Arama Logo

Ailton'dan flaş itiraflar: "Fenerbahçe'den teklif aldım"
9
AILTON'DAN FLAŞ İTİRAFLAR

Bir dönem Beşiktaş forması giyen Brezilyalı eski futbolcu Ailton, TRT Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Brezilyalı, Werder Bremen günleri, Beşiktaş'tan ayrılma sebebi ve Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...

8
"EN İYİ DÖNEMİM..."

Werder Bremen'de uzun süre çok iyi isimlerle birlikte oynadım. Marco Bode, Pizarro, Klasnic, Micoud... Böylesine önemli isimlerle birlikte oynamak gerçekten keyif veriyor. 6 yıl boyunca Bremen'de çok iyi vakit geçirdik, tadını çıkardık. En iyi dönemim... 2003-2004 sezonunda çok iyi bir takım kurmuştuk. O sezon hatta Ümit Davala da bize katılmıştı. Harika bir takım olduk. Bir aile gibi kenetlenmiştik. Çok iyi futbol oynadığım bir sezondu.

7
"FENERBAHÇE'DEN TEKLİF ALDIM"

2002 yılında Fenerbahçe'den teklif almıştım. Ya 2001 ya da 2002 yılıydı. O dönem bir menajer bana, Fenerbahçe'ye ilgim olup olmadığını sordu. "Hayır" diye cevap verdim; çünkü "Bir Bremenli Bremen'de kalır." Neticede bu transfer olmadı.

6
"BEŞİKTAŞ'I KABUL ETTİM"

Bremen'de devam ettim ve sonra Schalke'ye transfer oldum. Bir yıl Schalke'de oynadıktan sonra Beşiktaş'tan teklif aldım. Kulüpler anlaştı ve devamında ben de teklifi kabul ettim.

5
"TÜRKİYE'DE ATMOSFER İNANILMAZ FARKLI"

Ama bir detayı belirtmeliyim ki; Türkiye'de oynadığınızda stadyumdaki atmosfer inanılmaz derecede farklı. Burada taraftar sanki takımla birlikte mücadele veriyor; ama Almanya'da durum böyle değil.

4
"BEŞİKTAŞ'TA OYNUYORSAN GÖĞÜS GERMEN GEREK..."

Tıpkı Brezilya'daki gibi 90 dakika boyunca taraftar takımını destekliyor. Takım iyi oynamadığında veya zor bir süreçteyken büyük bir baskı yapıyorlar. Bizi yerin dibine de sokuyorlar ama takımı asla yalnız bırakmıyorlar. Fakat Beşiktaş gibi bir kulüpte oynuyorsan buna göğüsmen gerek.

3
"İSTANBUL MACERAMI TIGANA BİTİRDİ"

Buraya ilk gelişimde, imza günümde ve havalimanında karşılaştığım taraftarlar inanılmazdı. İlk mçımda gol attım ve sonraki süreçte 6 maçta daha birer gol kaydettim. Ama Tigana ile oyundaki düşünce yapılarımız uyuşmadı. Kendisinin kibirli tavırları bana uymamıştı. Artık keyif alarak oynayamıyordum ve Sivasspor maçında kırmızı kart gördüm. Ben de bir Brezilyalı olarak heyecanlı bir yapıya sahibim, sonuç böyle oldu. Bir oyuncunun maçın başında direkt kırmızı kart görmesi kötü. Ancak tansiyon yükselince maalesef böyle bir olay yaşandı. Bu, takım ve kulüp için gerçekten olumsuz bir durumdur. Fakat futbolda böyle durumlar yaşanabiliyor.Özetle İstanbul maceramı, Tigana'nın düşündce yapısı ve yönetimi bitirdi.

2
"BREMEN OLMASA BEŞİKTAŞ'A DÖNMEK İSTERDİM"

-Bir şeyleri değiştirebilme şansın olsa ne yapardın?

Werder Bremen'e geri dönerdim. Ama Bremen olmasaydı, Beşiktaş'a geri dönmek isterdim. İstanbul gerçekten çok cana yakın ve sıcak bir şehir. Ailem burada olmaktan çok mutluydu. Taraftarın yarattığı atmosfer hayranlık vericiydi. Şu an Bremen'de birçok reklam anlaşması yapıyorum. Aktif futbol hayatım bitti ve artık vaktimin çoğunu ailemle geçirerek değerlendiriyorum.

1
"SENİ SEVİYORUM BEŞİKTAŞ!"

Beşiktaş'ın tüm taraftarlarına ve İstanbul'a selamlarımı iletiyorum. Şehir ve taraftarları özledim. Seni seviyorum Beşiktaş!