Sporx Extra Arama Logo

Tugay Kerimoğlu'ndan Galatasaray - İstikbal Mobilya Kayserispor maçı yorumu!
9

"TERİM, İKİNCİ YARIDAN MEMNUN DEĞİLDİR"

İkinci yarıdan Fatih Terim'in memnun olduğunu düşünmüyorum. Muslera'nın mesela saha içinde vücut dili farklıydı. Bunlar örnek olarak gösterilebilir. Bence Galatasaray adına ikinci yarıda rehavet vardı. Selçuk ile de topa daha fazla sahip olma düşüncesi vardı.
8

"BU İKİ MAÇ ÇOK FARKLI"

Başakşehir'in kaybettiği haftada kazanman gerekirdi. Fenerbahçe maçında atmosfer çok farklıdır. Evet 1-0'ı yakaladıysan 2-0 yapacaksın. Kayserispor maçında ise iç sahadasın. Deplasmanda değil. Derbi maçlarda 1-0 öne geçtikten sonra ikinci golü çabuk bulacaksın. Acaba yer miyim diye düşünürsen yersin. En kötüsü de bu. İki maç çok farklı.
7

"BOKSÖR GİBİ BEKLERSİN"

Maç oynanmadan maçı kazandık diye bakıyoruz. Oynanınca ve farklı sonuç ortaya çıkınca farklı yorumlar yapılıyor. Fikstüre bakınca zor görünebilir. Ama her şeyi düşünmek zorundasın. Boksör gibi beklersin, beklersin fırsatı bulunca yumruğu atarsın. Derbiden dönüşte bu maçları kazanmak doğru iştir. Kupa maçı da var. Fatih Terim ona göre bir plan yapacaktır.
6

"MUSLERA İŞİ KOLAYLAŞTIRDI"

Galatasaray'ın yediği golde hatalar var. Ndiaye hata yapıyor. Muslera da açıyı daraltmayı düşünüyor. Ama rakibin işi daha kolay oldu.
5

"BU KONULAR FAZLA ÖN PLANA ÇIKTI"

Luyindama'nın kırmızı kartlık pozisyonu vardı. Emre Akbaba'nın pozisyonunda ayağı rakibin yüzüne geliyor. Kimse beni yanlış anlamasın. Ben sadece gördüğümü yorumlarım. Luyindama'nın Malatyaspor maçındaki pozisyonu aklımızda. Emre Akbaba'nın pozisyonu var. Mehmet Topal'ın da pozisyonunu hatırlıyoruz. Bu konular fazla ön plana çıktı.
4

"VAR'A RAĞMEN KARAR VEREMİYORSAN..."

VAR diye bir şey var. Ona rağmen karar veremiyorsan kafamda soru işaretleri oluşabilir.
3

"GOL ATIYORSA İŞİNİ YAPIYOR DEMEKTİR"

Diagne gol atıyorsa, işini yapmış demektir. 28 gol attı. Tabi ki ağırlığını koyması lazım.
2

"YURT DIŞINDA NEFES ALDIRMAZLAR"

Devre arasında gelmesi avantaj mı, dezavantaj mı onu Diagne yorumlayacak. Diagne kendi liginde böyle goller bulur. Ama yurt dışında size o nefesi aldırmazlar. Sadece Diagne de değil, genelleme yapınca böyle.
1

"KAYSERİSPOR KABULLENMİŞ"

Nagatomo'nun golünde, Galatasaray çıkarken Kayserispor'un hücum oyuncularının sırtı dönük. Yani Galatasaray'ın her türlü üstlerine gelmelerini kabullenmişler. Mariano'yu da tebrik etmek lazım. Bakarak, görerek iyi bir orta yaptı.