Sporx Extra Arama Logo

Fernando Muslera, korona günlerini anlattı
7

MUSLERA, KORONA GÜNLERİNİ ANLATTI

Galatasaray'ın Uruguaylı yıldızı Fernando Muslera, İstanbul'daki koronavirüs günlerini ve yaşadıklarını anlattı.

6

"HEPİMİZE TEST YAPILDI"

Muslera, "Teknik Direktör Fatih Terim ve Başkan Yardımcısı Albayrak'ın testinin pozitif çıktı. Geçen hafta çarşamba günü hepimize test yaptılar. Abdurrahim Albayrak ile iki haftadan daha önce uzun süre önce görüşmüştük. Ancak, onunla görüşen sportif direktör ile sık sık konuşuyoruz. Bizim çeviri işlerimizi sürekli sportif direktör yapıyor." " ifadelerini kullandı.

5

"HER GÜN NEREDEYSE 300 VAKA VAR"

Türkiye'deki durumu da aktaran Muslera, "Her gün neredeyse 300 yeni vaka ortaya çıkıyor. İtalya, bugün ilk defa vaka sayısını düşürmeyi başardı. Bunu da karantinaya borçlular." dedi.

4

"FUTBOLCULARIN HEPSİNDE KORKU VARDI"

Maçları ertelemeyi nasıl başardıklarını aktaran Uruguaylı kaleci, "FIFPro ile birlikte hareket ederek maçları ertelebildik. Beşiktaş'a karşı derbi oynadık ama futbol oynayacak atmosfer yoktu. Çok güzel bir maç aslında ama seyirci yoktu, oyuncuların hepsinde korku vardı." şeklinde anlattı.

3

"HER ŞEY BİR ANDA TRAVMATİK OLUYOR"

"Bu hastalığı ya eve taşıdıysam diye düşünüyorum bazen, aileme bakıyorum ve her şey bir anda travmatik oluyor. Yaza doğru gidiyoruz ve iklim değiştiği için biraz alerjim artıyor. Burnum sürekli kaşınıyor ve hapşırıyorum. Bu önceden de vardı ama şimdi koronavirüs semptomu gibi geliyor."

2

"TÜRKİYE'DE KALMAYA KARAR VERDİK"

Muslera, ülkesine dönmeyi düşünmediğini belirterek, "Kulübün tavsiyesi Türkiye'de kalmamız. Doktor bize seyahatlerin çok büyük problem çıkarabileceğini söyledi. Bu nedenle Türkiye'de kalmaya karar verdik." ifadelerini kullandı.

1

"İTALYA'DAN ARKADAŞLARIMLA KONUŞTUM"

Uruguaylı yıldız, "Türkiye'de insanların evde kalması için çok büyük kampanyalar yapılıyor. Ancak, resmi bir karar yok. İtalya'dan arkadaşlarımla konuştum ve kendilerinin koronavirüsü çok hafife aldıklarını anlattı. Bu nedenle şu an çok kötü günler yaşıyorlar. Biz de yetkililerin tüm tavsiyelerini ciddiye almalı ve salgını yaymamak için evimizde kalmalıyız." sözleriyle konuşmasını noktaladı.