Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Trabzonspor - Ankaragücü yorumları
12
TÜMER METİN YORUMLADI
Tümer Metin, Trabzonspor'un evinde Ankaragücü ile 1-1 berabere kaldığı ve şampiyonluk yarışında büyük yara aldığı mücadeleyi değerlendirdi. İşte Tümer Metin'in sözleri...
11
"OYUN GÜCÜ DÜŞTÜ"
2 haftada kaybedilen 4 puan, şampiyonluk yarışında büyük bir yara. Özellikle ligin bu zamanları için oyuncular, teknik adamlar, 'Oyundan ziyade, skor önemli' diyorlar sürekli ama bir oyun dinamizminiz varsa, skoru elde etmeniz çok kolay. Trabzonspor'un oyun gücü düştü. Nwakaeme ile Ekuban'ın yokluğu, oyun lideri olarak Sosa'nın oynamaması uzun süre... Belki biraz kımıldayanlar olsaydı, daha farklı olabilirdi. Hafta ve hafta, gerginlikleri daha çok hissedilebilir durumda. Biraz daha sakin, biraz daha anda kalabilenler yara almadan çıkarlar bu süreçten. Trabzonsporlu oyuncuları biraz gergin gördüm.
10
"BÜYÜK YARA ALDI"
Maçın gidişatını etkileyen pozisyonlar var. Hakem kararları ile konuşacağımız bir haftayı geçiriyoruz ama Trabzonspor'un 2 haftada kaybettiği 4 puan, şampiyonluk yarışında çok büyük yara aldığını göstergesi.
9
"İPLERİ BAŞAKŞEHİR'E VERDİ"
Trabzonspor'un geçen hafta ve bu hafta kaybettiği puanlarla ipleri Başakşehir'e verdi. Her şey kendi elindeydi. Şu anda kendi kazanması yetmeyebilir. Majör takımları şöyletarif ederiz, ne oynadığını bilen, kendi oyunundan vazgeçmeyen ve duruma göre oyun içinde başka oyunlara evrilen takımlardır.
8
"NDIAYE DEĞİŞTİ"
Trabzonspor'un pandemi öncesindeki görüntüsü, bu ligin en fazla keyif veren, hücum gücü yüksek, defansif zaafları olan ama kalesine fazla getirmeden bertaraf eden bir durumdaydı. Bunda da başrolü Ndiaye oynuyordu. Osmanlı'dan transfer olurken, tipik 10 numarydı Badou. Fatih hocayla beraber, öndeki yetenekli oyuncuların arkasında, rakipten topu en kısa sürede nasıl alırım sorununu çözmüştü. Ndiaye gitti Stoke, geldi Trabzon, major oyuncu olmuş.
7
"OTURMUŞ TANDEM YOK"
Trabzonspor'un bu savunmayla buraya kadar gelmiş olması, hücumdaki maharetlerinden. Maharetli ayakları var önde ama çok oturmuş, ne oynadığını bilen bir tandemi yok. Çok değişkenlik gösteren oyuncuları oldu. Sosa pozisyon bilgisiyle top kazanır. Abdülkadir Parmak kazanmak, Ndiaye çözecek ama o da başka bir oyuncuya dönüşmüş.
6
"90 DAKİKA EKONOMİK İSTİYOR"
Geçen haftadan çıkarılacak dersi yansıtacak olursa, o stresi 3. dakikada çözmüşsün, avantajı ele geçirmişsin, oyunu belli derecede ekonomik oynamak tüm takımlar için önemli ama Trabzonspor maçın 90 dakikasını ekonomik oynamak istiyor.
5
"ABDÜLKADİR BAŞROL OLMAZ"
Abdülkadir Ömür başrol değil. Beklenti o doğrultuda ama Abdülkadir yetenekleri doğrultusunda bile bir başrol değil, Nwakaeme'nin alacağı sorumluluğu alacak bir durumu yok. Abdülkadir yardımcı oscar adayı olur ve ödülü alır ama başrol, çok zor.
4
"NEGATİF ETKİ YAPIYOR"

Hakem kararlarını, verilen penaltıyı konuşun diye yorumlar yapan olabilir. Genel olarak oyuna dair konuşuyorum. Küçük bir tezim var, Trabzonspor'un uzun seneler süren şampiyonluk hasreti, o şehrin nasıl hasret ile yatıp kalktığını bilen biri olarak, ligin boyu kısaldıkça oyuncu üzerinde negatif etki ettiğini düşünüyorum. Son 2 hafta bariz ortaya çıktı. Trabzonspor'un 7-8 hafta önceki akışkanlığı, oyuncuların 7-8 hafta önceki özgüveni yok. Pereira'ya kaptanlık yakışmaz diyorum, o başka bir görüntüdür. Pereira bence takıma ve takım arkadaşlarına da zarar veriyor. Keskin sirke küpüne zarar.

3
"BU BENDEN GEÇMEZ"
Trabzonspor'un mücadelesine kimsenin lafı yok ama Pereira bir şeyi unutuyor. Öfke kontrolüne, takıma ne kadar zarar verdiğine bakacaksın. Haftalardır söylüyoruz, bu şirinlik, savaşa ortak olmak değil, bunu yiyen olur. Bunu hoş karşılayan olur, buna alkış tutan olur ama benden geçmez.
2
"DİĞER LİGLERLE ÇARPIŞIR"
Ligin bu haftalarında bakarsın, Ankaragücü 25 puana yükseldi. Trabzonspor şampiyonluk yarışında. Genelde banko 3 puan yazılan maçlar olur bu. Zaman zaman yabancı sınırını, zaman zaman ekonomik sıkıntıyı tartışıyoruz, zaman zaman ligin kalitesini tartışıyoruz ama bizim ligimiz, mücadele açısından başüstü liglerle çarpışabilecek bir ligdir.
1
"ESKİ COŞKUSU YOK"

Şampiyon olacağız, başarılı olacağız, bunlar makul karşılanacak ifadeler. Trabzonspor'un eski coşkusu, eski oyun gücü pandemiden sonra yok, Uğurcan da bunu biliyor. O güçten mahrum Trabzonspor.