönemde fikir ayrılıkları olmuştur. Fikir ayrılıkları olması yönetim kurulunun nasıl olduğu, Galatasaray'ı daha iyiye taşımak için olduğunun kanıtıdır. Galatasaray ortak akla önem verir. Fikir ayrılıkları olsa bile en iyiyi seçmek konusunda Galatasaray başarılıdır. Onun için Türkiye'nin en büyük kulübüyüz, dünyada tanınan en büyük Türk spor kulübüyüz."
\
10
"BU YÜZDEN KISKANIYORLAR!"
"Galatasaray Spor Kulübü sadece bir spor kulübü değildir, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. En büyük özelliği, 550 yılı aşkın bir ananeden, gelenekten, kültürden, eğitim kültüründen kulüptür. Belki de herkesi kıskandıran yönlerimizden bir tanesi de bu. Kimsenin böyle bir tarihi yok. Biz yöneticiler de buna uygun olarak, bu geçmişimizi özümseyerek, bu geçmişimizin değerlerinin ne kadar değerli olduğunu bilerek kulübü yönetmeye, Türk sporuna hizmet etmeye devam ediyor. Sadece ben değil, gelmiş geçmiş ne kadar Galatasaray'a hizmet eden varsa aynı şekilde davranmıştır. Bizden önce Galatasaray'ı yücelten, bu seviyeye getiren yöneticilerimize, başkanlarımıza, hizmet veren herkes için kuvvetli bir alkış istiyorum."
\
9
"AVRUPA'DAN KUPA İSTİYORUZ"
"Biz bir spor kulübüyüz. Şunla ne kadar övünsek hakkımızdır; 1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları lisede kurdukları zaman, Galatasaray'ın manifestosunu, ne için kurulduğunu yazmışlar. En büyük özellik, birlik ve beraberlik dışında Avrupalı takımları yenmeyi de koymuşlar. Avrupa'da kazanılmış başarılar, tur atlamalar değil Avrupa'dan bir kupa getirdik, aradan 24 yıl geçti. Bundan sonraki kupaları getirmek üzere ben ve arkadaşlarım görev yapıyoruz. Hizmet etmek için devam etmek istiyoruz."
\
8
"TÜRKİYE'YE SPORLARI GETİRDİK!"
"Galatasaray'ı yönetmek nasıl bir şey? Her Galatasaraylı'nın kalbinde, ruhunda başkanlık yatar. Çok onurlu, değerli bir görev. Dolayısıyla sözlerimin sonuna gelirken de siz gençlere, Galatasaray'ı seven gençlere söyleyeceğim bir sözüm var ama ondan önce bugün Galatasaray Spor Kulübü, olimpik sporların tümünü Türkiye'ye getiren kulüptür. Aynı Ulu Önderimiz Atatürk'ün dediği gibi spora verdiği öneme binaen, 'Ben sporcunun ahlaklasını severim, çevik olanını severim' dediği zaman bu aslında çok büyük bir mesaj, çok büyük bir mesaj."
\
7
"HAYALLERİNİZİN PEŞİNDE KOŞUN"
"Ayrıca, hayallerinize yardım etmesi için söylüyorum; Galatasaray Spor Kulübü'ne başkan olmak evet güzel bir hayal, güzel bir hayal ama bunun altında ne yatıyor biliyor musunuz değerli dostlar, kardeşlerim, hocalarım, bunun altında şu yatıyor, fırsat eşitliği yatıyor. Galatasaray'ı seven her genç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere sunduğu Cumhuriyet'in içinde yatan değerlerden biri de fırsat eşitliği. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Hayalleri kurun Galatasaray Spor Kulübü başkanı olmak için hayallerinizin peşinden koşun."
\
6
"ATATÜRK'ÜN EMANETİNİ KORUMAK..."
"En son söylecektim ama Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emaneti Cumhuriyet'i korumanın kollamanın dışında bize verdiği bu fırsatı da çok önemsiyorum. Galatasaray Spor Kulübü tabii misyonu itibarıyla Avrupa'da başarıyı esas almış, 17'ye yakın spor dalımız, 2000'e yakın sporcumuz var. Galatasaray yetiştirici bir kulüp olmaktan vazgeçmemeli. Gençlere sadece sporu değil Galatasaraylılığı, Galatasaray değerlerini öğreterek Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde olduğumuzu öğretmek gerekiyor. Biz bu yoldayız. Gerek futbol gerek amatör sporlar olsun Türk gençlerinin en iyi şekilde sporlara hizmet etmesi için altyapıya önem veriyoruz. Yetiştirici bir kulübüz. Her dalda olimpiyatlara hazırlanan sporcular var. Onlarla iftihar ediyorum. Paris'te büyük başarılar diliyorum."
