Sporx Extra Arama Logo

Ayhan Akman: "Santrforsuz Galatasaray'ın en rahat galibiyeti"
8
AYHAN AKMAN'IN YORUMLARI

Spor yorumcularından Ayhan Akman ve Galatasaray'ın Denizlispor'u 6-1'i yendiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

7
G.SARAY'IN EN RAHAT GALİBİYETİ

Santrforsuz Galatasaray, en rahat galibiyetini aldı diyebiliriz. Tabii ki bunda Denizlispor'un oyun anlayışının da etkisi olduğunu düşünüyorum.

6
İLK GOL KİLİDİ AÇAR

Tabii ki ilk gol kilidi açar diyorduk her zaman. Özellikle büyük takımların ilk golü erken bulduktan sonra maç bir şekilde farklı oynanıyor. Çünkü rakip de bu sefer riskler almaya başlıyor, biraz daha geniş alanlar bulmaya başlıyor ve kaliteli ayaklar ön plana çıkıyor.

5
DENİZLİSPOR ÖNDE BASINCA...

Bugün Denizlispor biraz buna müsaade etti. Özellikle ilk 2 gol erken dakikalarda gelince, ikinci yarı Denizlipsor önde basmayı denedi. Önde basınca da hoca hamlelerini ortaya koydu. Kerem gibi, Sekidika gibi, Emre Kılınç gibi... Geniş alanda çok sprinter oyuncular bunlar. Bunları daha sonradan kullanmaya başladı hoca. İlk 11 başlangıcı, tamamen topa sahip olan 4-6-0 gibi bir tercih. Bol topa sahip olan ama çok kadife ayaklar, çok klas ayaklar... Dar alan oyuncuları bunlar. Tiki-taka yapabilecek oyuncular.

4
RAKİP MÜSAADE ETTİ

Bununla sonucu elde ettikten sonra da sprinter oyuncuları sahaya koydu ve geniş alanlarda kullandı. Rakip de buna müsaade etti ve böyle bir farklı skor elde etti Galatasaray.

3
DOĞRU BİR KADRO

Doğru bir kadro. Emre Akbaba tercihi de bence öyleydi. Mesela Emre Kılınç'ı tercih etmedi hoca. Biraz daha dar alanda topa sahip olmada az hata yapan, pas hatasını az yapan bir Emre Akbaba olduğu için, ilk 11 tercihi böyleydi.

2
SARACCHİ ŞOV YAPTI

Bugün Saracchi'yi çok beğendim. Özellikle Martin de hücuma çok destek verdi. Saracchi özellikle hem defansif hem ofansif bütün aksiyonlar içerisinde var. Saracchi bugün şov yaptı diyebilirim. Belki de geldipğinden beri en iyi futbolunu ortaya koydu.

1
G.SARAY'A ÖNDE BASARSANIZ...

Denizli de bir şekilde oyun felsefesi olarak biraz yardımcı oldu. Çok önde baskıyla oynarsanız Galatasaray'a, bu alanları mutlaka Galatasaray kullanır. Çok da rahat çıktılar, o yüzden rahat bir galibiyet elde ettiler.