Arama Logo

Uğur Meleke: "Tribünlerde savaş mı çıkmalı!"
5
UĞUR MELEKE'DEN DEĞERLENDİRME

Uğur Meleke, Hürriyet'te Fenerbahçe - Sevilla maçında sahaya yabancı madde atılmasını ve Sivasspor - Fiorentina karşılaşmasında taraftarın Allessandro Bianco'ya saldırıda bulunmasını değerlendirdi. Yazının tamamına gazeteden ulaşabilirsiniz.

4
"ACİL ÖNLEM ALINMALI"

"Türk futbolunun kanayan yarası yeşil sahalardaki şiddet olayları bu kez Kadıköy ve Sivas’taki Avrupa maçlarında hortladı. Kanun olmayan yerde kaos çıkar. Bir suç layıkıyla cezalandırılmadığı müddetçe tekrarlanmaya mahkumdur. Türk futbolu, dünyada stadyum şiddetinin merkezi olarak anılmak istemiyorsa acil önlemler almalı."

3
"İSTANBUL'A GELMEKTEN ENDİŞE EDECEKLER"

"Eğer yetkililer bu önlemleri almamakta ısrar ederlerse belki de 5 yıl içinde Avrupa kupalarındaki rakiplerimiz İstanbul’a gelmekten endişe edecekler. Burada can güvenlikleri olmadığını düşünecekler. Ve korkarım ki haklı olacaklar."

2
"SUÇLU KAHRAMANLAŞTIRILIYOR!"

"Kadıköy’deki manasız yabancı madde utancı ve Sivas’taki vandallık bize bir kez daha şunu hatırlattı: Türkiye futbol liglerinde şiddetin önüne geçmediğimiz sürece, bu çirkin görüntüler uluslararası maçlara da yansıyacak. Maalesef, Futbol Disiplin Talimatnamesi çağ dışı ve işlevsiz. Suç suçlunun yanına kalıyor; hatta neredeyse suçlu kahramanlaştırılıyor."

1
"ÖNLEM İÇİN NE BEKLENİYOR?"

"Türk sporunda suçun şahsiliği ilkesi öldürülmüş durumda. Yetkilillerin şiddete karşı ciddi önlemler almak için neyi beklediğini kimse bilmiyor. Sahada 22 futbolcunun kalaşnikofla taranmasını mı? Tribünde küçük bir savaş çıkması ve yüzlerce kişinin birbirini öldürmesini mi? Bilmiyoruz."