Sporx Extra Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray - Beşiktaş yorumları

Sabah Spor Yazarları, Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak kader derbisini yorumladı.
10
YAZARLARDAN GALATASARAY-BEŞİKTAŞ YORUMLARI

Sabah Spor Yazarları, Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak kader derbisini yorumladı. Bir kısmı kullanılan yazar görüşlerinin tamamını 5 Mayıs 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

9
"BEŞİKTAŞ FİNALLERİ DOMİNANT OYNAR"

ALİ GÜLTİKEN: Bu saatten sonra sürpriz kelimesi de bence kendi içinde bir sürpriz barındırır. Ben bunun olabileceği kanaatinde değilim. Beşiktaş'ın çok büyük puan avantajı var. Ama en önemlisi, oyun gücü var. Bu güçle bugüne kadar geldi. Beşiktaş'ın bir özelliği daha var, derbi ve final maçlarını çok dominant oynuyor. Takım motivasyonu yüksek. Bu maçı da artık şampiyonluğa uzanış maçı olarak görüyor.

8
"FUTBOLDA HER ŞEY VAR AMA..."

ÖMER ÜRÜNDÜL: Futbolun içinde her şey var ama Beşiktaş'ın da büyük avantajı bulunuyor. Üstelik futbol açısından da iki rakibine karşı belirgin artıları var. Derbide Galatasaray kazanırsa ne olursa olsun son iki maç tabii ki önemli olacak. Ama unutmamak lazım ki F.Bahçe'nin küme düşme mücadelesi veren Kayseri ve A.Gücü deplasmanları var.

7
"BEŞİKTAŞ BASKIYI TAŞIYABİLİR Mİ?"

GÜRCAN BILGIÇ: Derbiyi Galatasaray kazanırsa, son iki maçı Beşiktaş taşıyabilir mi? Çok iyi getirdikleri bir sezonda, bu baskıyı taşıyıp, taşıyamayacaklarına göre işler değişecek. Tecrübeli oyuncuları var ama sürekli itiraz eden, panikle konuşan, bahaneler arayan da yönetim biçimi izliyoruz. Puan farkı Beşiktaş'ı rahat oynatıyor, Galatasaray ise şampiyonluğa layık olup olmadığını gösterecek bu maçta. Bir yerde Fatih Terim'in, çiçeği burnunda meslektaşlarına göre farkını belli edipetmeyeceğini de izleyeceğiz.

6
"GALATASARAY SÜPRRİZ OLMAZ"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Fatih Terim'in önemli bir kariyeri var ve aynı zamanda Sergen Yalçın'ın da faal futbolculuk döneminde hocalığını da yaptı. Yalçın daha önce başka takımlarda geçirdiği sınavlardan sonra ilk önemli deneyiminde çok önemli başarılar elde etti. Bu maçı 3 neticeli görüyorum. Galatasaray'ın kazanması sürpriz olmaz.

5
"BERABERLİK BİLE BEŞİKTAŞ'I MUTLU EDER"

ALİ GÜLTİKEN: Beraberlik bile Beşiktaş'ı çok rahat şekilde mutlu edecek. O yüzden bu durum avantajını, takımın ve Sergen Yalçın'ın iyi kullanacağını düşünüyorum. Galatasaray'ın işi zor. Mutlak ve mutlak kazanmak mecburiyetinde. Bu mecburiyet de oyun içinde riskleri beraberinde getirecektir. Ortaya çıkan bu durumu, çok iyi kullanabilecek bir Beşiktaş oyunu da sahada olacaktır.

4
"MAZERETSİZ BİR MAÇ OLACAK"

GÜRCAN BİLGİÇ: Sergen Yalçın, kısıtlı kadrosuna müthiş bir oyun buldu, vazgeçmedi. Herkesi yenecek gibi oynuyor ve birbirlerini tamamlıyorlar. Dinlenerek geçirecekleri haftadan sonra oynayacaklar. Mazeretsiz bir maç olacak. Sergen hoca ligdeki bütün finallerini kazandı, takımını iyi hazırladı. Gerektiğinde saha dışını da kullandı. Bu özelliklere baktığımızda aslında Terim'in yöntemlerine benziyor. Fatih hoca da krizlerden besledi çoğu zaman gündemi. Derbi sadece sahada oynanmayacak, gerilim olursa Galatasaray'ın işine yarar. Derbilerde ev sahibi takım favori başlar. Ama seyircisiz maçın denklemi farklı.

3
"DERBİNİN HAKEMİ ÇAKIR OLUR"


GÜRCAN BİLGİÇ: Görünen o ki; Cüneyt Çakır'ı yapacaklar. Yine tartışmalara hazırlanın. Halil Umut Meler bu sezonki formuyla bu maçı daha çok hak ediyor. Ama Çakır varken, MHK risk almaz. Kağıt üstünde en doğru seçim gibi gözükse de, VAR hakemi aslında bu maçı yönetecek.

2
"FIRAT AYDINUS YÖNETİR"

ALİ GÜLTİKEN: Büyük olasılıkla Fırat Aydınus yönetecek. Üst üste çok iyi maçlar yönetti. İyi bir hakeme böyle bir final yakışır.

1
"FIRAT AYDINUS FAVORİM"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Son hafta maç yönetmeyen Fırat Aydınus ve Yaşar Kemal Uğurlu arasında tercih olur. Aydınus favorim.