Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş değerlendirmesi
13
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI
Spor yazarları, Beşiktaş'ın 1-0 kazandığı Gaziantep FK mücadelesini değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda adı geçen gazeteleri satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Beşiktaş için yapılan yorumlar...
12
YORULMADAN 3 PUANI ALDI

GÜNTEKİN ONAY: İlk 45 dakikası son derece düşük tempoda oynanan bir karşılaşma oldu. Önder Karaveli ne zaman ki Oğuzhan Özyakup ve Larin’i, Emirhan ve Güven’in yerine sahaya sürdü, işte o andan sonra Beşiktaş’ın hücum gücü arttı. Rachid Ghezzal’ın bireysel becerisiyle hazırladığı pozisyonu Michy Batshuayi bitirdi. Son bölümde Ghezzal’ın çıkmasıyla topu ileride tutmakta zorlanan siyah beyazlılar, rakibinin risk aldığı duraklama anlarında bulduğu geniş alanlarda cezayı kesip ikinci golü bulamadı. Yoğun maç takvimine girilen haftada Beşiktaş, düşük tempoda, fazla yorulmadan önemli bir 3 puanın sahibi oldu. (Hürriyet)

11
DEĞİŞİKLİKLER ÇOK DOĞRUYDU

ÖMER ÜRÜNDÜL: Beşiktaş tahmin ettiğim gibi hırslı ve kazanma arzusu içinde bir 90 dakika sergiledi. İkinci yarının ortasındaki gole kadar oyunu tamamen karşı alana yıktılar. Ancak tempolu ve çok adamlı ofansif girişimler pozisyonlara dönüşmüyordu. Örneğin ilk yarıdaki tek akılda kalan an, Pjanic'in şutunun Günay tarafından kurtarılmasıydı. Sonuçta Beşiktaş üç puanı aldı. Teknik direktör Önder Karaveli'nin 61'deki iki oyuncu değişikliği çok doğruydu ama bence devrede yapması gerekirdi. Biraz geç kaldı. Çünkü Emirhan da Güven de dün gece ortalıkta görünmediler. Beklenenin altında kalan bir diğer isim de Rıdvan'dı. Pjanic ile Josef çok iyiydiler. İlk yarıda bir korner öncesi top oyunda yokken Vetrih, Batshuayi'nin ayağına kasıtlı olarak bastı. Bu çok net bir kırmızı karttı. Arda Kardeşler bunu göremezdi ama VAR için çok büyük bir hataydı. (Sabah)

10
ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR!

TURGAY DEMİR: Beşiktaşlı oyuncular yürümekten koşmaya geçmeye çalışan çocuk gibi… Sanki geride kalan sezon üç kupayı başkaları aldı! Diyeceksiniz ki, takım kazanmış bu nasıl bir giriş!?. Son saniyede gol yeseler neler yazacaksam şimdi de onları yazıyorum. Nitekim yemek için ellerinden geleni (!) yaptılar. Ayıp… Yazık… Koca Beşiktaş, karşısında bilmem kaç eksikli Gaziantepspor var ve tribünde binler, ekran başında milyonlar ölüp ölüp diriliyorlar… Neden!? Çünkü son vuruşları iyi olan bir golcüsü yok! Allah'tan, şu maça kadar her türlü pozisyonda gol kaçıran Batshuayi sonunda kaçıramayacağı bir pozisyon buldu da (kale boştu) maç tam bir krize gitmedi. Noktayı koyarken uyaralım; Başkan Çebi, Mayıs'taki kongrede aday olacaksa, bulup buluştursun, ve mutlaka bir golcü alsın. Yoksa Nuri Bilge Ceylan'ın filme vizyona girebilir; Mayıs sıkıntısı! Batshuayi'nin ayağına basılmasının kitaptaki yeri kırmızı karttır… Bu VARdakiler ne iş yapıyor artık gerçekten merak ediyorum! (Fotomaç)

9
KAZANMA ALIŞKANLIĞINI YAKALAYACAK

ALİ GÜLTİKEN: Beşiktaş golü bulana kadar oyun temposunu elinde tuttu, oyunu yönlendirdi ama istediği pozisyon zenginliğine ulaşamadı. Ta ki Oğuzhan ve Larin oyuna girene kadar. Özellikle Oğuzhan'ın merkez hücumlardan yarattığı fark bir anda pozisyon zenginliği ile beraber golü de getirdi. Yine golcülüğü tartışılan Batshuayi attığı golle "Ben buradayım" diyerek bu tartışmalara noktayı da koydu. Golcülerin bu tür durağan dönemleri olabilir ama yetenek yetenektir. Kalite de farkı yaratır. Batshuayi de elit bir oyuncu olarak beklenen golünü attı. Beşiktaş'ın bu kadrosu tekrar kazanma alışkanlığını çabuk yakalayabilecek bir grup. Bu maç ve sonrasındaki karşılaşmalarda oyuncuların güveni yükseldikçe bu kazanma tekrarlarını göreceğimizi düşünüyorum. (Sabah)

