Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ali Koç: "Şimdi hesap sorma vaktidir!"
11
ALİ KOÇ'TAN 3 TEMMUZ AÇIKLAMASI
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 3 Temmuz 2011 Futbolda Şike Kumpası davasının başlangıç yıl dönümünde açıklama yaptı. İşte o açıklamalar...
10
"YÖNETİM OLARAK BİR KARAR VERDİK"
Bu 3 Temmuz bizim için çok önemli. Zira, 2011 yılından beri ilk kez bir 3 Temmuz'da ayağımızdaki FETÖ bağından kurtulmuş, söylediği her sözün doğrultuğu Yargıtay tarafından da kanıtlanmış olarak buradayız. O yüzden bu 3 Temmuz'da yönetim olarak bir karar verdik.
9
"DEVRAN DÖNDÜ"
Bu 3 Temmuz'da bambaşka bir mesaj olsun istedik. Fenerbahçe olarak 10 yıldır çok konuştuk, çok haykırdık, çok bağırdık, çok mücadele ettik. 27 Aralık 2021'de ise Yargıtay bir karar verdi. Fenerbahçe'nin haklılığı resmen kanıtlanmış oldu. Devran döndü. Kim haklı, kim çamur attı, apaçık ortaya çıktı ve biz susuyoruz dedik.
8
"FENERBAHÇE BOYUN EĞMEDİ"
Fenerbahçe, o günlerde bu örgütün en kuvvetli olduğu dönemde kendilerini kimselerin sorgulamadığı, yaptığı hukuksuz her türlü eyleme kimsenin karşı çıkmadığı, hatta ciddi anlamda desteklendiği, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, kendi medyası, gazetesi, televizyonu, medyadaki maaşlı profesyonel çığırtkanlarıyla en güçlü olduğu dönemlerde başkanıyla, yönetimiyle, camiasıyla beraber bu yapıyla mücadele etti, boyun eğmedi.
7
"ASİL BİR DURUŞ"
Fenerbahçe'nin bugünlerinde, bu haklı duruşunda başta eski başkanımız Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere dönemin yöneticilerin ve tüm camianın eşi benzeri görülmemiş asil bir duruşu var.
6
"YORGUN ANCAK ONUR VE ŞEREFLİ BİR CAMİA..."
Bugün ise Fenerbahçe hukuksuzluğa karşı hukuki zaferi elde etmiş, hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış şekilde dimdik ayaktadır. Geldiğimiz nokta itibarıyla omuzlarındaki ağır yükten kurtulmuş, gururla haklılığını kanıtlamış, hafiflemiş, yorgun ancak onurlu ve şerefli bir camiadır.
5
"BU KONU TARTIŞMAYA KAPANMIŞTIR"
Bugün, bu mücadelenin başladığı günün 11. yıl dönümünde haksızların, hukuksuzların, adaletsizce saldıranların hesap verişlerini izleyeceğiz demek istediğimiz için biz bu sefer susmayı tercih ettik. Fenerbahçe'nin haklı ve vakur duruşunu, susarak ve gözlerimiz üzerlerinde diyerek yansıtmak istedik. 27 Aralık 2021'de açıklanan Yargıtay kararının ardından Fenerbahçe'nin artık bir şey söylemesine gerek kalmadı. Bu konu tartışmaya kapanmıştır.
4
"KABUL ETMEYENLER, SU TAŞIYANLARDIR"
Şimdi esas konuşması, hesap vermesi gerekenler kumpası kuranlar, tuzağın parçası olanlar ve bu kumpastan kendine fayda sağlamaya çalışanlardır. 3 Temmuz'da Fenerbahçe'ye yapılan saldırı FETÖ'nün bu ülkeye verdiği sayısız tahribatlardan biridir. Bu durumu hala kabul etmeyenler bizim için bu örgütün dümenine su taşıyanlardır, bu ülkenin mücadelesini yok sayanlardır.
3
"YA DEVLETİN YANINDASINIZ, YA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN"
O günlerin ne kadar acı olduğunu yaşayanlar bilir. Bizler yaşadık, bizler biliriz. Söz konusu Fenerbahçe olduğu zaman öyle, söz konusu diğer hukuksuz davalar Ergenekonlar, Balyoz gibi pek çok kumpas davası denince başka türlü olmaz. Dolayısıyla ya devletin yanındasınız, ya terör örgütünün yanındasınız. Buna da birilerinin karar vermesi gerekecektir.
2
"HESAP VERMESİ GEREKENLERİ BEKLİYORUZ"
Bugüne geldiğimizde Fenerbahçe çoluğuyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, yönetimiyle, sporcularıyla, çalışanlarıyla Yargıtay kararına kadar topyekün bir mücadele verdi. Bu videoda, mücadelede milyonların çabası, emeği vardır. Hepsi Fenerbahçe'nin masumiyetinin temsili. Biz burada her bir değerimizle dimdik duruyoruz. Haklılığımızla susuyoruz ve şimdi konuşması, hesap vermesi gerekenleri bekliyoruz.
1
"HESAP SORMA VAKTİDİR"
Adaletin yine yerini bulmasını istiyoruz. Şimdi Fenerbahçe için artık konuşma değil bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir. Bundan sonraki hukuki mücadelemizde birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bu mücadeleyi sonuna kadar vermemiz çok çok önemlidir. Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu gururlu mücadelenin bir parçası olmuş her bir Fenerbahçeli'ye canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah bir daha ne Fenerbahçemize, ne de ülkemize böyle bir dönem, böyle bir süreç yaşatmasın diye dua ediyorum.