Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş yorumları
10
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI
Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda Sivasspor'a 1-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından köşelerinde değerlendirmelerde bulundu.
9
"TREN KAÇIYOR"

ERMAN TOROĞLU: "Beşiktaş yönetimi ve teknik direktörü, 'Liderliğe oynuyoruz' diyorlar ama dün oynadıkları oyun ve yaptıkları mücadele şampiyonluk için yeterli değil. Bu maç bence Beşiktaş'ın şampiyonluktan çok uzaklaştığı maç olarak görülüyor. Yukarıdakiler çok puan kaybedecekler, sen çok kazanacaksın işte o zaman olursun. Futbolda var mı? Var ama bir de şu var, halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu!" (SABAH)

8
"HARCANAN ZAMANA YAZIK"

TURGAY DEMİR: "Beşiktaş için harç bitti, yapı paydos. Sezon başında Ceyhun Kazancı'nın yaptığı, Masuaku, Dele Alli, Redmond transferlerine ve keşfettiği Valerien'e güvenip harcanan zamana yazık! Karagümrük ve Sivas maçlarının zor olacağı zaten belliydi. Soğuk hava, bomboş bir stat (Atatürk Olimpiyat), yine soğuk hava, bozuk zeminli bir stat (4 Eylül) yani her şeyden önce şartlar zordu. Böyle maçlarda kariyerine değil yüreğine bakıp oyuncu seçmek gerek. Şenol hoca öyle yapmadı. Canı sağ olsun. Beşiktaş, Sivas'ta öyle ya da böyle kazanmalıydı. Kazanmak şöyle dursun mücadele bile etmedi Siyah-Beyazlı oyuncular." (FOTOMAÇ)

7
"SEZON BİTTİ"

ALİ GÜLTİKEN: "İddiasından uzaklaşan her takım için lig çok zor hale geliyor. Rakibin kim olduğu da önemini yitiriyor. Kendi oyununu sahaya yansıtmanın birinci öncelik olduğu nokta ortadan kayboluyor. Motivasyon, coşku ve kazanma arzusu çok ciddi şekilde erozyona uğruyor. Yani Beşiktaş, Sivas karşısında bu süreci adım adım yaşadı. Beşiktaş Sivas'ta bu sezona noktayı koydu. Bundan sonra başka bir hedefin içerisinde yol almaya çalışacak. Bu yol kolay değil. Çok zorlu bir yol, hedefinden kopan takımların nasıl zorlandıklarının bir örneğini Sivas'ta gördük. Bundan sonraki her maç da bundan çok farklı olmayacak. Ligden erken koptuğunuzda bunun bedelini herkes ödemek durumunda kalıyor. Ama en büyük zararı da kulüpler görüyor. Beşiktaş'ın bu kadar transfer yatırımı yaptığı bir sezonda lige çok erken havlu atmış olması büyük bir eksiklik." (SABAH)

6
"ARTIK BAŞALTI BİR TAKIM"

ATİLLA GÖKÇE: "Sivasspor karşısında hiç de kendine benzemeyen dağınık bir oyun sergiledi Beşiktaş. Zirveye ortak olma şansları düşüktü ama o şansı arayacak, koşulları ve oyunu zorlayacak bir etkinlik gösteremediler. aalesef, üzülerek yazıyorum… Beşiktaş puan cetvelinin “başaltı” takımlarından biri oldu. Şampiyonluk mücadelesi ve zirvenin dışında kaldılar. Türkiye Kupası’nda da yoklar, Avrupa’da da namevcutlar. Belki bir-iki derbi maçlarıyla heyecan tazeleyebilirler. Geçmiş olsun." (MİLLİYET)

5
"HOCANIN ÇÖZMESİ LAZIM"

OKTAY DERELİOĞLU: "Organize bir Beşiktaş haftalardır yok! Sivasspor maçı hak etti mi? Beşiktaş'tan bir tık daha iyi oynadılar. Beşiktaş'taki düşüşün nedenlerini Şenol Güneş'in çözmesi gerekir. Konya ve Ümraniye maçlarında da oyunsal açıdan bir düşüş olduğu ortadaydı. Oyunsal açıdan yaşanan düşüş skorlara da yansıyor. Beşiktaş şampiyonluk yarışında büyük bir yara daha aldı. Böyle maçları kazanmak zorundasınız." (TAKVİM)

4
"VURDUMDUYMAZLAR ORDUSU"

SİNAN VARDAR: "Beşiktaş dünkü futboluyla sınıfta kaldı ve büyük ihtimalle de bu sezonun kepenklerini indirdi. Saiss belli ki ara transferde Nottingham Forest'a gidişine izin verilmediği için ayaklarından çok çenesini konuşturdu. Sürekli kulübeye serzenişi vardı... Aboubakar'ın da ilk yarıda takımı 1-0 yenikken bomboş durumda Cenk'e pas vermek yerine 'Ya tutarsa' diyerek çaprazdan şansını denemesi tam bir sorumsuzluk örneğiydi. Haydi Amir de yeni geldi onu bir kenara koyarsak; diğerleri gamsız, kedersiz, tam bir vurdumduymazlar ordusuydu. (FOTOMAÇ)

3
"NEREDESİN ABOUBAKAR?"

BİLAL MEŞE: "Karagümrük beraberliği belli ki Beşiktaş’ın ayarını bozmuş! O maçtaki kötü futbolun izlerini dün de Sivasspor karşısında gördük! Motivasyon ve oyun disiplininin yanı sıra konstrasyon sıfırın altındaydı! Uzun toplar denediler, dağlara taşlara! Pas trafiği mi, yerle bir, her top rakibe gitti! Yahuu hadi bırakın bunları, koca takım rakip kaleye bir şut atamaz mı? Hiçbir şey yapamıyorsanız bari savunmayı sağlam tutun da, gol yemeyin gol! Benim asıl kafama takılan Aboubakar, yahu bir pozisyona gir de dişimizi kıralım arkadaş! Demem o ki, adı var, kendisi ortalarda yok." (MİLLİYET)

2
"KABUS GİBİ BİR MAÇ"

GÜNTEKİN ONAY: "Bozuk zemin ve dondurucu soğuk gibi olumsuzlukları da üzerine koyunca siyah beyazlılar açısından kabus gibi bir maç oldu. Öyle ki Beşiktaş’ın 90 dakika boyunca Sivasspor kalesine isabetli şut yok. Siyah beyazlı ekip, lider Galatasaray’ın Trabzonspor’dan -bırakın kazanmayı- puan dahi almasıyla şampiyonluk yarışından çok uzaklaşacak. (HÜRRİYET)

1
"HOCA ÇOK PLANSIZ KARAR VERİYOR"
RIDVAN DİLMEN: "Şenol Hoca 0-0'ken de 1-0'ken çok anlık ve plansız kararlar veriyor. Evet, Masuaku'nun sarı kartı ama Umut Meraş da çok az süre aldığı için hazır durumda değil. Daha bir sürü hafta var. Avrupa'da yoksun, kupada yoksun... Şampiyon olmasan bile ikinciliği kovalaman gerek. İki haftadır gösterilen reaksiyonsuzluk büyük problem. Bu maçı kazansan Fenerbahçe'nin 2 puan gerisindesin."