Arama Logo

Stefan Kuntz için flaş yorum: "Felaket olur!"
8
FLAŞ YORUM: "KUNTZ İLE FELAKET OLUR!"

Sabah spor yazarları, Stefan Kuntz'un oynattığı üçlü sistemi ve sahadaki futbolu değerlendirdi. İşte görüşler...

7
ERMAN TOROĞLU: "NEREYE KADAR SABIR"

Milli Takım kolay bir iş değil. Değişik kulüplerden gelen oyuncularla yeni bir ekip oluşturuyorsunuz. Bizim de oturmuş bir takımımız yok. Bir geçiş dönemini yaşıyormuşuz gibi geliyor. Sabretmemiz lazım ama sabrederken de bazı şeyleri görmemiz lazım. Kazandık ama Ermenistan gibi bir takıma çok pozisyon verdik. Millilerin oyuna hakim olması, araya toplar sokmaları lazımdı. Bunlar en iyi oynayan oyuncular. Adam kulübünde az oynayabilir ama milli takım oyuncusudur, Çağlar Söyüncü gibi. Biz şu an tam bir; ara takımız. Hırvatistan'la maç yapacağız. Hırvatlar olunca futbolcular başka hazırlanır. O maçta herkes kendisini gösterecektir. Defansta inanılmaz hatalar yapıyoruz. Hücumcular biraz daha az yardım ediyor arka tarafa, buna bir önlem almamız gerekli, hatta şart.

6
İLKER YAĞCIOĞLU: "ANLAM VEREMEDİM"

Üçlü savunma kendinden güçlü rakiplere karşı oynanır. Kuntz'un bu düşüncesine ve ilk 45 dakikada oynadığımız oyuna bir anlam veremedim. Kuntz ikinci yarıda hatalarını anladı ve değişiklikler yaptı. Son dakikalarda skoru korumaya çalıştık. 3 puanı aldık ama bu oyunla işimiz çok zor duruyor.

5
LEVENT TÜZEMEN: "STAJA GELMİŞ GİBİ"

Kuntz, tercihlerine ve oyun anlayışına bakınca staj yapmaya gelen hocalara benziyor. Tercih ettiği ilk 11, Ermenistan'a karşı üstünlük kuramadı. Gerçek şu; Stefan Kuntz'un hocalık bilgisi bence yeterli değil. Ancak; Hamit Altıntop arkasında duruyor. Hırvatistan'a karşı 3'lü savunma bence intihar olur.

4
ÖMER ÜRÜNDÜL: "KADRO İSTİKRARI SORUNU"

Ermenistan maçının son 20 dakikasında ciddi tehlikeler yaşadık. Bunun en büyük nedeni; senelerdir bir kadro istikrarımızın olmayışı. Bu yüzden de kolektif yapı oturtulamıyor. Bu gerçek hem de Ermenistan gibi bir rakip karşısında ortaya çıktı. Gelelim Kuntz'a... Hiç alışık olmadığımız üçlü defans sistemi uygulanır mı?

3
REHA KAPSAL: "FELAKET OLABİLİR!"

Kuntz'un çıkardığı yanlış formasyon ve oyuncular Ermenistan maçında ilk yarının çöpe olmasına yol açtı. Stefan Kuntz'un performansı daha ilk maçta herkesin kafasında soru işaretleri bırakmaya yetti de arttı bile... Aynı sorunlar eğer devam ederse Hırvatistan karşılaşması bizim açımızdan tam bir felaket olabilir.

2
ALİ GÜLTİKEN: "MOTİVASYON ARTMALI"

Milli Takım birlikte oynama alışkanlığı gerektiren bir yer. Kuntz'un kafasındakiyle oluşturulan kadro ve ortaya çıkan oyuna baktığımızda doğal olarak ortada bir memnuniyetsizlik var. Ermenistan karşısındaki oyunu değerlendirirsek oyuncu ve oyun seçimi, topun bizde kalma noktasında sıkıntıya neden oldu. Etkili hücum oyuncularımız var. İyi savunmacılara ve kalecilere sahibiz. Orta alanda da çok kaliteli ayaklarımız var. Bu seviyelerde bir-iki oyuncuyu farklı seçip değiştirdiğinizde oyun da tempo da değişiyor. Türkiye bu kadrosuyla bu grupta başarılı olabilecek bir derinliğe sahip. Motivasyonu ve oyun coşkusunu daha üst seviyelere çıkarmak lazım. Bu seviyelerde oyun, hatayı affetmiyor. Hırvatistan maçında çok daha üst seviye bir oyunu sahaya yansıtmamız önemli.

1
İSKENDER GÜNEN: "KADRO İSTİKRARIMIZ YOK"

Kötü oyun fakat önemli olan 3 puan… Kuntz her maç şapkadan tavşan çıkarmaya çalışan bir teknik adam… Ermenistan gibi bir takıma karşı üçlü savunma yanlışı ile başladı… Merih-Çağlar ve Ozan sorunlarla dolu üç isim. Orta alanda Dortmund'da ilk 11'de oynayan Salih Özcan ikinci yarı oyuna girdiğinde yapılan değişikliklerin olumlu göstergeleri öne çıktı. Bizim en önemli sorunumuz; milli takımımızda senelerdir ne yazık ki bir kadro istikrarımız yok. Bu da kolektif bir yapıyı oluşturmamızı imkânsız kılmakta. İkinci golü attıktan sonra bu gerçeği bir kez daha gördük. Hırvatistan karşısında bu oyunun üstüne çıkmak zorundayız. Ofansif anlamda çok şey beklediğimiz Cengiz ve Enes'in Ermenistan maçındaki görüntülerinden farklı olmaları gerekmekte.