Sporx Extra Arama Logo

Andreas Beck: "Türkiye'ye geri dönebilirim"

2015-2017 yılları arasında Beşiktaş'ta oynayan ve kulübün başarılarında pay sahibi olan Andreas Beck, GazeteFutbol'a Türkiye'deki günlerinden ve planlarından bahsetti.
11
ANDREAS BECK'TEN AÇIKLAMALAR

2015-2017 yılları arasında Beşiktaş'ta oynayan ve kulübün başarılarında pay sahibi olan Andreas Beck, GazeteFutbol'a Türkiye'deki günlerini ve planlarını anlattı. İşte Andreas Beck'in sözleri...

10
"O GERİ DÖNÜŞÜMÜZ HARİKAYDI"

Beşiktaş'ta oynadığım dönemde her Şampiyonlar Ligi günü bizim için bir kutlama günüydü. Benfica maçında rakip ilk yarıda inanılmaz güçlüydü. Devre arasında 3-0 gerideydik ancak İstanbul'da, bizim stadımızda her şeyin mümkün olduğunu da biliyorduk. 'Haydi, hücum oynamaya devam edelim' dedik. Cenk Tosun harika bir gol attı, Şampiyonlar Ligi'nde sezonun golü seçildi. O golü hala izliyorum. O geri dönüşümüz harikaydı.

9
"TAKIMDA İNANILMAZ BİR KİMYA VARDI"

Quaresma ile birlikte oynamaktan büyük keyif aldım. Ben onun arkasını kapatıyordum, o da ofansif işi yapıyordu. Bir iş bölümü vardı, herkes ne yapacağını biliyordu. Oğuzhan Özyakup o dönemde inanılmazdı. Gomez çok formdaydı. Atiba Hutchinson ile hala iletişimdeyim. Cenk, Tosic, Gökhan Töre, Sosa gibi harika oyuncular vardı. Takımda inanılmaz bir kimya vardı.

8
"ÇOK BÜYÜK İSİMLERE KARŞI OYNADIM"

Çok büyük isimlere karşı oynadım. Nani vardı, Başakşehir'de Visca'ya karşı oynamak çok zordu ki arkasında da topu çok iyi dolaştıran bir Emre'ye sahipti. Cengiz Ünder bir anda arkaya sarkıyordu, boşluğu buluyordu. Galatasaray'da Bruma da çok iyiydi, sonra da Leipzig'e gitti.

7
"TÜRKİYE'DE YAŞAR MIYIM? NEDEN OLMASIN!"

Türkiye'de 2 yılda biraz Türkçe öğrendim, küçük sohbetlerde yer alabiliyorum. Daha akıcı olması için belki 1 yıla daha ihtiyacım vardı. Türkiye'de tekrar yaşar mıyım, bilmiyorum ama neden olmasın! Ben ve ailem İstanbul'daki günlerimizden keyif aldık.

6
"BUNDESLİGA, ÖMER FARUK İÇİN HARİKA OLUR"

Ömer Faruk Beyaz Stuttgart'a giderse onu sadece tebrik ederim. Türkiye'den Bundesliga'ya transfer olmak bir oyuncunun gelişimi için harika olur. Atletizm anlamında da geliştirici olacaktır. Bu gelişim, Ozan Kabak'a bakınca da görülüyor. Premier Lig'e gitti, bence doğru bir adım. Ancak sabırlı olmak lazım.

5
"TÜRKİYE ÇOK FARKLI"

Uzun yıllar Bundesliga'da, 2 yıl Türkiye'de oynadım. Şimdi Belçika'daki 2. yılım. Her ligin kendi kimliği var. Bundesliga en dengeli lig. Türkiye'de taraftarların yarattığı atmosfer inanılmaz. Almanya'da da 60, 70, 80 bin taraftar önünde oynadım ancak Türkiye'deki maçlardaki keskinlik çok farklı.

4
"TÜRKİYE'YE GERİ DÖNEBİLİRİM"

Belçika'ya gelmeden önce Türkiye'den ve Almanya'dan teklifler aldım ancak yeni bir şeyler denemek istedim ve Belçika'ya transfer oldum. Şu anda her şey olabilir, Türkiye'ye de Belçika'ya da gideceğimi düşünmezdim ama hayat böyledir. Türkiye'de gerçekten iyi zaman geçirdim. Türkiye'deki insanlar da beni sevdi. Elbette geri dönebilirim.

3
"TÜRKİYE EURO 2020'DE SÜRPRİZ YAPABİLİR"

Türkiye'nin genç bir takımı ve tecrübeli bir hocası var. Şenol Güneş de başarıya odaklı bir teknik adam. Türkiye, EURO 2020'de sürpriz yapabilir, büyük bir heyecan yaratacakları kesin.

2
"EN İYİ TÜRK OYUNCULAR ÇAĞLAR VE OZAN"

Şu anda bence en iyi Türk oyuncular Çağlar Söyüncü ve Ozan Kabak. Ancak tecrübeli birkaç oyuncu da iyi performans gösteriyor. Çok fazla gelecek vadeden de oyuncu var.

1
"KALBİM SİYAH BEYAZ ATIYOR"

Süper Lig'de 3 büyük takımdan biri şampiyon olacaktır. Öndeki rekabet inanılmaz. Aynı zamanda Başakşehir'in dipte olması da çılgınca. Benim kalbim siyah-beyaz atıyor, umarım sonunda bizim çocuklar şampiyon olur.