Sporx Extra Arama Logo

Usta kalemlerden Galatasaray - Göçek - Özkayha yorumu!
9

Galatasaray bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde Lokomotiv Moskova karşısına çıkacak ancak gündemde hala Galatasaray'ın Konyaspor ile oynadığı maç var. Hürriyet Gazetesi ve Sabah Gazetesi yazarları, Galatasaray'ın Konyaspor ile oynadığı maçtan sonra MHK'nın iki hakem Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek hakkında verdiği kararı yorumladı.
8

ÖMER ÜRÜNDÜL

Aslında bu karar onlara 'Bu işi bırakın' demek. O zaman Avrupa Ligi'nde de hakemimiz kalmadı demektir. Eğer Çakır da bir maçta benzer bir durum yaşarsa demek ki ona da aynı şey yapılacak. Ve Avrupa'da bizi temsil eden hakem kalmayacak. Ne acı bir tablo... Ayrıca bu kararla Avrupa'da maç yönetecek iki hakemin moralini sıfıra indirmiş oldular. Bu kararla diğer hakemlere de şu mesajı verdiler; "Sakın ha! Büyükler aleyhine hata yapmayın sonra başınıza her şey gelebilir. Benim MHK'ye tavsiyem var; G.Saray başkanından bir hakem listesi alıp, bundan sonra maçlara o atamaları yapın.
7

MEHMET ARSLAN

G.Saray, bir dönem Beşiktaş’ın yaşadığı travmayı yaşıyor. (Lucescu’lu dönemi ve 5 kırmızı kartlı Samsunspor maçını) G.Saray’ın Cem Papila’sı da Hüseyin Göçek oldu. Bu duygu hali G.Saray’ı ligden koparır. Ankaragücü’nü farklı geçen Beşiktaş, bu maçın favorisi bana göre. Kazanan da kaybeden de yarışa devam eder ama büyük yara alır.
6

ERMAN TOROĞLU

Futbolcu zekidir... Zeki olmazsan futbolcu olamazsın. Çünkü; ya sen galip geleceksin ya da karşındaki… Sahadaki 22 zeki adamla, bir yerde mücadele edecek, bir yerde de bunları idare edecek bir hakem olacak. Öyle bir hakem olacak ki hem bu 22 tane şeytan gibi adamla, hem tribündeki 30-40-50 bin kişiyle hem de seni idare eden MHK ve Futbol Federasyonu hatta daha ilerisi olan UEFA ve FIFA'yı idare edeceksin. Size resmin çizgilerini çektim.
5

ERMAN TOROĞLU

MHK'nin açıkladığı metne göre benim anladığım kadarıyla 1 numaralı sanık Halis Özkahya'dır… Hüseyin Göçek de 2 numaralı sanık. Halis kadar olmasa da onun da yediği haltlar vardır konuşmalarda -ki, ikisi de kızağa alınmıştır. Bu kızağa alınma olayı yüzde 100 doğrudur, geç kalınmış bir karardır.
4

AHMET ÇAKAR

Hüseyin Göçek'e niye ceza veriyorsunuz? Tamam yanlış bir penaltı verdi. Burada sorun verdiği yanlış penaltı değil, VAR hakemi Halis Özkahya tarafından, "Git tekrar seyret" talimatının gelmemesiydi. Süresiz ceza vermek ne demek? Bu tamamen Galatasaray'ın gazını almak, Ali Dürüst'ü mutlu edip, federasyondaki görevine devam etmesini sağlamak için yapılmıştır.
3

AHMET ÇAKAR

Ama bundan sonra asıl tehlike şu; Galatasaray maçına çıkan her hakem, başında Demokles'in Kılıcı gibi Göçek ve Özkahya'ya verilen cezaları hatırlayacak ve baskı altında kalacaktır. Ayrıca MHK bu skandal kararıyla tehlikeli bir dönemi de başlatıyor. Diyelim ki Fenerbahçe, Trabzon, Beşiktaş, Başakşehir'in maçlarında bir hakem yanlış bir penaltı verirse Hüseyin Göçek'e uygulanan muamele onlara da uygulanacak mı?
2

İLKER YASİN

G.Saray'a kasıtlı davranmak kimsenin haddine değil. FIFA’nın da yıllarca kabul etmediği benim de karşı olduğum VAR, bir hatalar oyunu futbolun yararına olamaz. Derbideki çirkin olaylar için verilen cezalar az bile. Konya maçındaki penaltı kararında Göçek ve Özkahya hata yapmıştır. Bu da futbolda her zaman olacaktır. Altında kasıt aramak yanlış.

1

UĞUR MELEKE

Yüz yıldır binlerce hakem hatası yapıldı, binlercesi daha yapılacak. 5 yıl önce Almanya’da auta giden topa gol verdi hakem! Göçek yanlış bir karar verdi, ben hayatım boyunca hakem hatalarında kasıt aramadım, bugün de aramam. Ancak Özkahya’nın TV’den pozisyonu defalarca seyredip, Göçek’e “Monitöre git” tavsiyesi vermemesini anlamak güç. Bu bir skandal. VAR’ın namusunu tartışmaya açan bir skandal. Kamuoyunun VAR’a inancını zedeleyen bir skandal. Sadece Galatasaraylılar değil, bence VAR’a inanan tüm sporseverler bir hayal kırıklığı yaşıyorlar şu anda.