Selim Koray

facebook icon instagram icon twitter icon

Boş tribünler, Caner - Gökhan biraderler, Altay ve Rize'de bir İsviçreli

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 2-1 yendiği maçın ardından değerlendirmeler yaptı

Selim Koray yazıyor

Rizespor-Fenerbahçe maçı kadroları geldiğinde Fenerbahçe'nin işinin çok zor olacağı belliydi çünkü Fenerbahçe kadrosunda 3 grup eksik oyuncu vardı, sakatlar, fiziksel olarak maç temposuna hazır olmayanlar ve transferi henüz bitmeyenler.

İlk devre sıkıcı ve kalitesiz geçti, iki takımda duran toplardan gol aramaya çalıştılar, rakibin baskısına ilk 30 dk çözüm bulamayan Fenerbahçe geriden oyun kuramadı, Rizespor ise Fenerbahçe'nin üzerine kontrataklarla gelmeyi denedi.

Ancak dakikalar ilerledikçe Rizespor yoruluyor ve direnci düşüyordu. Orta sahadan beklediğini bulamayan Fenerbahçe kanatlara yöneldi, herkes Gökhan ve Caner'in kanatlardan akacağını düşünürken, ilk yarının sürpriz gelişmesi İsviçreli Frey'in santrfor bölgesini bırakıp Thiam ve Gökhan'la meşgul Rize defansını aldatarak, ceza sahası çizgisine yaptığı topsuz koşularla gelen etkili ve sert pasları oldu.

Frey'in stoperlerden ayrılıp ceza sahası yan çizgisine inerek yaptığı etkili ve sert paslardan ilkini ön direkte Thiam dışarı vurdu, ikincisinde de Deniz'in şutunu gecenin yıldızlarından Gökhan Akkan kurtardı, üçüncü topsuz koşuyu yine ayni bölgeye bu defa Deniz yaptı ve Deniz'in ortasında penaltı geldi. Penaltı'nın kaçması moralleri bozdu derken golü Fenerbahçe yiyordu, Fenerbahçe kalesinden 60 mt uzakta, Deniz'in ikili mücadeleyi kaybetmesinden sonra kendini yere bırakması ve Fenerbahçeli futbolcuların konsantrasyonlarını kaybederek 2-3 saniye hakemi ve Deniz'i seyretmeleri pahalıya patlıyordu ama Altay olağanüstü bir kurtarış yaptı.

İkinci yarı daha şenlikli geçti, Fenerbahçe gol ararken Rizespor ani bir atakla harika bir gol attı, Skoda'nın o golünü Süperlig'de yemeyecek hiçbir takım yok. Lige kötü bir başlangıçmı yapacağız diye düşünürken devreye Caner-Gökhan biraderler girdi, Caner'in korneri ve Gökhan'ın ön direkte vurduğu olağanüstü kafa şutu sonrası maç 1-1 oldu.

Gol sonrası Rizespor panikledi, Valencia'nın getirdiği hareketlilik ve Moroziuk'un büyük hatası sonrasında Fenerbahçe'nin ikinci penaltısını Sosa gole çevirdi ve Fenerbahçe maçı kazandı. Bir tarafta çaylak Altay diğer tarafta kıdemli bekimiz Gökhan'ın çok iyi oynadıkları bir maç oldu diyebiliriz, Gökhan 90 dk boyunca takıma büyük katkı sağladı, Altay yine müthiş kurtarışlar yaptı ve Fenerbahçe çok tehlikeli bir virajı kayıpsız geçti.

Maç sonrası FBTV'nin takım otobüsünde Ozan'a mikrofon uzatılmasını yadırgadım, Ozan neşesiz ve düşünceliydi, işi şakaya dökmeye çabaladı ama sonuçta A Milli takımda oynayan bir oyuncunun takımdan kesildiği gecenin akşamında ona mikrofon uzatmamak gerekir ve kime ne zaman mikrofon uzatılacağını FBTV çalışanlarının da bilmesi gerekir.

Umarım Erol Bulut'un dediği gibi olur ve Fenerbahçe tam kadro ile çıktığında çok daha iyi oynar.

Yazarın Diğer Haberleri

"Fenerbahçe çok can yakacak"

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanındaki galibiyetini değerlendirdi.

TT Arena'da Stoperlerin Gecesi

Sinan Gümüş, Fenerbahçe Bronz

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Hatayspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından değerlendirmeler yaptı.

Boş tribünler, Caner - Gökhan biraderler, Altay ve Rize'de bir İsviçreli

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 2-1 yendiği maçın ardından değerlendirmeler yaptı

Fenerbahçe'nin "Yeni Terminatörü" ve yapay zeka

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'de golcü transferi konusunu ele aldı

Erol Bulut'u zorlayacak pozisyonlar - Bölüm 1

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe analizi yaptı.

Ali Koç'un gözü kararmadı, açıldı!

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Erol Bulut'un zor seçimlerinden biri; Ozan Tufan

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Riva-Fenerbahçe Gerilim Hattı ve İkinci Fenerbahçe İsyanı (2019-2020)

İsyan konusunda uzun yıllardır antrenmanlı olan Fenerbahçe taraftarı, TFF'yi yayıncı kuruluş üzerinden topa tutmayı hedefleyerek, TFF'ye ateş püskürmeye devam ediyor.

Emre Belözoğlu!

Emre, Fenerbahçe camiasının başarıya olan acil ihtiyacını biliyor ve 'aynı aidiyet duygusunu' hissedebilecek oyuncuları bulmak ve tüm oyunculara aşılamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Selim Koray yazdı; Fenerbahçe için 'Yeni normal'

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı; Ali Koç'un doğru ve yanlışları

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile artık Sporx'te.

TÜMÜ