Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Dimitris Itoudis: "Ali Koç'a karşı sorumluyum"
8
ITOUDIS: "ALİ KOÇ'A KARŞI SORUMLUYUM"

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, sezonun gidişatı ve Avrupa basketbolunun gündemine dair İtalya'dan Eurodevotion'a açıklamalarda bulundu. İşte Itoudis'in sözleri...

7
"SEZONA ASLINDA KÖTÜ BAŞLAMIŞTIK"

"Basketbol bir sinerji oyunudur. Kulüp, teknik heyet, oyuncular ve çalışanların tamamı bir arada ve aynı yönde hareket etmeli. Sezona aslında yavaş ve kötü başladık. Bahçeşehir maçıyla birlikte yavaş yavaş iş disiplinimizi artırdık."

6
"MOTLEY, EN İYİLERDEN BİRİ OLABİLİR"

"Johnathan Motley'nin oyuna dair saygısını takdir ediyorum. Başka bir seviyeye ulaştı, iyi gidiyor ama hala gidecek yolu var. Bazı durumlarda nasıl savunma yapması gerektiğini anlamalı. Kimi zaman 4, kimi zaman 5 numara olarak oynadı. Kendini geliştirir ve bir sonraki adımı atarsa Avrupa'nın en önemli oyuncularından biri olabilir."

5
"BARÇA MAÇI 'UYAN' ÇAĞRISIYDI"

"Bu sezon EuroLeague'de tek kaybettiğimiz maç Barcelona'ya karşı. Bu maç bazı açılardan bize 'uyan' çağrısı oldu ve bu önemliydi. Arka arkaya iki F4 yapan bir takıma karşı, birçok yeni oyuncuyla, 14 sayı geriden gelerek ve kötü üçlük atarak oynadığımız bir maçtı. Maça ortak olduk ve kazanma şansımız vardı. Yenilgilerin size hangi dersleri verdiğini bilmek önemli."

4
"BJELICA ÖNCE SAĞLIĞINA KAVUŞMALI"

"Nemanja Bjelica'dan nasıl faydalanacağıma dair hiçbir fikrim yok. Açıkçası Bjelica'nın değerini biliyoruz, takdir ettiğimiz özellikleri nedeniyle onu transf erettik ancak birkaç yıldır Avrupa basketbolundan uzakta. Önce sağlığına kavuşmalı ve sonra adım adım gitmeliyiz. Ne zaman geri döneceğini söyleyemem, doktorlar işlerin yolunda gittiğini söylüyorlar ama yine de biraz daha sabra ihtiyacımız var."

3
"NBA'DAKİ GİBİ PLAY-IN OLMALI"

"Rekbet gücü çok yüksek bir sezondayız ama sonuçta EuroLeague hep böyle. 8'inci ile 18'inci arasında hep birkaç galibiyet fark oluyordu. Gelecek sezon 20 takım olunca ne yapacağız. NBA'daki gibi play-in oynatmalıyız bence. Bunu hep söylüyordum. Neredeyse her zaman ilk sıralarda olduğumuz CSKA'dayken bile daha fazla takımın playoffta olması gerektiğini savunuyordum."

2
"EUROLEAGUE, OYUNCULARIN LİGİ"

"EuroLeague, koçlar ligi değil; hayır! Sezonu dokuzuncu bitirince kapının önüne konduğunuz bir lig, koçlar ligi değildir. İki kritik sakatlık bile sizi tüm hedeflerinizden uzaklaştırabilir ve sonunda işinizden olursunuz. EuroLeague, oyuncuların ligidir. Antrenörler de çok iyi çalışıyor ve etki ediyor ama bu lig, kesinlikle koçların ligi değil."

1
"ALİ KOÇ HER ANLAMDA DESTEKLİYOR"

"Fenerbahçe, maksimum konsantrasyon ve adanmışlıkla yoluna devam etmeli. 30 milyon taraftara ve Ali Koç gibi bizi her anlamda destekleyen bir başkana karşı büyük sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklar nedeniyle en iyisini yapmak istiyorum."