Arama Logo

Tümer Metin: "Pereira çok ısrar ediyor"
12
TÜMER METİN YORUMLADI

Tümer Metin, Fenerbahçe'nin Giresunspor'u 2-1 yendiği maçın ardından Tivibu Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

11
"MÜCADELEYLE Mİ YAZACAK?"
Fenerbahçe maçın sonuna +3 puan yazacaksa bunu mücadeleyle mi yazacak oyunla mı yazacak? Mücadeleyle kazanacaksa Novak'ı oyuna alırım. Oyun aklıyla kazanacaksa Pelkas'ın girmesi gerekir.
10
"ROTASYONDU, KADRO TERCİHİYDİ..."
Ligin 6. haftası, hafta içi maçlar oynanıyor, hafta sonu maçlar oynanıyor, yoğun bir tempodan geçerken rotasyondu, kadro tercihiydi, geri gönüşler gibi çok sık kullandığımız deyimlere de başvuruyoruz.
9
"HERKES +3 YAZIYOR"
6. hafta fikstür çekiminde Fenerbahçe takımı, taraflı, tarafsız herkes, kağıt üzerinde +3 yazıyor. Bu hafta hareketli geçen 2-3 günün ardından Beşiktaş, Trabzonspor puan kaybetmiş, Galatasaray mağlup olmuşken, zaten 3 yazdığın bir maça çıktığında, tabela, skor, bitiş düdüğüyle Fenerbahçe 2-1 kazanmış.
8
"KÖKLÜ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ"
Maça hiç gitmeyen, izlemeyenler için skor tabelası 2-1, nasıl zorluk derecesi yüksek mi oldu derseniz çok öyle bir maç olmadı. Maçın gidişatını etkileyen durumlar var, mesela başında Ferdi'nin bulduğu gol, Balde'nin kaçırdığı penaltı, ilk yarıda Giresun'un bulduğu net pozisyon gibi. Bütün bunlar bir kenara, köklü bir sistem değişikliyla oynuyor, hoca değişikliği sonrası Fenerbahçe.
7
"SİSTEM İŞLİYOR MU?"

6 haftalık periyot, oynanan resmi maç sayısına da bakarsak, sizce işleyen bir Fenerbahçe sistemi var mı? İşler kötü gittiğinde eleştiri olur mu diye bir şey yok, kazanırken de eleştirebilirsin.

6
"ÇOK ISRAR EDİYOR PEREIRA"
Maçı izleyenlerin, stattan memnun ayrıldığını düşünüyor muyuz? Sistem değişikliğinin etkisini görebiliyor muyuz? Bence çok ısrar ediyor Pereira. 3'lüye demiyorum, 3'lü oynarsın ama öndeki opsiyonları değiştirebilirsin, dizilimler değişebilir, giren çıkanlardan sonra seçenekleri değiştirebilirsin. Bu da kazanırken farklı bir oyun oynamaya iter.
5
"İYİ FUTBOLCU KENDİNİ GÖSTERİR"
Crespo oyuna giriyor, bazen oyuncular yeni geldiğinde zaman tanımak lazımdır kalitesini belli etmesi için. 1-2 hafta yeşilin üzerinde bir uyum sorunu olur, trafikten bahsetmiyorum, iyi futbolcu kendini hemen gösterir de, yeteri dakikayı bulduğunu da düşünerek Rossi ve Berisha'nın sisteme de çok faydalı olacağı fikrinde değilim.
4
"BU SEVİYENİN OYUNCUSU DEĞİL"
Alış, veriş oyuncuyu hemen belli eder, Crespo bu kalitenin, bu seviyenin oyuncusu değil. Muhtemelen de bundan sonra, tamamlanmış bir kadroyla da çok fazla dakika alacağı düşüncesinde değilim.
3
"F.BAHÇE KALİTEYLE ANLATILIR"
Vitor Pereira, Fenerbahçe'nin oyununu mücadeleyle anlatabilir, mücadeleden çıkarımını bu şekilde söyleyebilir ama Fenerbahçe'nin genlerinde bu yok. Fenerbahçe'nin oyunu kaliteyle anlatılır. Kaliteyi tartışabiliriz, maçına göre doğru ya da iyi oyunla tartışabiliriz.
2
BERISHA, ROSSI, CRESPO
Fenerbahçe'yi çok iyi mücadeleyle kazandı dediğimizde, mücadele edemediğinde sekteye uğrayacağın anlamına geliyor. Önce kaliteyle anlatmamız lazım. Berisha, Rossi ve Crespo, kaliteyi yukarı taşıyacak oyuncular değiller.
1
"SORUMLULUK ALTINDA KORKUYOR"

Çok zor oyuncu Serdar Aziz. Kimileri, bizim arkadaşlarımız ya da ağabeylerimiz Türkiye'nin en iyi stoperi diye konuşabilirler, benim nazarımda değil. Çünkü buranın kriterlerinde önce aradığımız şey güven aralığının yüksek olması. Serdar'ın güven aralığı çok düşük. Bugün oyundan çıkış, sakatlandığı pozisyon, bu kadar sakatlanan bir stoper... Sokakta soralım, sert, dinamik, agresif stoper diye tarif ediyorsun, bu kadar sakatlık geliyorsa mental olarak bir zayıflık olduğunu düşünüyorum. Sorumluluk altında da kaybetme korkusu hortluyor ve performansını etkiliyor.