Arama Logo

Terim & Pereira: Sorun rotasyon mu?
9
TERİM & PEREIRA: SORUN ROTASYON MU?
Sabah Spor yazarları, "Fenerbahçe ve G.Saray'da teknik direktörler Pereira ve Terim hedefte. Yenilgilerin faturasını hocalara mı kesmek gerekir?" sorusuna yanıt verdi. Yazının tamamını Sabah gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.
8
"PİŞMANLIK ANLAMSIZDI"
LEVENT TÜZEMEN: "Terim'in maçtan sonra "Keşke rotasyon yapsaydım" pişmanlığı anlamsızdı. Büyük tecrübeye sahip Terim, böyle bir kararsızlık içinde olmamalıydı. Lazio maçında oyunu ve oyuncu grubunu nakış işler gibi yöneten Terim, Alanyaspor karşısında kararsız bir görüntü sergiledi. Florya'da kimin yorgun olduğunu tespit edip kadroyu dinlenmiş oyunculara göre kurmalıydı. Ayrıca Morutan'ı çıkaracağına forvet arkasına alıp oyun lideri olarak kullanmalıydı."
7
"ALPASLAN SAĞDA OYNAYABİLİRDİ"
LEVENT TÜZEMEN: "Aanholt'u sağ tarafa koyup Ömer'i sol beke çekme hamlesi G.Saray'ın yenilgisine neden oldu. Aanholt sol tarafta kalır, sağ bek olarak Alpaslan rahatlıkla oynayabilirdi. Halil yorgundu, keşke Mohamed 11'de başlasaydı. Mohamed girdikten sonra G.Saray, gol olabilecek 3 pozisyon buldu."
6
"TEKERE ÇOMAK SOKMAYA BENZİYOR"
LEVENT TÜZEMEN: "Pereira'nın son anda aldırdığı 4 oyuncudan Rossi, Berisha ve Meyer'e ısrarla yer bulmaya çalışması, tekere çomak sokmaya benziyor. Sezon başından beri Pereira, hiç hata yapmadı. Yorgunluğu bahane edip sırf kendi aldırdığı oyunculara yer açmasını rotasyon olarak görmüyorum."
5
"TEKNİK DİREKTÖR SORUMLULUĞUNDA"
GÜRCAN BİLGİÇ: "Oyunun kötülüğü, futbolcunun formsuzluğu, maç içinde yaşanan şanssızlıklar olabilecek şeyler. Bunlar her takımın başına gelir, aşılır veya aşılamaz ama bir takımın fizik olarak yeterli olmaması, maçın son bölümlerinde koşu kalitesinin düşmesi teknik direktörün sorumluluğundadır."
4
"ÖNLEM ALMALARI GEREKİR"

GÜRCAN BİLGİÇ: "İki hocayı da 'o oynasaydı-bu oynamasaydı' diye eleştirebiliriz, bunlar teknik seçimler. Onlar da kendi fikirlerini söyler, Fatih hocanın yaptığı gibi. Ama oyuncu grubunu koruyamıyorsa, fizik performans geri gidiyorsa bu matematiksel bir durumdur, önlem almaları gerekir."

3
"ABARTILI ROTASYON"
ÖMER ÜRÜNDÜL: "Futbolumuzda sürekli geriye gidişin en önemli nedeni, takımlarımızın fizik gücünden uzak olmaları. Daha sezon başı, bir tane grup maçı oynamış takımlarda Sergen Yalçın ve Vitor Pereira abartılı rotasyona gittiler, Fatih Terim ise aynı kadroyu çıkardı. Tabii ki teknik direktörler eleştirilir. Ben Fenerbahçe maçını kritik ettim. Doğal olarak Pereira'yı takım tertibi ve maç içinde sürekli oyuncuların görev yerlerini değiştirmesinden dolayı eleştirdim."
2
"İKİ HOCANIN DURUMLARI FARKLI"
ALİ GÜLTİKEN: "Pereira ile Fatih hocanın durumu farklı. Fatih hoca uzun dönemdir takımın başında ve sorumluluğu daha fazla. Eleştirileri de makul görmek lazım. Çünkü transferden kadro değişimine kadar her şeyin içinde ve camiayı, yönetimi, oyuncuları çok iyi tanıyor. Bu da beklentiyi artırıyor. Reaksiyonlar olacaktır."
1
"ÇOK DA YERİNİ BULMUŞ DEĞİL"
"Pereira ise yeni geldi, eski-yeni aslında. Türkiye ve camiayı biliyor. Sıkıntısı, yeni bir takıma yeni bir oyun düzeni oturtmaya çalışması. Ama bu çok da yerini bulmuş gibi değil. Kadro iyi ama işleyen sistem olmazsa herkes boşa çıkar."