Arama Logo

Yazarlardan PFDK sevkleri sonrası yorum!
9
YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olaylar gündem konusu olmaya devam ediyor. Uzun bir sürenin ardından PFDK sevkleri açıklandı. Bright Osayi-Samuel, İrfan Can Eğribayat, Jayden Oosterwolde ve Egemen Korkmaz, tedbirsiz olarak sevk edildi. Bu isimler hakkında verilecek cezalar merak edilirken Sabah Spor yazarları, konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME
8
"TÜRKİYE'DE BİR İLKİN EŞİĞİNDEYİZ"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Sevklerden ilk anladığımız, hukuk kurulunun olayları değerlendirirken savunma hakkını ön planda tutması. Sevklerin "Kavgadan" yapılmasının nedeni de bu. Ceza kurulu değerlendirme yaparken hem bu durumu göz önüne alacak hem de savunmalarda belki de yeni delillere ulaşacak. Türkiye'de bir ilkin eşiğindeyiz."

\
7
"YENİ BİR DÖNEME GEÇİLİR"

"Federasyon daha doğrusu kurullar, saldırıya direnen oyuncuların "Savunma hakkı" görüşüne katılıp, ceza vermezse yeni bir döneme geçilir. Eğer buradan cezalar çıkarsa hemen her çekişmede kötü niyetli insanların sahaya atlayıp oyuncularla kavga ettiğini ve yolunda giden bir takımın cezalarla da boğuşması halini görürüz."

\
6
"PFDK OYUNCULARA CEZA VERMEYECEK!"

"O statta başka bir organizasyon ve tahrik vardı. İki takım rekabetinin yarattığı öfkenin dışında gelişmeler yaşadık. Bu yüzden futbolu yönetenlerin artık uyanması, yeni bakış açısı kazanmaları ve futbolun aktörlerini koruması gerekir. Ben PFDK'nın bu sevkleri "Savunma" seçeneği ile inceleyeceğini ve ceza vermeyeceğini düşünüyorum."

\
5
"HAYATIMDA BÖYLE TİYATRO İZLEMEDİM!"

LEVENT TÜZEMEN: "Bunca yıllık gazetecilik hayatımda böylesine skandal bir tiyatro izlemedim. Sevkler vicdanları rahatlatmaz, polemikleri bitirmez, kavgaları sonlandırmaz. Bu kararları verenlere yazıklar olsun! Federasyonun yapmış olduğu sevkler, insanların akıllarıyla dalga geçmeye benziyor."

\
4
"EYYAMCILIĞIN GÖSTERGESİDİR"

"Keşke, "Trabzon'da yaşanan saha içi olaylar hepimizi üzmüştür. Ders almalıyız. Cezaya gerek yoktur" deselerdi, tartışma biter, 15 gün boyunca gündemi meşgul etmezlerdi. Ayrıca sevklerin 15 gün sonra açıklanması TFF'nin yaşadığı çaresizliğin, yetersizliğin ve eyyamcılığın göstergesidir. Trabzonspor maçında dört tane temsilci görev yapıyor."

\
3
"SEVKLER ARASINDA NEDENSE KÜFÜR OLMUYOR"

"Biri sahada, biri koridorda, biri de ekranlarda olayları izliyor. Bu üçünün de patronluğunu da protokol tribünündeki baş temsilci yapıyor. Olaylar sonrasında bu dörtlü, sabah 07.30'a kadar yaşananları izliyorlar. Gördüklerini kağıda aktarıyorlar, baş temsilci 7 sayfalık rapor yazıyor, diğer 3 temsilci de 3-4 sayfalık raporlar yazıyor. Bu raporların içinde olayların dışında küfür de yer alıyor ama sevkler arasında nedense küfür olmuyor."

\
2
"NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP"

FATİH DOĞAN: "Ne şiş yansın ne kebap havasına girersen, durumu idare etmeye çalışırsan ortaya çıkacak sonuç bellidir. Bu kararın toplumsal bir uzlaşı içermesini beklemiyorum ama hukuken ciddi travmalar oluşturabilecek bir karar."

\
1
"JOSEF'E CEZA VERİLİRKEN NİYE KONUŞMADINIZ?"

"Fenerbahçe diyor ki "Oyuncularımız kendini savundu. Hiçbir ceza verilmemesi gerekir." Beşiktaşlılara bakınca, TFF ve kurulları, kuralları uygulamak için sadece Beşiktaş'ı mı cezalandırmayı seçiyor. Josef'e kart gösterip, disipline sevk edenler konu Beşiktaş olmayınca olayları kılıfına uydurmaya çalışıyor. Trabzonspor, saha kapatma cezasını kabul etmiş, yaşananları en az hasarla atlatma içinde. Ben Josef'e saldırıldığı gün de oyuncuya ceza verilmemesi gerektiğini savunuyordum. Göztepe-Altay maçındaki saldırıda da aynı yerdeydim. Fikir istikrarı açısından Fenerbahçeli futbolculara yapılan saldırı sonrası da aynı yerdeyim. Ya kuralları düzeltin ya da vicdanlarınızı tamir edin."

\