Sporx Extra Arama Logo

Tahir Karapınar'ın gecesi gündüzü Fenerbahçe

Tecrübeli futbol adamı Tahir Karapınar, sezon sonuna kadar A takım için görev yaparken, bir yandan da Dereağzı için şimdiden hazırlıklarını yürütüyor. Karapınar’ın uyku dışında neredeyse tüm günü sarı-lacivert renklerle geçiyor.
10
DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

Süper Lig’de Avrupa kupalarına katılma iddiası yeniden güçlenen Fenerbahçe’de Tahir Karapınar’ın olumlu etkisi dikkat çekiyor. Esas görevi yeni sezonda altyapı koordinatörlüğü olacak Karapınar, çalışkanlığı, babacan tavrı ve samimiyetiyle kısa sürede çok sevildi.

9
YOĞUN MESAİ HARCIYOR

Tecrübeli teknik direktör, hem A takım hem de altyapı için yoğun bir mesai harcıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında da çok titiz davranan 53 yaşındaki futbol adamı, tüm gününü sarı-lacivertliler için geçiriyor. İstanbul’da da sadece tesisler ve takımla zaman geçiren Tahir Karapınar, herhangi bir sıkıntı olmaması için çok dikkatli davranıyor.

8
UYKU DIŞINDA TÜM GÜNÜ FENERBAHÇE

Uyku dışında neredeyse tüm gün Fenerbahçe ile geçiyor. İşte Tahir Karapınar’ın mesaisi:

7
TOPLANTILAR, ANTRENMANLAR, MAÇLAR

-A takımın kalan haftaları için Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Aurelio, Zeki Murat Göle ve Marco Knopp’la toplantılar yapıyor, antrenmanları yönetiyor ve maçlarda sorumluluk alıyor.

6
RAPORLARLA İLGİLENİYOR

-Altayapıda her yaş kategorisi için çıkarılan raporları inceliyor. Sürekli raporlarla ilgileniyor ve oyuncuları saha içi-saha dışı profilleriyle tanımaya çalışıyor. Kısa sürede birçok genç futbolcuyu ezbere biliyor. Son Göztepe maçındaki genç sol bek Emir bunun örneği. Ayrıca diğer tüm yaş kategorilerini de biliyor.

5
HER KONU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

-Yine altyapı ile ilgili yeni yapılacak tesisler başta olmak üzere A’dan Z’ye her konu üzerinde çalışıyor.

4
TEKNİK HEYETLE UYUMLU

Takıma son 8 hafta için katılan Tahir Karapınar, mevcut teknik heyetle çok iyi anlaşıyor

3
VOLKAN DEMİREL'LE UYUMU YAKALADI

Volkan Demirel, Mehmet Aurelio, Zeki Murat Göle, Fatih Yıldız ve Marco Knopp ile uyumlu çalışan Karapınar, tecrübesiyle destek veriyor. Özellikle Volkan Demirel’le çok iyi uyum yakalayan 53 yaşındaki teknik adam, kaptan Emre Belözoğlu ile de sık sık görüşmeler yapıyor.

2
HİÇ BOŞ DURMUYOR

Tahir Karapınar, takım izin yaparken dahi boş durmuyor. Deneyimli isim, altyapı konusunda gelecek sezonun planları için uğraşıyor. Fenerbahçe’nin hem kariyeri hem de hayatı için çok büyük bir şans olduğunu bilen Tahir Karapınar, uyumlu bir görüntü çiziyor.

1
TRANSFER ÇALIŞMALARINDA DA ETKİLİ

Bununla beraber sık sık yönetimle görüşmeler oluyor. Hatta A takım transfer çalışmalarında da birçok yerli futbolcuyu tanıdığı için fikir alışverişlerinde bulunuyor. (Milliyet)