Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Galatasaray - Gaziantep FK maçı yorumu!
12
TÜMER METİN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Tümer Metin, Galatasaray'ın Gaziantep FK ile 3-3 berabere kaldığı karşılaşmayı yorumladı. İşte Metin'in yorumları...
11
"FİŞİ ÇEKECEK SEVİYEYE GELMİŞTİ"
Çılgın bir gece, içinde birçok hikaye var. Gecenin sonunda Galatasaray gerçekten üzüldü. Özellikle Ahmet atıldıktan sonra, hem kalitesini hem mücadelesini sahaya koyan bir Galatasaray izledik. 11'e 11 iken kalite Galatasaray'daydı, büyük fark vardı. 2-1 iken skor, 10 kişiyken Feghouli ile bulunan gol fişi çekebilecek seviyeye getirdi.
10
"KAZA MAÇI GİBİ"
Seri ile, Feghouli ile, Belhanda ile ayağa top yana bir kıvamdaydı Galatasaray. Falcao çıktığında 9 kişilik bir periyot var, 2. golü 9 kişiyken yediler. 3. oyuncu değişikliğini atamadı Fatih hoca içeri. 3-2 olunca maç tam tehlike kıvamına geldi. Gaziantep mücadelesini sonuna kadar gösterdi. Galatasaray oyuncunun büyük bölümünü iyi oynadı ama bir kaza maçı gibi gözüktü Galatasaray adına.
9
"MUSLERA'NIN FARKI BÖYLE MAÇLARDA BELLİ OLUYOR"
Rize'de kazanacak kadar oynamamıştı, bu akşam galibiyeti hak edecek mücadeleyi ortaya koydu. Özellikle Anadolu takımları 3 tane uçurtma bulacak ileride. Atletik özellikleri yüksek hücum oyuncusuyla oynayacak. Muslera'nın farkı böyle maçlarda ortaya çıkıyor. Okan'ın kurtardıklarını mı, son saniye yaptığını mı konuşalım. Oyalama falan yok, vuracaksın topu. Bu o anda kalamamanın nedeni.
8
"ÇALINMAYACAK DEĞİLMİŞ"
6 saniye, bunlar çalınmıyordu, hep es geçiliyordu, özellikle İstanbul'da ama çalınmayacak demek değilmiş.
7
"HAVAYA DİKSE BİTİRECEK MAÇI"
18 saniyelik gecikmeden endirekt serbest vuruş veriyorsan, ben sahada olsam, aç kaleyi boş kaleye vursunlar derdim. Olmaz, yakışık almazdı. Hoca bizim üzerimize bir şey oynanıyor, bu oyun son bulsun demek istiyor. Kaleciye çekil kenara demesinin nedeni bu. Şu andaki duygularıyla bunu söylüyor ama hocanın Okan'a da iki çift laf söyleyeceğinden şüphem yok. Okan topu 10. saniyede havaya dikse, havada bitirecek maçı.
6
"HAKLILIK PAYI VAR"
Fatih hocanın serzenişlerinde haklılık payı var, eleştirebileceğimiz tarafı da var. Öyle bir mekanizma işliyorsa, Alper Ulusoy, Jimmy Durmaz pozisyonuna faulü çalmadı, Kayode röveşata yaptı, VAR'a gitti, gördü ve faulü çaldı. Mekanizma işlese, ben zaten görmüştüm, faul değildi diyebilir. Gidip izledi ve iptal etti.
5
"OYUNCU CİN GİBİ OLACAK"
Şurası önemli, oyuncu cin gibi olacak. Zaten 10 kişiyle sıkıntıyla gidiyorsun. Kalede gol gördün, VAR'dan döndü. Maçın bitimine 20-30 saniye var, topu da tuttun. Artık vur da bitsin.
4
"BU BİR FAUL"
Gaziantep'e gönül verenler, Jimmy Durmaz'ın pozisyonunda faul yok diyebilir ama o itme faul, net. İkili mücadele, gereğinden fazla itme var, izlemen gerek dendi. Bu bir itme, bu bir faul.
3
"BİZİM ÇELİŞTİĞİMİZ ŞEY..."
Daha önce örneğini yaşamadığımız bir durum olduğu için bu hassas. Televizyonculuk hayatında ben böyle bir şey göremedim. Başka bir ülkede yaşayamam, burası net. Okan, tutması gerektiği sürenin 3 katı topu elinde tutmuş, hakeme 'Bunu nasıl çalıyorsun?' diye nasıl sorabiliriz. Doğru karar verdiği için hakeme bunu nasıl sorabiliyoruz. 'Bu unutulmuş bir kural, durup dururken nasıl çaldın?' denebilir, bunu kabul ediyorum. 'Sevgili Alper Ulusoy, bundan sonra takipçisi olacağım, 6 saniyeyi geçirecek misin?' de denebilir. Bu da bizim çeliştiğimiz şey.
2
"SAVUNMAYI BİLMEDİĞİNDEN..."
Sekidika'nın penaltısı, bu dakikada böyle bir giriş yok. Bırak, adam golü atacaksa atsın. Hücum oyuncusunu ceza alanı içinde kontrol edemiyorsun, savunmayı bilmediği için yapıyor. Bodoslama giriyoruz. Arkadan geldi oyuncu, Jimmy Durmaz, çıkmazdı bir şey.
1
"SES YÜKSELTMELER NORMAL"
Geçen hafta talihsiz bir sakatlık, üstüne bu akşam dramatik bir gece. Bu ses yükseltmeler normal, makul karşılanabilir.