Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan yorumlar: "Fenerbahçe'nin problemi mental"
7
YAZARLARDAN YORUMLAR

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe'nin gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

6
"FENERBAHÇE'NİN SORUNU AKILLARDA"

SORU: Fenerbahçe'nin başına şu anda Löw ya da Jesus gelse bir şey değişir mi?

GÜRCAN BİLGİÇ: Fenerbahçe'nin problemi mental... Oyuncular sezon başından beri takım olamadılar. Düzenli bir ilk 11 oluşmadı. Vitor Pereira, önemli oyuncularla sorunlar yaşadı. Sonrasında da ipin ucu kaçtı. Jesus veya Löw, hatta İsmail Kartal; sorun sahada değil; akıllarda. Bu yüzden takımın başındaki ismin yeniden bir takım ruhu inşa etmesi ve grup içinden liderler bulması lazım.

5
"FENERBAHÇE'NİN LİDERİ YOK"

GÜRCAN BİLGİÇ: Fenerbahçe'nin de Galatasaray'ın da en önemli sorunu, güvenilen, saygın kaptanlarının olmaması. Zor günlerde takım kaptanı sorumluluk alır, arkadaşlarına da bunu paylaştırır. O çok hedef alınan 'arka beşli' bu yüzden çok önemlidir. Fenerbahçe'nin koluna bant takan oyuncusu var ama lideri yok. Yani kimi getirseniz önce bu temeli atması lazım. Sezon sonuna kadar da görev taraftara düşüyor. Altay maçıyla birlikte 'vazgeçmediklerini' oyunculara gösterip, onları tekrar mücadelenin içine almaları lazım.

4
"ŞU NOKTADA İSİM HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL"

ALİ GÜLTİKEN: Futbolun kendi içinde bazı dinamikleri ve gerçekleri var. Büyük takımlar şampiyonluk hedefinden uzaklaştığında sorunlar çok farklı noktalara gider. Belli bir seviyeden sonra ise sezonlar kayıp hale gelir. Fenerbahçe'de iyi bir oyuncu grubu olmasına rağmen uzaklaşılan hedef, motivasyonu da yok etmiş gibi görünüyor. Siz ne kadar soyunma odasında oyunculara birçok şeyi anlatsanız da oyuncu puan cetveline ve hedefe olan mesafesine bakar. Buradaki uzaklık teknik adamlar tarafından ortaya konulan fikirleri ve sözleri suya yazılır hale getirir. Kulak dinler ama göz gördüğüne inanır. O yüzden teknik direktörün şu anda isminin çok fark yaratacağını düşünmüyorum.

3
"FENERBAHÇE'NİN BAŞKA SORUNLARI VAR"

ALİ GÜLTİKEN: Fenerbahçe'nin puan farkından ziyade başka sorunları var. Özellikle sezon başından beri henüz bir taktiğinin bile oluşmamış olması, oyun düzeninin ne olduğunun belli olmaması ve sürekli değişen kadrolar işi daha da zorlaştırdı. Beşiktaş ve Galatasaray her şeye rağmen kendi sıkıntılarının ötesinde, en azından bir oyun düzenine sahipler. Ne oynadıklarını biliyorlar. F.Bahçe'de bu da yok.

2
"KİM GELİRSE GELSİN BİR ŞEY DEĞİŞMEZ"

MURAT ÖZBOSTAN: Fenerbahçe birçok kez eline gelen fırsatı kaçırdı. Trabzonspor'un puan kaybettiği maçlar oldu. Eğer kendi oynadığı karşılaşmalarda üç puan alsaydı bugün belki puan farkı bu kadar fazla olmayacaktı. Bu nedenle bu saatten sonra hangi hoca gelirse gelsin, ismi ve markası ne olursa olsun açıkçası Fenerbahçe'de bir şey değişeceğini düşünmüyorum.

1
"KARTAL'IN YAPACAĞI ŞEY..."

MURAT ÖZBOSTAN: Sonuç itibariyle yıldız futbolcular havlu atmış zaten. Bakıldığı zaman çok yüksek rakamlar alan, yüksek paralarla transfer edilmiş yıldızların takımı sahiplenmemeleri, sahada varlıklarını ortaya koymamaları net bir şekilde görülüyor. Artık İsmail Kartal'ın yapacağı şey, daha çok genç oyunculara şans vermek, Türkiye Kupası'na odaklanmak ve Avrupa'da iyi sonuçlar alabilmek. Özetle İsmail Kartal gider, başkası gelir hiçbir şey değişmez.