\
5
"G.SARAY GEREKENİ YAPAR"
"Galatasaray Spor Kulübü, büyük bir sivil toplum kuruluşu. Bunun örneğini 6 Şubat'ta yaşadığımız depremde fazlasıyla, elinden gelenin en iyisini yapmak suretiyle vermiştir. O zaman bir birlik zamanıydı. Depremden zarar gören bölgeye, ailelere, çocuklara, kardeşlerimize bir şekilde ulaşmak için yardım istedik. Her Galatasaraylı'dan ve her Türk vatandaşından yardım istedik. Orada çok şey yaptık. Konteyner kentler, kalıcı konutlar, en önemlisi de geçtiğimiz 23 Nisan'da çocuklarla beraber olmak için oradaydık. Görmeniz lazım. Yani bunu benim kelime haznem, Galatasaray Lisesi olan, İTÜ Makine mezunu olan birinin kelime haznesi, orada bize duyulan yakınlığı ifade etmesi için mümkün değil. Ben onu hissettim, bizden bir şey istiyorlar, onlara dokunmak, onlarla beraber kucaklaşmak, sıkıca sarmak, öpmek bambaşka bir şeydi. Çok daha güzel ifade edilebilir ama dediğim gibi kelimeleri seçemiyorum. Oradaki hayat şu anda devam ediyor ama gerektiği gibi devam etmiyor. Galatasaray Spor Kulübü de bu sorumluluk çerçevesinde hala oradadır. Gerekeni üzerine düşeni yapmaya devam ediyor ve edecek de..."
\
4
"HAFTA SONU MUTLULUĞA BOĞACAĞIZ"
"Şu an bir şampiyonluk yarışı içerisindeyiz. Bu şampiyonluğun, bu mücadelenin Galatasaray'a yakışır şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Şampiyonluk kadar değerlerimiz, ananelerimiz, kültür de çok önemli. Bundan vazgeçmeden, ödün vermeden mücadelemizi sürdürüyor. İnşallah bu hafta sonu son maçımızı oynayacağız, şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor, tüm Galatasaraylılar'ı sevince boğmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımızı bilin. İyilerin kazandığı bir toplumda yaşıyoruz. Galatasaray bu hedefe ulaşacaktır. Sizleri de mutluluğa boğacağız bu hafta sonu inşallah."
\
3
"BUNUN HAYALİNİ KURUN!"
"Kulaklarınızda kalsın, tekrar edeyim. Eğer Galatasaray'a hizmet etmek, başkan olmak istiyorsanız, değerli genç arkadaşlarım, o sıralardan ben de geçtim. Galatasaray'a hizmet etme ve başkan olma hayalini kurdum. Sizlerden ricam bu hayalinizi kurun. Ben o dönemde Galatasaray Lisesi yatakhanesinde bu hayali kurdum. O gün Galatasaray Başkanı rahmetli Selahattin Ağabey değerli iş adamı, vergi rekortmeni. Hepimiz onun gibi olmak için hayal kurduk. Siz benzer hayalleri kurun, hayallerinizin peşinden gidin. Hayal etmezseniz ulaşmanız zor olur. İyi insan olmayı, iyi bir Galatasaraylı olmayı, Galatasaray'ı hizmet etme hayalini kurun. Göreceksiniz hayalleriniz gerçek olacak."
\
2
"ŞAMPİYONLUK İÇİN FLORYA'DAYIZ"
"Biz bu maçı çok önemsiyoruz. Çok çekişmeli bir sezon geçti. O yüzden herkes sadece bu maça odaklandı. Bütün ekip olarak, herkes, zamanımızın bir kısmını Florya'da, bir kısmını dışarıda harcıyoruz. Tüm Galatasaraylıları sevindirmek istiyoruz. Sevince boğmak için büyük bir çalışma içindeyiz."
\
1
"HAFTA SONU MAHCUP ETMEYECEĞİZ"
"İyi bir takımız. İyi bir birlikteliğimiz var. Kenetlendik. İyi bir hocamız, teknik ekibimiz var. Galatasaray içindeki birlik ve beraberliğin eseri bu 88, 100 puan. Bu sevgi iklimini devam ettirmeliyiz. İnşallah Galatasaray'ı sevenleri hafta sonunda mahcup etmeyeceğiz"
\