Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken'den Hatayspor-Beşiktaş yorumları
11
ALİ GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Ali Gültiken, TRT Spor'da Beşiktaş'ın Hatayspor deplasmanında aldığı 2-2'lik beraberliği değerlendirdi.
10
"KENDİ OYUNUNU OYNUYOR"
Hatayspor sezon başından beri kendi oyununu oynuyor. Sakin kalan, cesur oynayan bir takım. İlk yarıda özellikle Boupendza üzerinden etkili olan bir takım gördük. Boupendza etkili bir oyuncu, her topu ayağına aldığında golü atacakmış hissi veriyor. Güçlü, süratli, iki ayağıyla topa iyi vuruyor.
9
"BOUPENDZA'NIN KARŞILIĞI ABOUBAKAR"
Beşiktaş'ta Boupendza'nın karşılığı Aboubakar. Kendine has öne çıkışı, şut pozisyonunu hazırlaması... Beşiktaş'ın en önemli ayağı olması onu ön plana çıkardı. Orta sahada oyuncuların durumu, Aboubakar'ı öne çıkardı.
8
"ATIBA 6-8'DE DAHA İYİ"
Atiba'yı 10'a çıkarınca zorlanıyor. 6-8 olunca farklı bir Atiba görüyoruz. Necip'in sadece savunma bloğunda olması, oyunu kanat oyuncularına döndürdü. Ghezzal, Larin, Rosier'in çıktığı pozisyonlarla Beşiktaş etkinlik yakalamaya çalıştı.
7
"GHEZZAL YÜZDE YÜZ DEĞİL"
Ghezzal sakatlık ve hastalık geçirdi, o yüzden yüzde 100 hazır değil. Yine oyun aklı olan oyuncuydu. N'Koudou oyunu hareketlendirmeye çalıştı, sadece Aboubakar üzerinden zorladığınızda oyunu döndürecek aksiyonu yapamıyorsunuz. Hatayspor, 2. yarıda daha çok bekleyen bir takım haline geldi ve Beşiktaş merkezde pozisyon bulmakta istediğini yapamadı.
6
"GÜZEL MAÇ OLDU"
Her şeye rağmen çok güzel bir maç oldu, iki takımın da kazanabileceği bir maç oldu. Hem Beşiktaş'ın, hem de Hatayspor'un son dakikalarda bir şeyler yapmaya çalıştığı bir maç oldu. Oyun her zaman 3 puan getirmez, ben Beşiktaş adına yine rakip sahada oynadığını, en çok deneyen takım olduğu oyunu yine ortaya koydu ve iyi bir 1 puan aldı. Neredeyse liderliğe oynayabilecek olan Hatayspor'a karşı bu kadar kontrollü oynamak kolay değil.
5
"N'SKALA HİÇ POZİSYON BIRAKMADI"

N'Sakala mesela hiç pozisyon vermedi Akintola'ya. İlk yarının bir bölümünde kademeye gittiğinde birkaç pozisyon var, onun dışında pozisyon vermedi. Boupendza'nın zaten Allah vergisi yetenekleri var, onu tutabilmek kolay değil.

4
"ABOUBAKAR HEP DÜŞÜNÜYOR"
Üst düzey oynayan santrforlar, ceza alanı çevresinde topla buluştuğunda az oynayacağını bilir. O yüzden 2-3 pozisyon öncesinden düşünürler. Geldi, nasıl vurayım, nasıl geçeyim diye düşünür. Aboubakar üst liglerde oynayan bir oyuncu olduğu için ve görüşü yüksek olduğu için, her topa temas ettiğinde kaleyle ilgili bir düşüncesi var.
3
"EKSTRANIN DA EKSTRASI"
Aboubakar ekstranın ekstrası bir oyuncu. Santrfor bölgesinde her yerde var. Sağ bek de, sol bek de, stoper de, kaleci de topu alsa, kendi dışında kim topla buluştuysa Aboubakar'ı görebiliyor. At bana, beni buluştur diyor. Bu oyun içinde müthiş rahatlık. Hem kendi oynuyor, hem oynatıyor. Attığın topta da her an farklı planları var.
2
"ANINDA DÖNÜYOR"

Aboubakar, rakip savunmanın nefesini hissetmiyorsa, anında dönüyor. Larin'in attığı korner golünün başlangıcında da o var. Bence lig üstü bir oyuncu. Bu ligin A klas oyuncusu. Beşiktaş'a çok şey katıyor. Beşiktaş'ta Aboubakar oynamasın, orta saha bu performansıyla oynasın, çok zorlanırlar oyun içinde.

1
"KİMSE OYNAYAMAZ"
Boupendza tipi oyuncuyla, Türkiye'de kimse oynayamaz. Enteresan özellikleri var. Fulesi var, çalımı var, içe dışa çalımı var. Gabon'da Aubameyang ile birlikte oynuyor, herhalde ondan buluştu.