8
KİMLİĞİNİ YENİDEN KAZANDI

ATTİLA GÖKÇE: Beşiktaş durgun ve etkisiz başladığı maçı, çok zor bir mücadele ile alırken unuttuğu kimliğini yeniden kazandı... Maçın başından sonuna kadar sürekli yükselen bir kalite gösterisi ile nihayet hasret giderdi. , 67’de Welinton kazanıyor topu… Oğuzhan’a iyi bir pas. Oğuzhan’dan Ghezzal’a. Cezayirli çakıyor şutunu. Günay’dan dönüyor top. İşte orada Batshuayi var. Kendisinin de Beşiktaşlıların da hasretle beklediği golü atıyor. Önder Karaveli hocanın tıkanık oyunu Larin ve Oğuzhan’ı içeri atarak açtığını söyleyebiliriz. Golden sonra Ghezzal - Gökhan değişikliği de harika bir gol fırsatı yarattı. Gökhan’ın sağdan yuvarladığı topun üstünden akıllıca atlayıverdi Oğuzhan.. Golü Larin’e bıraktı ama… Böyle bir hediye beklemiyordu Kanadalı. Beşiktaş sadece yenip üç puan kazanmakla kalmadı. Çok zor geçen maçı giderek daha istekli ve enerjik gayretlerle çevirip eski günlerine dönüş yaptı. Kartal gibi savaştı ve almayı bildi. Karaveli bu havayı geliştirmeli. (Milliyet)

7
MAÇA DAMGA VURDU

SİNAN VARDAR: Beşiktaş az pozisyon bulduğu maçta galibiyete uzanarak alarak taraftarlarına güzel bir hediye verdi. Pjanic ve Ghezzal'in istekli oyunu Beşiktaş'ın önemli artılarıydı. Rosier ve Rıdvan kanat bindirmeleri başarılı, savunmada forma giyen Necip yine çok savaşan bir asker gibiydi. Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli 60. dakikada Güven ve Emirhan'ın yerlerine Oğuzhan ve Larin'i oyuna alarak maça damgasını vurdu. Oğuzhan hatlar arasında kopukluğa çare olurken Larin rakip savunmayı yıprattı. Bravo Hocam... Batshuayi bu takımın golcüsü değil gibi ama çok çabalıyor. Dün attığı gol ona da büyük moral oldu. Dünkü güzel mücadelede hakem Arda Kardeşler her zamanki gibi sırıttı. İlk yarının sonlarında Batshuayi'nin ceza sahası içinde kasti olarak ayağına basılması penaltı ve kırmızı kart olmalıydı. (Fotomaç)

6
KALİTE FARKI ORTAYA ÇIKTI

OKTAY DERELİOĞLU: Beşiktaş 90 dakika boyunca hücumda istenilen düzeyde değildi...Pozisyona girmekte zorlandı. Bunda Gaziantep'in alan savunması ve doğru zamanda yaptığı baskının önemi büyüktü. Batshuayi'nin attığı golde ise Gaziantep gafil avlandı! Eksik yakalandığı tek pozisyonda da kalesinde golü gördü.Beşiktaş'ın attığı golde kalite farkı ortaya çıktı. Ghezzal'ın güzel şutu ve dönen topu Batsuhayi'nin tamamlaması bahsettiğim şeyin özeti gibi... (Takvim)

5
KEŞKE İKİSİ BİR ARADA OLSA

BİLAL MEŞE: Böyle kapanan rakibi elbette, ayağa paslar ve çok adamlı ofansif girişimlerle açabilirsiniz. Bu durumlarda bir ‘çilingir’ aranır genelde! İkinci yarı tempo ve futbol kalitesi bir tık yukarı çıktı, keyif aldık. Dakikalar ilerledikçe sıkışan oyunu açma adına Kartal, oyuncu hamleleriyle vites yükseltti, daha çok rakip kalede gözüktü. Ne var ki, Beşiktaş, yüklendiği anlarda kalesinde tehlikeler yaşamadı değil... Neyse ki Ersin, kalesinde çok dikkatli... En az iki net pozisyona geçit vermedi. Evet, Kartal aradığı ‘çilingiri’ 67’de buldu... O ana kadar kapanan savunmaya bir türlü aşamayan Ghezzal, klasik pozisyonu yakaladı, nefis vurdu, Günay tokatladı, kısa düşen topu Batshuayi gelişine sol ayağının içiyle kaleye gönderdi. Hani, iyi futbol mu, yoksa üç puan mı? Keşke ikisi de bir arada olsa, tadına doyum olmaz. Ama gerçek; kötü oyna, üç puanı nasıl kazanırsan kazan... (Mililyet)

4
ÖNDER HOCA DİKKAT ETMELİ

REHA KAPSAL: Beşiktaş, topa sahip olarak oynama yüzdesini ve pozisyon sayısını niceliksel üstünlüğe çeviremedi. Attığı golde bile Doğan'ın kaybettiği topta eksik kalan rakibine karşı doğru hücum geçişi sağladı. Bunun rakibin hatasından değil kendi presiyle hataya zorlamasından buldu. Rakip yarı alanda agresif şekilde bunun daha fazla yapması gerekir.İyi oynanmasa da alınan 3 puan moral ve motivasyon açısından önemliydi. Yalnız takımda özellikle 60'tan sonra oyunun içinde fiziksel yetersizliği ortaya çıkan ciddi bir oyuncu topluluğu gözlemleniyor. Buna da Önder hoca dikkat etmeli.

