Arama Logo

Sinan Engin'den Milli Takım ve Süper Lig yorumu
22
SİNAN ENGİN'DEN DEĞERLENDİRME
Sinan Engin, A Spor canlı yayınında A Milli Takım ve Süper Lig gündemine dair açıklamalarda bulundu.
21
"ÇOK ÖZEL MAÇLAR VAR"

"Bu hafta çok özel maçlar var. Ligi belli edecek, bundan sonraki haftalarda ne olacağını belli edecek maçlar var. Cumartesi günü Galatasaray maçı, pazar derbi. Bunların ikisi de çok önemli şampiyonluk yarışında, çok sert bir lig geçiyor."

20
"BİR TANE OYUNCU BULAMIYORSUN"

"Her şeyden önce oyuncu yok. Hırvat teknik adam çok güzel bir şey söyledi. "Hırvatistan'ın nüfusu 3 milyon, Bursa'nın da aynı, Türkiye'nin 80 milyon" diye. 80 milyonluk Türkiye'ye bakınca, milli takıma düzgün oyuncu veremiyorsun Türkiye'de oynayanlardan. Kim var; Ferdi, Türkçe konuşamıyor. Mert var kaleci, tamam. Cenk var, ilk maçta oynadı. Kerem, Hakan yurt dışı... Baktığın zaman, çoğu insan, "Bu nerede oynuyor, bu kim?" diyor. Futbolcuları tanımıyorlar. 8 tanesi Avrupa'da oynuyor, Avrupa'da çok da iyi oynamıyorlar. Çok süre alan oyuncular değil. 80 milyon diyorsun, burada bir tane oyuncu bulamıyorsun. Bu günlük değil."

19
"MİLLİ TAKIM'DA YILDIZ OYUNCU YOK"

"Bu milli takım nasıl millli takım, teknik direktörü gitmiş, kimse yok, Stefan Kuntz denen bir adama gel diyorsun, şu takımı sana verelim, zaten sen oyuncuları Almanya'dan çağırıyorsun... Türkiye'den bulamıyoruz. Onlar da Türk. Türkiye Ligi'nde oynayan oyuncuları hiçbirisini bu milli takımda göremiyorsun. Milli takımın en büyük sorunu yıldız oyuncu yok. Yıldız oyuncu olmadığı için Türk milli takımı kimseyi cezbetmiyor. 2000'li yıllardaN ben sana 8-9 tane yıldız oyuncu sayarım. Bu arz-talep meselesi."

18
"ARDA'YA BASKI YAPIYORLAR"

"Türkiye'nin ısrarla beklediği bir adam var Arda Güler. Arda Güler, yıldızlı yıldız adayı. Ama çocuğa öyle bir baskı veriyorlar ki; 'Oynatıyoruz iyi oyna. Aman kardeşim senin kötü oynama lüksün yok.'"

17
"KUNTZ GİDECEK, GÖRÜNTÜ O"

"Milli takımın bundan sonraki maçta hangi kadroyla oynayacağı belli değil. Teknik direktöre geldiğin zaman, emanet etmişsin. Adam bekliyor, "Ben bu maçı kaybettim, öbür maçı da kaybedersem bana git diyecekler. Ama tazminatım ve seçim var diye git demiyorlar." diyor. Biz milli takıma emanetçi gibi koymuşuz. Zaten bu gidecek görüntü o. Ama en büyük sorun Türkiye'de yıldız oyuncu yok."

16
"ARDA'YI FATİH TERİM'E SORDUM"

"Sergen Yalçın'ın ilk başladığından daha iyi Arda. Sergen'in kendisine de söyledim bunu. Arda ondan daha önde. Ama sonra Sergen daha fazla geliştirdi kendisini. Arda bu gelişimi sağlayacak mı, gelişime açık. Ama oynaması lazım. Arda'ya şans vermek lazım. Ver formayı ona ya. Ben Fatih Terim'e sordum Arda Güler'i, "Sende olsa ne yapardın?" dedim. "Şu ana kadar 300 kere oynamıştı" dedi.

15
"MİLLİ TAKIM HEYECANLANDIRMIYOR"

"Milli takımın en büyük sorunu yıldız oyuncumuz yok. Yıldız oyuncumuz olmadığı için milli takım bizi fazla heyecanlandırmıyor."

