Arama Logo

Yazarlardan yorumlar: "Galatasaray, Lazio'yu devirir
7
YAZARLARDAN YORUMLAR

Sabah Spor yazarları, Galatasaray'ın Avrupa'daki durumunu değerlendirdi. İşte o yorumlar...

6
"G.SARAY BU KADAR ÇOK PUAN KAYBETMEZDİ"

SORU: G.Saray'ın Lazio karşısında şansını nasıl görüyorsunuz? Ligi kenara bırakan Aslan, Avrupa'da nereye kadar gider?

LEVENT TÜZEMEN: G.Saray'ın ligi ıskaladığını düşünmüyorum. Avrupa ile lig arasındaki en büyük fark oyun anlayışı. Terim, Avrupa'da yenilmezliği getiren sistemi nedense Türkiye'de uygulamamakta direniyor. Eğer Avrupa'da başarılı olan sistem Türkiye'de de sahne alsaydı, G.Saray bu kadar çok puan kaybetmezdi.

5
"İTALYA DEPLASMANI KOLAY DEĞİL"

LEVENT TÜZEMEN: G.Saray, Lazio'ya karşı gruptan çıkmış olarak oynayacak. İtalyan takımlarıyla deplasmanda oynamak kolay değil. Ancak Marsilya ve Lokomotiv deplasmanlarında sergilenen kompakt futbol anlayışı puan ve puanlar getirdi. Bu oyuna alışkın oyuncuların Lazio'ya da aynı direnci göstereceğini düşünüyorum.

4
"İSTEDİKLERİNİ ELDE ETTİLER"

GÜRCAN BİLGİÇ: Fatih hoca, grup birinciliğinin öneminin altını çizerken, Şampiyonlar Ligi'nden gelen rakiplerle karşılaşmayacaklarını belirtti. Şu anda istediklerini elde ettiler. İyi bir kontratak takımı oldular.

3
"KALEYE OTOBÜS ÇEKMİYORLAR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Avrupa kulvarındaki rakipler kaleye otobüs çekmiyor. Bu nedenle tarzlarına en uygun ortamı da buluyorlar. Yine de kura şansı, futbolun çok önünde bu etapta.

2
"AVRUPA KULVARI BAŞKA BİR OLAY"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Galatasaray'ı Lazio ile zor bir maç bekliyor. Takımın ligdeki durumu çok umut verici değil. Ama Avrupa kulvarı başka bir olay.

1
"ÜST DÜZEY MOTİVASYONLA OYNAYACAKLAR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Tahmin ediyorum üst düzey bir motivasyon ile oynayacaklar. Grup birincisi olmak çok önemli. Çünkü ikinciler playoff'ta Şampiyonlar Ligi'nden gelen çok güçlü takımlarla eşleşecek.