Vali'den Marmaris-Muğla kazasında ölen 23 kişi için açıklama!

Marmaris-Muğla kara yolunda tur otobüsü kaza yaptı. İlk belirlemlere göre kazada 23 kişi hayatını kaybetti. Kazadan yaralı kurtulanların durumu ağır. Buca'dan kalkan tur otobüsünün anneler günü kutlaması için yola çıktığı öğrenildi. Muğla Valisi Çiçek "İlk belirlemelere göre aracın frenleri patlamış" dedi.

15 Mayıs 2017 13:43
Vali'den Marmaris-Muğla kazasında ölen 23 kişi için açıklama!
Marmaris-Muğla yolunda yapılan kaza ile ilgili olarak Vali Çiçek'ten ilk açıklama geldi. Valinin açıklamalarına göre Anneler Günü'nü birlikte geçirmek isteyen vatandaşlarımızı kaybettik.
Marmaris-Muğla yolundaki virajlı rampada bir tur otobüsü kaza yaptı. Kazada çok sayıda ölü olduğu belirtilirken olay yerine ambulanslar ve sağlık ekibiyle, itfaiye ekipleri de sevk edildi. Muğla Valisi Amir Çiçek ilk açıklamasında, kazada çoğunluğu kadın ve çocuk 17 kişinin öldüğünü 13 kişinin yaralandığını söyledi.

Vali, daha sonra yaptığı açıklamada ölü sayısının 20'ye yükseldiğini açıkladı. Saat 14. 50'de yapılan açıklamada ise ölü sayısının 23'ye yükseldiği belirtildi. Vali'nin verdiği bilgiye göre tur otobüsü yerli turistleri taşıyordu.

Muğla Valisi Çiçek "İlk belirlemelere göre aracın frenleri patlamış" dedi. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, "Durum vahim, çok sayıda can kaybı var. Kazanın sürücü hatasından kaynaklandığını düşünüyorum" dedi.

ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORLARMIŞ

Kaza yapan otobüsteki yolcuların İzmir'den Marmaris'e 'Anneler Günü' dolayısıyla düzenlenen programa gittikleri öğrenildi. Grubun iki midibüs ile art arda İzmir'den yola çıktıkları kaza yapan 03 FR 247 plakalı midibüste ise 34 kişinin bulunduğu bildirildi. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerden Muğla Tıp Fakültesi Başhekimi Ümit Başar Semiz, "Anneler kutlaması için İzmir'den yola çıkmışlar. Şu an çok yoğun bir tedavi sürecindeyiz. O yüzden çok iletişim kurulamadı. Ama keskin bir dönüş esnasında otobüsün virajı alamadığı ve alt yola düştüğü bilgisi var bizde" diye konuştu.

MARMARİS OTOBÜS KAZASININ VİDEOSU

Marmaris'te tur otobüsü devrildi: 17 kişi öldü, 13 kişi yaralandı... Kazanın videosu ve tüm detaylar burada

MARMARİS MUĞLA OTOBÜS KAZASI NASIL OLDU? 

Edinilen bilgiye göre, günü birlik gezi için İzmir Buca'dan Marmaris'e gitmekte olan Armağan Satmış yönetimindeki 03 FR 247 plakalı araç, Muğla-Antalya karayolu Sakargeçidi mevkisinde kontrolünü kaybederek uçuruma yuvarlandı. Muğla Valisi Amir Çiçek, kazada 17 kişinin öldüğünü 13 kişinin yaralandığını söyledi. Yaralılar arasında durumu kritik olanlardan 3 kişi daha hastane yolunda hayatını kaybetti. Çiçek, "Kaza olduğunda 17'ydi. Daha sonra hastane yolunda 3 kişi daha vefaat etti. 11 ağır yaralımız var. Başımız sağolsun inşallah yaralılar şifa bulur. Başımız sağolsun. Bu yarım otobüs. Tur otobüsü. İçlerinde yabancı turist yok. Kazanın nedeni inceliniyor. Aracın freni patlamış olabilir deniyor. Konu inceleniyor" dedi.

Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki kurtarma çalışmaları sürüyor. Muğla istikametinde yol kapatıldı. Kazanın ardından Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten ve İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya da bölgeye gelerek kazayla ilgili bilgi aldı.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar "Durum vahim, çok sayıda can kaybı var. Kazanın sürücü hatasından kaynaklandığını düşünüyorum" açıklaması yaptı.İLK BELİRLEMELERE GÖRE FRENİ PATLAMIŞ


Edinilen bilgiye göre, günü birlik gezi için İzmir Buca'dan Marmaris'e gitmekte olan 03 FR 247 plakalı araç, Muğla-Antalya karayolu Sakargeçidi mevkisinde kontrolünü kaybederek uçuruma yuvarlandı. Muğla Valisi Amir Çiçek, "Başımız sağolsun. Bu yarım otobüs. Tur otobüsü. İçlerinde yabancı turist yok. Kazanın nedeni inceliniyor. İlk belirlemelere göre aracın frenleri patlamış" dedi.

Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Hafta sonu tatili nedeniyle yoğun trafiğin bulunduğu bölgede, kaza nedeniyle karayolu bir süre trafiğe kapanınca, kilometrelerce kuyruk oluştu. Kazanın ardından Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten ve İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya da bölgeye gelerek kazayla ilgili bilgi aldı.

'SÜRÜCÜNÜN HATASINDAN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar "Durum vahim, çok sayıda can kaybı var. Kazanın sürücü hatasından kaynaklandığını düşünüyorum" açıklaması yaptı.MUĞLA'DA ACI KAZA

Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 03 FR 247 plakalı yolcu minibüs, Muğla-Antalya karayolu Sakar geçidi mevkisinde uçuruma yuvarlandı.

Kazada minibüste bulunan yolculardan ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi.

MUĞLA İSTİKAMETİNDE YOL KAPATILDI

Kaza yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Marmaris Devlet, Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi. Muğla istikametinde yol kapatıldı. 

BAŞBAKAN YILDIRIM YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla-Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiindeki virajlı rampada, bir tur otobüsünün devrildiği kazayla ilgili yetkililerden bilgi aldı

MUĞLA'DA OTOBÜS KAZASIMUĞLA'DAKİ KAZADA KAÇ ÖLÜ YARALI VAR?KAZANIN GERÇEKLEŞTİĞİ MARMARİS MUĞLA YOLU

Daha fazla göster
yukarı ok