Arama Logo

Tugay Kerimoğlu'ndan İstanbulspor - Galatasaray yorumları
8
TUGAY KERİMOĞLU'NUN DEĞERLENDİRMESİ
Tugay Kerimoğlu, TRT Spor ekranlarında İstanbulspor - Galatasaray maçını yorumladı.
TUGAY KERİMOĞLU'NUN DEĞERLENDİRMESİ
7
"BU MAÇ ANKARAGÜCÜ MAÇINDAN ZOR"
"Bu oyun teknik direktörlere oyunculara herşeyi anlatabilir. Bu tür maçlar herşeyi anlatır. Bu tip maçlar en zor maçlardır. Rakip ne olursa olsun saygı duyarak küçümsemeden oynamaktır. Bu maç Ankaragücü maçından daha zor. Koşan mücadele eden ve daha temaslı bir takım olmasına rağmen Ankaragücü, bu maç ondan daha zor"
\
6
"MANCHESTER DEPLASMANINDA NE OYNAYACAKSIN?"
"Beklentimiz bu maç temposunda bazı oyuncuların yorgun olma durumu var değil mi, bugün de gördük. Sen hafta arasında Manchester deplasmanında ne oynayacaksın? Esas örnek orası, o yüzden zorluk derecesi en yüksek maç bu"
\
5
"POZİSYON VAR SEN ATAMIYORSUN"
"Stat veya oyun anlayışı diyebilirsin. Rakibin karşısında bir oyun ciddiyetin olur. Penaltı konuşulur oraya dokunmayacağım ama İstanbulspor'da hoca ayrılığı var, yardımcı hoca neler yapabilir bunu bilemiyoruz. Oyun 0-0 ve sen baskılı oynarken herşey çok iyi ama pozisyona giriyorsun, atamıyorsun. Beklenti var karşılayamıyorsun"
\
4
"ZAHA'YI HENÜZ GÖREMEDİK"
"Tete toparladı, Zaha tam istenen seviyeye henüz gelemedi. Beklentiler çok fazla olduğu için. Antrenman temposu nasıl bilmiyorum ama Crystal Palace'ta bildiğimiz Zaha'yı henüz göremedik."
\
3
"TOPU ÇABUKLAŞTIRMAK LAZIM"
"Kadro kurarken önceki maçlara bakınca solda Kerem tercihi çıkacak önümüze mecburen. Zaha formunda değil. Rakip sahada oynuyorsunuz tamam ama çabuk oynayıp üçgenleri kurduktan sonra farkı yaratmanız lazım. Oyun Galatasaray adına bu şekilde geliştiğinde isimler kadrolar değişebilir ama oyun anlayışınız rakip yarı sahaya yerleşmekse topu çabuklaştırmazsanız istediğinizi alamazsınız."
\
2
"BAYERN AYNI OYUNU SANA KARŞI OYNAR"
"Bu yerleşimde boş koşu yapabilecek Mertens var, Kerem var, Boey var. Tete de aynı şekilde. Bu oyunu şekillendirmeniz gerekiyor. Bayern Münih nasıl yapıyor, oyun hep aynı çünkü belli bir mentalite var. Orada nefes aldırmadan baskı var. Şimdi sen onlara karşı oynayacaksın, o zaman planın ne olacak ona bakmak lazım"
\
1
"BİZİM LİGİMİZ YAVAŞ"
"Bizim ayırt etmemiz gereken nokta rakiple mücadele etme ve temas oyunu. Avrupa'da bunların tamamını çok iyi yapıyorlar. Bizim ligimizde oyun yavaş oynanıyor ve mücadele eden takımlar belli. Yaslanan, bekleyen takımlar var. Antalyaspor var mesela kaybedeceksem böyle kaybedeyim diyor."
\