Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi'den şampiyonluk, Sergen Yalçın ve Fatih Terim cevabı
13
RÖPORTAJ: AHMET NUR ÇEBİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, NTV'den Övünç Özdem'e konuştu. İşte Ahmet Nur Çebi'nin sözleri...

12
"BİZİM İÇİN ŞAMPİYONLUK 1-2 GÜN"

Hayat devam ediyor. 2 gün sonra maç var. Sonra sözleşmeler, transferler var. Bizim için şampiyonluk sevinci 1-2 gün sürecek.

11
"GECE UYUYAMADIM"

Gece uyuyamadım. Çok kolay değil. Olmadı.

10
"ALLAH BİZE NASİP ETTİ"

Allah yardım etti, bize nasip etti. Şampiyon olduk.

9
"BANA GELEN MESAJLAR 1500'Ü GEÇTİ"

Bana gelen mesaj sayısı 1500'ü geçti telefondan. Özeti şu mesajların; 'Hak ettiniz. Sizin hakkınızdı' Yüzde 80'i buydu mesajların.

8
"ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANDIM"

Sergen Hoca'ya çok güvendim. Oyuncularında birkaç maçta çok pozitif olduklarını gördüm. Bunu söyledim. Hocam ve futbolcularımın bu işi başarabileceklerine inandım, 'Şampiyon olacağız' dedim. Duygularım buydu.

7
"RAKİPLERDEN SÖYLEMLER OLDU"

Hep sakin kalmaya çalıştım. Başardım. Rakiplerden gelen bazı söylemler oldu. Onlara da cevap verdik.

6
"TABİİ Kİ ALKIŞLAYACAKLAR" SÖZLERİ

Başka bir yere getirildi bu konu. Kullanıldı. Beni çok üzdü. Bir sporcunun rakibiyle ilgili yapacağı tek şey var, alkışlayacak. Başka ne yapacak? Koskoca Galatasaray camiasını üzmek benim haddim mi? Camia ortada, çok büyük. Benim saygım var. Ben sözlerimin başında Galatasaray'ın ne kadar başarılı olduğunu söyleyip ardından 'Alkışlayacak' dedim. İnşallah Galatasaray camiası bunu anlamıştır. Ben her sporcunun centilmen olduğunu biliyorum. Fatih Hoca centilmen biridir. 'Ne yapacaktı' derken kötü niyetim yoktu. Yanlış anlaşılmıştır.

5
"SENEYE DE..."

Biz seneye de şampiyon olmak istiyoruz.

4
"HERKESLE YOLA DEVAM"

Ben futbolcular, antrenörler, masörler dahil herkesle gelecek sezon da yola devam etmek istiyoruz.

3
"SERGEN HOCA'YLA ANLAŞACAĞIZ"
Hocayla sözleşmemizin varlığı ya da yokluğunun şampiyonlukla alakası yok. Sergen Yalçın'ın sözleşmesi bitti. 'Yola devam edelim' diyeceğiz. Maddi manevi benden bir şeyler talep edecektir. Muhtemelen anlaşacağız. Ben Sergen Hoca'nın Beşiktaş'ın içerisinde uzun yıllar kalmasını çok istiyorum.
2
ABOUBAKAR NEDEN OYNAMIYOR?

Aboubakar ile ilgili doktor raporu var. Doktor 'Oynayabilir' dediği zaman Aboubakar iyi insandır, gelir oynar. Oynayamıyorsa sağlık nedeniyledir. Başka türlü tartışılması doğru değil. Her 3 günde 1 MR'ı çekiliyor. İyileşme yavaş gidiyor. Başkaları sakatlandığı zaman 'Futbolda sakatlık var' deniyor da sevgili Aboubakar için neden çok gördüler. Neden böyle hissettirildi manidar buluyorum. Takımı germek adına yapılan söylemler.

1
"ABOUBAKAR SAKATTI YANİ"

Çocuğun 29 maç - 30 maç konusu söz konusu değil. Öyle olsa Sivas maçında oynayamazdı. 'Oynayabilir misin, oynarsan iyi olur' dedik, bizi kırmadı, oynadı ve sakatlandı tekrar. Neden buna tevessül etsin. Sakattı yani. Sakat bir futbolcuyu oynatamazsınız, hakkınız yok.