Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Derbide belirleyici olacak eşleşmeler
5
DERBİDE ÖNE ÇIKACAK İSİMLER

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak zorlu karşılaşmaya sayılı günler kaldı. Pazar günü Vodafone Park'ta oynanacak derbi öncesi iki takımın oyuncularının istatistiklerini masaya yatırdık. Comparisonator verilerine göre; iki takımda ön plana çıkan oyuncular oldu. (AKŞAM)

4
EN GOLCÜLER WOUT VE ENNER

Şans yaratma verilerinin ilk 3'ü pozisyon yaratma konusunda takımın en önemli isimleri oluyor. Her iki takımın da golcüleri olan Wout Weghorst ve Enner Valencia aynı zamanda takım arkadaşlarını pozisyona sokan oyuncular arasında ikinci sırada yer alıyor. Beşiktaş'ta Kevin N'Koudou, Fenerbahçe de Emre Mor ilk sırada bulunuyor.

3
MASUAKU VE FERDİ'YE DİKKAT

Hem 3. bölgede hem de rakip ceza sahasında en fazla pas yapan futbolcular takımlarının hücumdaki en kilit isimleri oluyor. Bu konuda Beşiktaş'ta Masuaku ve Salih Uçan, Fenerbahçe'de ise Ferdi Kadıoğlu ve Lincoln isimleri ön plana çıkıyor.

2
ORTA SAHADAKİ İKİLİLER ÖNEMLİ

Rakip yarı sahada top kazanma, oyunun defanstan hücuma geçişini işaret eder, bu alanda iki takımı karşılaştırdığımızda, Arao-Crespo ile Gedson-Salih'in sıkça rakibin hücuma kalkmasını engelleme rolü oynadığını görüyoruz. Fenerbahçe'de ise Atilla'yı rakip yarı sahada en çok top kazanan oyuncular arasında görüyoruz ki bu Sarı-Lacivertliler'in rakibini nerede karşıladığına dair bizlere net bir bilgi veriyor.

1
TOPLA SÜREKLİ HAREKET HALİNDELER
Fenerbahçe'de en çok dripling yapan 3 oyuncudan 2'si Valencia ve Lincoln. Bu da Kanarya'nın hücum oyuncularının topla sürekli hareket halinde olduğunu gösteriyor.