Sporx Extra Arama Logo

Dimitris Pelkas, Fenerbahçe'de kalpleri fethetti!

Sezonun flaş transferi olarak şimdiden ses getiren Dimitris Pelkas, Fenerbahçe’de çok sevildi. Son 4 lig maçında 3 gol 3 asist yapan, toplamda 13 resmi maçta 5 gol 5 asistle 10 gole direkt etki eden Yunan yıldız performansının yanında gösterdiği aidiyetle de çok beğenildi
6
HERKES PELKAS'I KONUŞUYOR

Fenerbahçe’de herkes Dimitris Pelkas’ı konuşuyor. Erzurumspor deplasmanında 1 gol 1 asistle galibiyeti sağlayan isim olan Pelkas, şimdiden sezonun flaş transferi olarak ses getiriyor.

5
TAKIM ARKADAŞLARI DA ÇOK SEVİYOR

Son 4 lig maçında 3 gol 3 asistle katkı veren, toplamda da 13 resmi maçta 5 gol 5 asistle 10 gole direkt etki eden Yunan yıldız, performansıyla beraber gösterdiği aidiyet ve adanmışlıkla da beğeni topluyor. Takım arkadaşları da kendisini çok seviyor.

4
EROL BULUT BİZZAT İSTEMİŞTİ

Teknik Direktör Erol Bulut’un da transferini bizzat isim vererek istediği 26 yaşındaki orta sahayı çok iyi tanıması da dikkat çekiyor.

3
'ÖZGÜR' BİR ROL

5. haftadaki Göztepe maçında takıma katılan Pelkas, 11 lig maçında yer aldı, 7 maçta sol kanat oynarken son 4 mücadelede esas yeri orta saha merkeze geldi. Ancak Bulut’un kafasındaki planda başarılı oyuncunun ‘serbest’ rol alması bulunuyor. Pelkas’ın ‘özgür’ bir rolle özgün ve yaratıcı olması isteniyor.

2
YUNANİSTAN'DA İZLENİYOR

Pelkas, F.Bahçe’deki başarılı performansıyla ülkesi Yunanistan’da yakından izleniyor. Yunan basını, dünkü yayınlarında, ‘Pelkas gollere devam ediyor’ başlığını kullandı. Gazzetta.gr, “Pelkas, F.Bahçe’de iyi gidiyor. Gol ve asistleriyle çok seviliyor” ifadelerini kullandı. Yunanistan Milli Takımı’nda da oynayan 26 yaşındaki yıldızın başarısı ülkesi için de olumlu görülüyor.

1
SAĞLIKLI İLETİŞİM
Teknik Direktör Erol Bulut ve Dimitris Pelkas’ın arasındaki uyum da gözlerden kaçmıyor. 3-0 kaybedilen Yeni Malatyaspor maçında oyundan alındığı için sinirlenen Pelkas’a hiç tepki konmadı, tam tersi kazanılması sağlandı. Erol Bulut ve Pelkas sorunları diyaloglarla çözdü. Son 4 maçtır da forvet arkasına kendi yerine gelen yıldız orta saha, daha rahat oynamaya başladı. Hatta 2 hafta önce Kasımpaşa maçı sonrası soyunma odasına giderken Bulut ve Pelkas’ın pozisyonları konuşması herkesin hoşuna gitti. [Milliyet]