Arama Logo

Tümer Metin: "Feghouli ile yollar ayrılmalı"
19
TÜMER METİN YORUMLADI
Spor yorumcusu Tümer Metin, Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı Tivibu Spor'da değerlendirdi.
18
"BAŞKA BİR OYUN GEREKİYOR"
Marsilya'ya oynadığınız oyunu, Malatya'ya oynayamıyorsunuz. Başka bir oyun oynamanız gerekiyor. Kapanan savunmayı açmanın yolları var. Adam eksilteceksin. Son 20 dakikada Malatya'nın çıkmaya niyeti yokken, Taylan savunma önünden saklanarak falan top aldı. Oralar, adam eksilten oyuncuların işi.
17
"ŞUT ATMAYI DENEMELİDİR"
Maç, 0-0'a kilitlenmişken etkili ayaklar topla buluşup, çekip şut atmayı denemelidir. Bir vurursun, golü yapar gelirsin.
16
"KENAR ORGANİZASYONUNDA SIKINTI VAR"
Kenar organizasyonu gerekiyordu. İki kanat beki de kötü bir gece geçirdi Galatasaray'ın. Kenar organizasyonunda da sıkıntı var. Hem oyuncu hem de organizasyon açısından sıkıntı var. Üçgen, sıfıra inme göremiyoruz. Bir tane getirdiler, o da direkten döndü.
15
"20 TANE CANER ORTASI YAPACAKSIN"
Diagne oynuyor Galatasaray'da. Birebirde çok mu etkili? Hayır. Uzun mesafede inanılmaz mı gider, gitmez. Diagne'ye göre oyun diye bir şey olması lazım. Kenara ineceksin, cüsse avantajını kullanacaksın. Atacaksın 20 tane oraya orta. 20 tane Caner ortası yapacaksın oraya. Onu da yapmadı Galatasaray. Bu argümanların hiçbiri yapılmadığında da 2 puanı bırakıyorsun zaten.
14
"MALATYA DÜNDEN RAZI OLURDU"
Maçtan önce "Sahaya çıkmayın, 1 puan verelim" deseler Malatya'ya dünden razı olurdu. Ben Malatya'yı nasıl eleştireyim ki, savunma yaptı diye. Alabilecekleri 1 puanın derdindeler.
13
"TAM BİR ŞOVMEN"
Tam bir şovmen var takımın başında. Resmen bekledi maçın son dakikasında kendini attırmak için. Görüntüde olmak istiyor. Daha önce çok yaptı bunu, sıkıldık.
12
"OYUNCUMU SUMUDICA'YA EMANET ETMEM"
Ben oyuncumu ya da takımımı Sumudica'ya emanet etmem. Ülke futboluna da bir şey kattığı kanaatinde değilim. Havuz kirleniyorsa Sumudica zihniyetiyle daha çok kirleniyor.
11
"DOMİNANT OYUN SENİN OLACAK"
Malatya'nın maçı güzelleştirmek gibi bir gayesi olmayabilir, normaldir. Şampiyon olacaksan, hedef takımıysan bu tip maçları yenmen lazım. Ben senelerde ensemde nefesle oynadım. Sürekli kapalı savunmayı açmaya oynadım. Dominant oyun, senin oyunun olacak.
10
"KALEYE NASIL GİDECEĞİZ?"
Oyun seçmeyi konuşuyoruz, ben fena bir oyuncu sayılmazdım. Günümüz futbolcusu soruyor ne oynamak istediğini. Spinazzola'ya Kenan önlemi alıyoruz biz. Diyelim durdurduk, kaleye nasıl gideceğiz? Türk futbolunun kanayan yarası burası.
9
"ERGİN HOCA 'RAHAT YAPILIR' DEDİ"
Set oyununun nasıl oynanması gerektiğini Türkiye'de antrenmanda kimsenin çalıştığını düşünmüyorum. Alaçatı'da denize giriyorken Ergin Hoca'yı görmüştüm. Yüzdü geldi, ayaküstü yarım saat konuştuk. "Sizin çizdiğiniz seti futbolda uygulayabilir miyiz?" diye sordum. "Çok rahat yapılır" dedi. Neden hocalarımız buna başvurmaz?
8
"45'İ İYİ OYNAMAK ZORUNDA"
Emre Kılınç'a 45 dakika geldi. Bu 45'i de iyi oynamak zorunda. %100 iyi oynamak zorunda.
7
"8-10 TANE YAPILMALIYDI"
5 oyuncu değiştirme hakkı varken, rotasyona gidiliyorken ülkenin kanayan yaralarından birisi de sabit oyun. Takımlarımızın çok rahat anlatılabilir oyunları olması lazım. Kapanan takıma karşı oyuncunun bireysel performansı üzerinden konuşuyoruz. Bu olmamalı. Aanholt bugünün kötülerinden ama Diagne'nin direkten dönen pozisyonunda başrol o. Bundan 8-10 tane yapılması lazımdı.
6
"KADRO MÜHENDİSLİĞİNDE SIKINTI VAR"
Fatih Hoca takımlarında kimse kolay kolay düşmez. Galatasaray'ın kadro mühendisliğinde sıkıntı var. Bu oyuncu grubu ve mühendislik sadece geçiş oyununa müsait gibi duruyor. Topun arkasına geçen takımlara karşı zaman zaman geçen seneden beri de sıkıntı yaşıyor Galatasaray.
5
"POZİSYON PENALTI"
Sadık topa vurdu diyen çıkacaktır ama o şiddetle gelişin karşılığı penaltı olmalıdır.
4
"BİRÇOĞU VAR'DAN HABERSİZ"
VAR'ın yorumunu katmasını istiyorlar. Maçın hakeminin kararına VAR'ın yorumu katılsın isteniyor. Bundan hemen uzaklaşılması lazım. Adalet diye bir yola çıktılar VAR'la ilgili. Her kararı VAR da hakem de verse oradan dönsün isteniyor. Yöneticiler, takımlar ve oyuncuların birçoğu VAR protokolünden bir haberler.
3
"FEGHOULI İLE YOLLAR AYRILMALI"
Az önce Feghouli, 2 sene yatmış dendi. Bence hala yatıyor. Kontratı garantiledi söylemlerine katılmıyorum. Ben olsam yolları ayırırım yolları Feghouli'yle. Teşekkür ederim katkıları için.
2
"TÜM MAÇLARINI KAZANABİLECEK Mİ?"
Diyelim ki Trabzonspor kaybedecek, diğer takımlarımız maçlarını kazanabilecek mi? Tüm maçlarını kazanabilecek olan seviyede değiller.