3
COŞKULU BİR TAKIM VAR

RIDVAN DİLMEN: Bugün ki oyuna baktığımızda karambolde maçın 1-1 bittiğini görebilirdik ama Beşiktaş'ta oyuncular iyi oynamasa da motivasyonlarının yüksek olduğunu gördüm. Burada Önder hoca kadar yönetimi de kutlamak lazım. Sergen Yalçın gibi bir figürden sonra alt yapıdan bir teknik direktör getirmek önemli bir hareket. Oyuncuların coşkusunu ve heyecanını görüyorum, kaytaranı da pek görmüyorum ve bu işte yönetimin de başarılı olduğunu düşünüyorum. Takım puan olarak geride olabilir ama şuan heyacanlı ve coşkulu ve sürekli mücadele eden bir takım var. Necip'in sakat oynadığını, Pjanic'in isyanını görebiliyorum. İyi oynar kötü oynar ama kazanmak istiyorlardı. Görünen şu ki bu oyuncular sezon sonuna kadar da maksimumunu vermeye çalışacaklar. Geçen hafta ki maçta niye üçlü oynadın diyemeyiz Beşiktaş'a bu yıl oynadığı en çok pozisyona girdi o maç. Bulduklarını atsaydı maçta 7 gol bulurdu. Özellikle takımda Batshuayi, çok pozisyona giriyor ama çok gol kaçırıyor. Batshuayi kötü oyuncu değil. Ben beğeniyorum.

2
OĞUZHAN GİRİNCE FARK YARATTI

ÖNDER ÖZEN: Gaziantep takımı lige iyi başlangıç yapamadı ama son 1,5 ayda rakip olması en zor takımlardan biri. Beşiktaş gibi kendi sahasında güçlü bir oyun oynamak isteyen takımlar için işleri zorlaştırmaya çalışan bir takım Gaziantep. 5'li savunma var sağ ve sol dış çok çıkmıyor. Toplam 9 kişiyle savunma yapınca oyunu hızlandırmaya çalıştıkça zorlandı. Bir oyun eleştirisi yapmayı doğru bulmuyorum. Beşiktaş zorunluluklarına rağmen Rize'de benim de çok sevdiğim bir oyun tarzıyla oynadı. 67. dakikadan sonra başlıyor bu oyun. Gole kadar Beşiktaş'ın oynadığı oyun anca o kadar olabilirdi, kabul ederim. Daha iyisi olabilirdi ama bu oyun ve skoru kabul ederim. Beşiktaş 2. golü aradı Gaziantep öne çıkınca. Gaziantep 80'den sonra gelmeye çalıştı. Net kale önü pozisyonu vermedi. Oğuzhan girince fark yarattı. Ofsayt olduğu VAR'da ortaya çıkan 2. gol var. Bu Beşiktaş'a eleştirel bakamadım. Sezon başında bu oyun oynansaydı Beşiktaş adına eleştirebilirdik. Performansı dalgalanan, yeni yeni kendine gelen Beşiktaş'ın toparlanıyor olması bence bugün onlar adına mutluluk vericiydi. Bu oyunun Gaziantep'e karşı oynanmış olması nedeniyle iyi bir galibiyet oldu derim

1
DEVREDE TRANSFER YAPMASINA GEREK YOK

METİN TEKİN: Bu sezonun karakterinde kazanmak çok önemli hale geldi. Şampiyonluk adayı takımlar kazanamıyor çünkü. Beşiktaş'ın 3 maçlık maratonunda kazanarak başlaması önemli. Oyun anlamında değişen, gelişen bir şey yoktu. Sadece golden sonra Gaziantep'in Beşiktaş kalesine gittiği anlar vardı değişik olan. O da çabadan öteye gidemedi pozisyon olmadı çünkü. Beşiktaş'ın oyun anlamında istediği seviye değil tabii ki bu. Geçen haftaki üretkenlik ve zenginlik bu maçta yoktu. Bu sene maliyet ve hedeften uzaklaştı Beşiktaş, yine de bir hedefi olmak zorunda Beşiktaş'ın tabii ki. Önder hocayla gidilmesinin yavaş olduğunu düşünmüyorum. Benim orada merak ettiğim proje. Burada açıklanmaya muhtaç bir durum var. Beşiktaş çok iyi temsil etmiştir şu ana kadar Önder Karaveli. Projesine uygun teknik adam bulunduktan sonra değişiklik olabilir kapısı da açık bırakılıyor biraz onu gördük. Devre arası transferi yapmasına gerek yok Beşiktaş'ın. Çok enterasan, çok fırsat transferi olursa olabilir tabii ki. İhtiyaç transferi değil ama fırsat transferi tabii ki olabilir.