Arama Logo

Yazarlardan derbi değerlendirmesi
9
YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini ve ligden çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor için yaşanan tartışmaları değerlendirdi.

8
"NASIL BİR SONUÇ BEKLİYORSUNUZ?"

SORU: Fenerbahçe, pazar günü Beşiktaş'ı Kadıköy'de ağırlayacak. Nasıl bir sonuç bekliyorsunuz, neden?

7
"FENERBAHÇE FAVORİ"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Öncelikle kazanmaya bir numaralı ihtiyacı olan takım Fenerbahçe. Derbilerde sahasında oynayan takım, bir adım öndedir. Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı takibi sürdürmek için kazanmaya hatta seri yapmaya ihtiyacı var. Zor bir maç olmasına rağmen Fenerbahçe'yi favori görüyorum."

6
"BEŞİKTAŞ TOPUN ARKASINDA OLACAK"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Şenol Güneş'in Kadıköy maçlarına bakın; hep savunmuştur. Neden bilmiyorum; önce yenilmek istemiyor. Bu maçta da farklı olmaz. Topun arkasına geçen bir Beşiktaş göreceğiz. Fenerbahçe, taraftarının baskısı ve oyun gücü ile üstün görünen taraf da olacaktır. Ancak derbiler kendi hikâyelerini yazar. Aboubakar'ın ne yapacağını tahmin edemezsiniz. Ya da haftalardır eleştirilen İrfan Can'ın bu maçı nasıl yaşayacağını. Ev sahibi takım hep favoridir, Fenerbahçe kazanmaya çok yakın. Beşiktaş için lig finali gibi. Kaybederse, Hatay ve Gaziantep'e kaybettiği puanları geri almak için çaba göstermesine de gerek kalmaz."

5
"KADIKÖY'DE ŞANSLAR EŞİT"

İSKENDER GÜNEN: "Ligin üst sıralarını yakından ilgilendiren bir büyük maç. Fenerbahçe'nin sahasında oynama avantajı var. Sakatlıklar Fenerbahçe'de sorun yaratabilir. Böylesi büyük maçlarda kaleci performansları ve de orta saha oyuncularının takımlarına verecekleri katkı büyük önem taşıyor. Her iki takımın da savunmada sorunları var. Ne kadar Fenerbahçe önde görünse de şanslar eşit."

4
HATAYSPOR VE GAZİANTEP FK'NIN DURUMU

SORU: Kulüpler Birliği, Hatayspor ve Gaziantep FK'nın oynadığı maçlarla ilgili toplantı yaptı. 7 kulüp, "Hiçbiri sayılmasın", 4 kulüp de "TFF'nin kararı devam etsin" dedi. Sizce ne olmalı?

3
"DEĞİŞECEĞİNİ ZANNETMİYORUM"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Federasyon, Kulüpler Birliği'nden oy birliği ile gelen önerileri genellikle değerlendiriyor. Ama oy çokluğu olduğu zaman kendi kararını uyguluyor. O yüzden durumun değişeceğini zannetmiyorum. Zira daha önce yaşanan aynı olaylarda, çekilen kulüplerin kalan maçları hükmen olarak değerlendirilip oynananlar sayılmış. Çebi, "UEFA kuralları" diyor ama aynı uygulamada, çekilen kulüplerin mali kazançlarının geri alınması da var. Yarısı UEFA, yarısı Türk usulü olan bir bakış açısı mı olacak?"

2
"HERKES MENFAATİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYOR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Kulüpler, kendilerine avantaj sağlayan karara göre görüş bildiriyor. İlk yarının sayılması bazı takımlara avantaj getiriyor olabilir. O yüzden takımların bu yönde istekleri olmuş olabilir. Bu da çok normal. Benim fikrim; bu olayın baştan sayılmaması. Herkes kendi menfaatini düşünerek hareket ediyor."

1
"ZARARI TÜRK FUTBOLU GÖRECEK"

İSKENDER GÜNEN: "Bu takımlarla oynanan maçlarda puan ya da puanlar alan kulüplerin durumu ne olacak... Bu hem şampiyonluk yarışında hem de küme düşme hattında yer alan takımları ilgilendirecek. Sezon başından beri, her kulüp başkanı tarafından yapılan açıklamalar gerçeklikten uzak, tamamen menfaat odaklı. Bunun sonucunda bugün gelinen noktayı herkes iyi düşünmeli. Çünkü her geçen gün ligimizde seviye daha da düşüyor. Eğer bu kaotik ortamdan bir an önce çıkılmazsa, daha doğrusu akılcı ve sağduyulu görüşmeler olmazsa bundan en büyük zararı Türk futbolu görecektir."