Arama Logo

Arda Güler için yorum: "Baljic sendromu yaşıyor"
6
FRANSA'DAN ARDA GÜLER YORUMU
Real Madrid'e transeri sonrası 3. kez sakatlanan Arda Güler için Fransız basınından bir yorum geldi. Arda için daha önce Real Madrid forması giyen Elvic Baljic benzetmesi yapıldı. İşte ayrıntılar...
FRANSA'DAN ARDA GÜLER YORUMU
5
ARDA GÜLER'İN SAKATLIK ŞANSSIZLIĞI

Temmuz ayında 20+10 milyon euroya Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan Arda Güler, sakatlıklar sebebiyle neredeyse sezonun ilk yarısını kapadı. 1 dakika bile süre alamayan 18 yaşındaki yetenek, sadece 2 maçta kulübede oturdu.

ARDA GÜLER'İN SAKATLIK ŞANSSIZLIĞI
4
ELVIR BALJIC'E BENZETİLDİ

Milli futbolcunun yaşadıkları, 1999'da 20 milyon dolara Fenerbahçe'den Real'e giden Elvir Baljic'e benzetildi. Fransız basınından Arda Güler için bir analiz yapıldı. Milli futbolcu için kullanılan sözler şu şekilde:

ELVIR BALJIC'E BENZETİLDİ
3
"ANCELOTTI'NIN ÖNLEMİ YETMEDİ"

"Bu yaz Fenerbahçe'den gelen Türk dahi, büyük beklentiler uyandırdı. Resmi müsabakaların üstünden çok uzun süre geçti ama ne yazık ki oynayamadı. Braga maçına çıkması düşünülürken neyse ki Ancelotti temkinli davrandı. Ancak bu önlem de yetmedi. Sağ kuadriseps yırtığı teşhisi konuldu. Yaz aylarında yaşadığı ve 59 gün sahalardan uzak kalmasına neden olan iç menisküsteki lezyona ek olarak sakatlık çıktı. Sonra kas yaralanması 33 gün kullanılamaz hale getirdi."

\
2
"BALJIC'İN HAYALETİ BELİRMEYE BAŞLADI"

Real'de kıyasla daha zor eğitim var. Türkiye'de şampiyonluk fizikten daha çok tekniğe odaklı. Arda'nın yaşadığı tempo değişikliği şaşırtıcı değil. Elvir Baljic'in hayaleti belirmeye başladı."

\
1
"PEK ÇOK BENZERLİĞİ VAR"

"Onunla pek çok benzerliği var. İkisi de sol ayaklı, aynı bölgelerde oynuyor ve Fenerbahçe'den Real'e geldiler. Paralar da birbirine yakın. Elvir Baljic, sol dizindeki çapraz bağın kopması nedeniyle uzun bir süre oynayamamıştı. Sonrasında Boşnak yıldız takımdan ayrılmak zorunda kaldı."

\