14
"EN BÜYÜK SORUN ALTYAPILAR"

"Türk futbolunda en büyük sorun altyapılar. Oralar çok dertli. 17 yaşındaki çocuklar, A Takım'da oynayamıyorlar ve Anadolu'ya gidiyorlar. Çocuklar, orada bir şey, para alamıyorlar. Geri dönüyorlar. Paf takımında yıldız dediğin oyuncu, Anadolu'ya gitti mi, geçmiş olsun. Orada kaybolan çok oyuncu var. Altyapıdaki oyunculara şans vermek lazım büyük takımlarda. Ama yarışamacı olduğu için Arda'ya şans vermiyor adam. Jorge Jesus, Arda'ya şans vermiyor."

13
"KUNTZ'A GEREK YOK"

"Hırvatistan'a 2-0 yenilmek için, Ermenistan'ı orada 2-1 yenmek için Stefan Kuntz'a gerek yok. Hiç fark etmez. Aşağıda, altyapıda olanlarla maça çıksan bundan kötü olmaz."

12
GAZİANTEP VE HATAYSPOR'UN DURUMU

"Normal olarak baktığın zaman, bütün maçların geçersiz sayılması lazım. Kazanmadığın maçın puanını alıyorsun. Bu maçları yok saymak lazım. Bu saatten sonra değişmez. Federasyon kararını vermiş. Ama doğrusu Beşiktaş ve 7 kulübün söylediği. Gerçeği bana göre tüm maçların yok sayılması. Alınan puanların silinmesi. Budur, bu kararın çıkması lazım. Adaletli olan bu karar. Burada Beşiktaş'ın haklı olduğunu düşünüyorum ben."

11
"G.SARAY VE F.BAHÇE'DEN ÇEKİNİYOR"

Ben, TFF yanlış yapıyor diyorum. TFF, kesinlikle polemiğe girmemek için Galatasaray ve Fenerbahçe'den çekiniyor. Buradan net söylüyorum."

10
"GALATASARAY MAÇI ÇOK ÖNEMLİ"

"Cumartesi günkü Galatasaray - Adana Demirspor maçı çok önemli. Galatasaray yenerse, keyfine bakacak pazar günü. O zaman Fenerbahçe mutlaka kazanmak zorunda olacak, puan farkı açılmasın diye. Diyelim ki, Galatasaray Adana Demirspor'a takıldı. Bu sefer Beşiktaş da devreye girecek. Şampiyonluk yarışına girecek. 3 puanlık sistemde her şey çok çabuk değişir."

9
"GALATASARAY'DA SORUN OLMAZ"

"Galatasaray'ın lider olmasının en büyük sebeplerinden biri 4 tane önemli oyuncusu. Konya maçında Mertens oynamadı. Galatasaray'ın gol yollarında en önemli oyuncusu kim, Mertens. Diğeri Icardi. Icardi, son haftalarda yürüyor. Torreira o da hastaymış. Savunma çok açık verdi, Nelsson yoktu. 4 oyuncu olmayınca Galatasaray sıkıntıya girdi. Bu 4 oyuncu eski formuna gelirse Galatasaray'da sorun olmaz."

8
"GALATASARAY'IN SIKINTISI SAVUNMASI"

"Galatasaray'ın en büyük derdi savunması. Arka tarafta sıkıntı var. Ön tarafı Gomis falan çözersin. Ama arka savunma çok pozisyon veriyor."

7
"JESUS YANLIŞ İŞLER YAPIYOR"

"Jorge Jesus pazar günü kaybesin, tartışılır. Galatasaray kazandı, Fenerbahçe de kaybetti, protestolar başlar. Zaten yanlış işler yapıyor. Son dönemde yanlış işler yapıyor. Muhtemelen ona Brezilya'dan gelmiş. Şampiyon yapsa da Türkiye'de durmayacak. Türkiye'nin çok zor olduğunu anladı. Türkiye'de antrenörlük yapmak çok zor."

6
"PSİKOLOJİK OLARAK SIKINTI OLABİLİR"

"Galatasaray kazansa da, Fenerbahçe Beşiktaş'ı yenerse yarış devam eder. Ama Beşiktaş, Fenerbahçe'yi yenerse biraz sıkıntı olabilir. Hem de psikolojik olarak da sıkıntı olabilir. Homurdanma başlar Jesus'a falan da."

5
"GALATASARAY'IN İŞİ ÇOK ZOR"

"Adana Demirspor taş gibi takım. Belki de Galatasaray'ın en zor maçlarından birisi. Oynayacağı Fenerbahçe, Beşiktaş maçları var, onlardan birisi bu. Galatasaray'ın işinin çok zor olduğunu düşünüyorum."